Spotkanie z Wielkanocnym Zajączkiem...

We wtorek, 4 kwietnia sala oddziału przedszkolnego nabrała prawdziwie wielkanocnych kolorów.

A wszystko za sprawą Wielkanocnego Zajączka, który przygotował moc wyjątkowych atrakcji dla zerówkowiczów.

Zanim jednak dzieci ruszyły do ogrodu w poszukiwaniu koszyków wypełnionych słodkościami czekały na nie, ukryte w kolorowych kopertach, zadania do wykonania. Przedszkolaki brały udział w zabawach ruchowych, językowych, a także zgadywankach, których motywem przewodnim był oczywiście zajączek, pisanki, kurczaczki i inne elementy tradycji wielkanocnych. Po wykonaniu wszystkich zadań – a wcale nie były one łatwe – dzieci zgodnie ze wskazówkami Wielkanocnego Zajączka udały się do ogrodu w poszukiwaniu wielkanocnych koszyków. Trzeba przyznać, że Zajączek z pomocą swoich przyjaciół: Baranka Zbyszka i Kurczątka Władka bardzo sprytnie ukrył niespodzianki! Niejeden przedszkolak miał problem z odnalezieniem swojego koszyka. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze i każdy odnalazł swój słodki, świąteczny upominek.
Cieszymy się i jednocześnie bardzo serdecznie dziękujemy, że Zajączek o nas pamiętał. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie za rok!