Z Pawłem Bręsewiczem o książkach przy kawie i herbacie

8 listopada, w Wypożyczalni dla Dzieci i Dorosłych nr 6, uczniowie klas IVa/b przy "herbatce i kawie" mogli porozmawiać z autorem książek

p. Pawłem Beręsewiczem o jego twórczości.

Kiedyś nauczyciel w liceum, autor słowników języka angielskiego – teraz pisarz. Autor wielu nagradzanych książek dla dzieci. Spotkanie z Pawłem Beręsewiczem, sprawiało uczniom sporo radości. Luźna atmosfera i niekonwencjonalny sposób prowadzenia spotkania, sprawiły że autor mógłby opowiadać o swoich książkach  znacznie dłużej.

Na początku spotkania autor sprawdził znajomość języka angielskiego u dzieci, potem rozpoczął rozmowę na temat czytelnictwa, zadając pytanie, czy to prawda, że ludzie czytają coraz mniej. Dzieci chętnie  włączyły się do dyskusji. Kilkoro uczniów zostało zaproszonych na rozmowę o książkach przy herbatce. Ochotników do wyznaczonych zadań nie brakowało. Pisarz poruszył z dziećmi temat: kryminałów, miłości i pieniędzy, obrazując każdy z nich swoimi utworami. Opowiadał barwnie o bohaterach swoich utworów, nie zdradzając jednak zakończenia przygód.

Spotkanie zakończyły pytania skierowane do gościa. Dzieci dowiedziały się, że autor czerpie inspirację do swej twórczości z obserwacji, doświadczeń i życia własnej rodziny, jak było to w przypadku Ciumków.

Na zakończenie autor rozdawał autografy i wpisywał dedykacje do książek. Wierzymy, że to spotkanie zapadnie na długo w pamięci dzieci i zachęci do czytania.
Więcej informacji o naszym gościu można znaleźć na stronie internetowej: http://www.pawelberesewicz.art.pl/