1C - wycieczka do Zamku Królewskiego

18 października dzieci z klasy 1c pojechały... a jakże, do Zamku Królewskiego oczywiście! Co prawda król tam już nie urzęduje, ale są skarby. I to o nich dzieci rozmawiały z panią edukatorką.

Najpierw uczniowie myśleli, że zobaczą złoto, srebro, brylanty, rubiny, szafiry i ogromną górę złotych monet. Okazało się jednak, że są cenniejsze skarby. To zdrowie, rodzina, talent, uczciwość, a nawet przeróżne pamiątki. Dzieci wysłuchały ciekawych historyjek o chorej królewnie, małym, biednym, lecz uczciwym kominiarczyku, a nawet o literackim talencie króla. Oglądały berło królewskie i miecz koronacyjny oraz portrety rodziców ostatniego króla polskiego.

Zamek kryje jeszcze wiele niespodzianek, więc na pewno pierwszaki jeszcze nie raz się tam wybiorą.