”Szkolne eksperymentatorium"-warsztaty

Od marca rozpoczął się w naszej szkole cykl sześciu dwugodzinnych warsztatów, rozwijających zainteresowania przyrodnicze dzieci i młodzieży ”Szkolne eksperymentatorium".

To projekt, który jest dofinansowany ze środków m.st. Warszawy i jest bezpłatny dla dzieci. Głównym działaniem podczas jego realizacji są warsztaty prowadzone przez ekspertów ze Stowarzyszenia "Rozwiń się". Uczestniczą w nich uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich. Podczas zajęć pokazywane są proste doświadczenia i eksperymenty, w które aktywnie włączają się dzieci. Tematy warsztatów dotyczą: elektryczności, wody i procesu jej doprowadzania do domu, maszyn prostych, astronomii. Podczas zajęć na temat elektryczności dzieci poznają podstawy elektryczności, budują żarówkę, dzwonek do drzwi i alarm dotykowy.