Uroczystość pasowania na ucznia

„My się szkoły nie boimy”

My się szkoły nie boimy,

choć i praca czeka nas.

Śmiało do niej dziś wkroczymy,

bo nauki nadszedł czas.

Nauczymy się literek,

potem czytać, pisać też

i będziemy mogli sami

już przeczytać każdy wiersz.

Nauczymy się też liczyć

i poznamy cały świat.

Będzie czas i na zabawę

każdy więc jest dzisiaj rad.

Dziś, 13 października, było u nas w szkole galowo, biało-granatowo, bo też i wydarzenie nie lada! Pierwszaki zostały pasowane na uczniów! To wydarzenie ogromnie ważne w życiu każdego pierwszoklasisty, jego rodziców, i oczywiście nauczycieli. Nasze pociechy zaprezentowały się bardzo pięknie pod każdym względem: wyglądały jak aniołki, występowały jak artyści, i tańczyły jak w programie "Mam talent". I takich wszechstronnie utalentowanych uczniów z wielką radością powitaliśmy w gronie uczniów SP 127. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, tarcze szkolne, drobne upominki.

Spotkanie zakończyło się słodką ucztą. Ach, żeby takich radosnych chwil w życiu naszej społeczności było jak najwięcej

- tego dziś wszystkim, i uczniom,

i nauczycielom, życzymy.

Kochane Pierwszaki! Cieszymy się, że jesteście już uczniami naszej szkoły. Życzymy Wam sukcesów w nauce. Powodzenia!