Podsumowanie projektu "Język angielski narzędziem komunikacji i zabawy, a nie tylko przedmiotem szkolnym" w klasach 4-8

Piątek 24 marca - ten dzień na długo zapamiętają nasi uczniowie, nasze grono pedagogiczne i mamy nadzieję, że i przedszkolaki, którzy przyszli do nas z wizytą.

Każda z klas starszych miała za zadanie przygotować przydzielony przez zespół anglistów obszar. I w ten sposób nasza szkoła tego dnia zamieniła się w dwie sale kinowe, sale gier planszowych, sklep Harrods i sklep odzieżowy, restaurację i sklep zoologiczny. Nasi uczniowie mieli również okazję poznać bliżej takie kraje jak Kanada, Wielka Brytania, Australia a przy tym posmakować pancake'ów z syropem klonowym czy popularnego dania Fish and Chips.
Celem tego projektu było jak największe zaangażowanie uczniów w komunikację w języku angielskim. Udało się , choć czasami dało się odczuć skrępowanie przed mówieniem w obcym języku. Wiemy na pewno, że nasi uczniowie chcą więcej takich inicjatyw. Wiemy też, że możemy liczyć na ich zaangażowanie, dlatego mówimy TAK przyszłym projektom i wierzymy, że przez zabawę nasi uczniowie w ciekawy sposób zdobędą też wiedzę.
Teraz czas na rozkoszowanie się galerią zdjęć- miłego oglądania!