Urząd Pocztowy - 0a/0b

We wtorek 6 listopada dzieci z klas 0a i 0b ze swoimi paniami wybrały się do Urzędu Pocztowego.

W czasie wycieczki dzieci zobaczyły jak wygląda praca na poczcie z drugiej strony okienka. Zwiedziły różne pomieszczenia, zapoznały się z ich funkcjami. Obejrzeliśmy skrzynkę pocztową, mogliśmy zobaczyć co jest w środku.
Każde dziecko mogło przybić pieczątkę z datą, jaką przybija się na każdym liście i każdej kartce oraz przykleić znaczek.
Wizyta ta poprzedzona była zajęciami, na których dzieci dowiedziały się w jakim celu chodzi się na pocztę, jakie są sposoby przekazywania informacji na odległość oraz jakie są etapy drogi listu - od adresata do odbiorcy. Podczas odwiedzin dzieci utrwalały nawyk właściwego, kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych.