Scottie Go

Na zajęciach koła informatycznego uczniowie poznają sympatycznego kosmitę Scottiego, który ląduje na naszej planecie, ponieważ jego pojazd ulega awarii. Zadaniem uczniów jest pomóc Scottiemu w naprawie pojazdu i powrocie do domu.

W tym celu muszą oni wykonać szereg zadań (modułów) o rosnącym poziomie trudności aby zdobyć części zamienne do pojazdu.

Przygoda ze Scottiem rozpoczęła się od segregacji 179 tekturowych klocków do programowania i umieszczenia ich  w odpowiednich gniazdach w pudełku. Kolejnym krokiem było pobranie i zainstalowanie aplikacji Scottie Go na tabletach i utworzenie kont graczy.

Wreszcie można było przystąpić do pomocy Scottiemu, czyli ułożyć z klocków sekwencję poleceń tzw. algorytm, tak jak się to robi podczas programowania komputerowego. Ułożony na planszy program był rozwiązaniem zadania.  Zdjęcie wykonane tabletem pokazywało czy zostało ono prawidłowo wykonane, jeśli tak odblokowywane zostały kolejne  zadanie o wyższym stopniu trudności.

Scottie w dalszym ciągu jest uwięziony na ziemi, ale wszystko przed dzielnymi programistami z klas IV, którzy na kolejnych zajęciach koła informatycznego zmierzą się z jeszcze trudniejszymi wyzwaniami.