Dzień Głośnego Czytania w zerówce

29 września Przedszkolaki włączyły się w Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.
Celem akcji było zachęcanie do głośnego czytania, promowanie postawy czytelniczej wśród najmłodszych, jak również wprowadzenie ich w magiczny świat bajek.
Tego dnia, w roli lektorki wystąpiła pani Natalia – mama Emilki, która specjalnie dla dzieci wybrała ulubioną książkę swojej córki: „Zajączek z rozbitego lusterka” autorstwa H. Bechlerowej.
Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem wsłuchiwały się w jej treść, oglądały ilustracje, a następnie odpowiadały na zadawane im pytania.
Czytelniczemu spotkaniu z panią Natalią towarzyszyła duża, obustronna radość, a duma i uśmiech dzieci, to najlepsze podziękowanie dla zaproszonego Gościa!

Pamiętajmy, że warto, a nawet trzeba czytać dzieciom – co najmniej 20 minut dziennie. Dlatego tej zasady się trzymamy i codziennie głośno czytamy!