Dzień Niedźwiedzia Polarnego w klasie 2c

DZIEŃ NIEDŹWIEDZIA POLARNEGO skłonił klasę 2c do rozważań dotyczących zmian klimatu i ich konsekwencji dla świata zwierząt, głównie zwierząt arktycznych. Wspólnie zastanawialiśmy się, dlaczego topnieją lodowce.

W tym celu przeprowadziliśmy doświadczenie z kostkami lodu. Na zielonej tacy umieściliśmy kostki lodu, z którymi już nic nie robiliśmy. Również na niebieskiej położyliśmy tyle samo kostek lodu, ale posypaliśmy je solą, ogrzewaliśmy ciepłym powietrzem z suszarki. Okazało się, iż lód na niebieskiej tacy rozpuścił się dużo szybciej, niż ten z zielonej.

Następnie poznaliśmy ciekawostki o niedźwiedziach polarnych, sprawdzaliśmy wielkość ich łap oraz czy warstwa tłuszczu, którą mają jest pomocna w przetrwaniu bardzo niskich temperatur. Wyniki doświadczenia bardzo nas zaskoczyły. Poznaliśmy inne zwierzęta żyjące w Arktyce. Każdy z nas miał okazję wykonać pracę plastyczną zatytułowaną "Niedźwiedź polarny i zorza". Mimo dobrej zabawy podczas doświadczeń, rozwiązywaniu quizu kahoot!, martwimy się o losy niedźwiedzi polarnych, gdyż szybkie topnienie lodowców zabiera im miejsce do życia.

Pamiętajcie, los niedźwiedzi polarnych i innych zwierząt arktycznych zależy od nas!
Dbajcie o klimat i środowisko!!!