Bank Gospodarstwa Krajowego- ,, Historia, Wizja, Rozwój".

W dniu 22.01.2019r. grupa uczniów z klas ósmych zwiedzała wystawę w Banku Gospodarstwa Krajowego pt. ,, Historia, Wizja, Rozwój".

Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Skarbca, gdzie obejrzeliśmy szafy pancerne sprzed I wojny światowej. Przewodnik zaprezentował nam zdjęcia i opowiedział historię BGK. Następnie udaliśmy się na wystawę. Odbyliśmy wirtualny spacer po porcie w Gdyni. Korzystając z nowoczesnej technologii obejrzeliśmy również wnętrza banku z okresu przedwojennego. Obserwowaliśmy jak drukuje się model domku jednorodzinnego z 1934r. ( na drukarce 3D).

Zwiedzanie wystawy było pasjonują lekcją historii i wiedzy o społeczeństwie. Poznaliśmy najważniejsze inwestycje BGK w II RP oraz współczesne nowinki technologiczne.