1A w Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa w Łazienkach Królewskich

Czyj to trop?" - to hasło warsztatów, w których 2 listopada uczestniczyły dzieci z klasy 1A. Warsztaty odbyły się w Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa w Łazienkach Królewskich.

Ekspozycja pozwala znaleźć się w niezwykłej bliskości zwierząt, których nigdy w życiu nie będziemy mogli obejrzeć z bliska, a nawet z odległości zaledwie centymetrów. Dzieci były pod ogromnym wrażeniem. Poza rozeznaniem różnic między tropem a śladem, poznały tryb życia i obyczaje wielu ciekawych gatunków. Samodzielnie obserwowały szczegóły budowy dzikich zwierząt, zadawały pytania i same próbowały odkrywać niektóre prawa przyrody. Dowiedziały się jak zachować się w przypadku nagłego spotkania z drapieżnikiem w lesie. Mogły stanąć oko w oko choćby z watahą groźnych wilków, spojrzeć w oczy lisowi albo przekonać się, jak potężnym zwierzęciem jest prawdziwy niedźwiedź - szczególnie polarny. Okazało się, że nie ma on wiele wspólnego z miłym misiem z bajki, a dla natury należy mieć respekt.