Lekcja w kinie

Dziś poznamy świat reklamy! – multimedialna lekcja w kinie.

23 marca 2023 roku Przedszkolaki wspólnie wspólnie z klasą 2c wzięły udział w nietypowej „lekcji w kinie”, która była niezwykle atrakcyjną formą zdobywania nowych wiadomości. Tym razem dzieci wprowadzone zostały w tajniki świata reklam. Miały okazję zobaczyć jak powstaje reklama, jak stworzyć chwytliwy slogan reklamowy oraz jaką rolę odgrywa kolor w reklamach i tworzeniu wizerunku marki. Młodzi odbiorcy przekonali się w jaki sposób obecność w reklamach autorytetów oraz osób znanych i popularnych oddziałuje na zwiększenie zaufania do danej marki oraz dlaczego twórcy reklam walczą o uwagę, odwołując się do naszych uczuć i emocji.
Lekcja w kinie zakończyła się wyczekiwanym przez dzieci seansem filmu pt. „Kosmiczna przygoda Allana”, który na długo pozostanie w ich pamięci.