Hej, hej jakie to były czasy… - interdyscyplinarne warsztaty dla uczniów szkół praskich w Szkole Podstawowej nr 127”

Zakończyliśmy dzielnicowy projekt „Hej, hej jakie to były czasy… - interdyscyplinarne warsztaty
dla uczniów szkół praskich w Szkole Podstawowej nr 127”

16 maja 2018r w Szkole Podstawowej nr 127 odbyło się podsumowanie dzielnicowego projektu dla uczniów szkół praskich w ramach którego odbyły się warsztaty: filmowe, opowiadania,  plastyczne oraz gra miejska.  Projekt przygotowany został przez nauczycieli SP nr 127 z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości.

W warsztatach wzięli udział uczniowie sześciu  praskich szkół podstawowych. Uczestnicy warsztatów zmagali się z zadaniami:

- na warsztatach plastycznych wcielili się w role artystów grafików i przygotowali prace plastyczne niełatwą techniką linorytu

- na warsztatach opowiadania tworzyli historie, które inspirowane były dziejami Polski

- podczas gry miejskiej, odwiedzając miejsca związane z historią, w praktyce sprawdzali swoje umiejętności matematyczne, językowe, przyrodnicze

- na warsztatach filmowych wcielili  się w role reżyserów, aktorów, sami tworzyli scenki filmowe

-podczas sesji naukowej zaprezentowali wyniki swoich prac badawczych związanych z dwudziestoleciem międzywojennym

Zaproszeni goście, reprezentanci szkół praskich uczestniczących w projekcie mogli obejrzeć wystawę prac plastycznych, zadania z gry miejskiej oraz fotoreportaż ze wszystkich działań.

Dziękujemy wszystkim nauczycielom i uczniom zaangażowanym w realizację projektu i zapraszamy w przyszłym roku szkolnym.