Światowy Dzień Mycia Rąk

Z okazji Światowego Dnia Mycia Rąk, odbyliśmy w świetlicy szkolnej „Cudakowo” cykl zajęć związanych z prawidłowym myciem rąk.

Rozpoczęliśmy od wysłuchania wiersza pt. „Brudne ręce”. Następnie dzieci rozmawiały na temat zarazków i bakterii, dowiedziały się, jak duże znaczenie dla zdrowia ma częste i dokładne mycie rąk. Razem wykonaliśmy doświadczenie z wykorzystaniem mydła, wody i pieprzu. Omówiliśmy także schemat mycia rąk oraz zastosowaliśmy go w praktyce. Wspólnie bawiliśmy z piosenką Fasolek „Mydło lubi zabawę”, wysłuchaliśmy także bajki instruktażowej „Cała Polska myje ręce. Dlaczego mycie rąk jest tak ważne”. Na zakończenie dzieci wykonały pracę plastyczną pt.„Ręce często myjemy, dlatego długo żyjemy”. Cała akcja minęła w miłej atmosferze, a dzieci wzbogaciły swoją wiedzę i umiejętności oraz obiecały, że ich ręce będą zawsze czyste.