SZKOŁA PODSTAWOWA NR 127
im. Henryka Sienkiewicza w Warszawie

03-438 Warszawa
ul. Kowieńska 12/20

TELEFON:
22 619 30 88,

22 818 06 54 - pokój nauczycielski,
22 618 62 27 - biblioteka

FAX:
22 618 59 71

E_MAIL:
sekretariat@sp127.edu.pl

Z życia szkoły

Strona główna › Z życia szkoły
26-04-2017

Warsztaty matematyczno - przyrodnicze / warsztaty plastyczne

W  ramach projektu „Nad Wisłą: od kropli wody do gwiazd – interdyscyplinarne warsztaty dla uczniów praskich szkół podstawowych i gimnazjalnych” odbyła się II część warsztatów matematyczno-przyrodniczych oraz warsztaty plastyczne.

Tym razem przeprowadzono obserwacje mikroskopowe. Uczniowie oglądali organizmy żyjące w wodzie- pantofelek i skrętnica. Obliczali objętość i gęstość wody wiślanej i kranowej w różnych stanach skupienia.

 W tym samym czasie zaplanowane były warsztaty plastyczne. Uczestnicy malowali widoki znad Wisły.

25-04-2017

Rajd "Śladami Dzieci Janusza Korczaka"

W poniedziałek 24 kwietnia klasy VI wzięły udział w Rajdzie "Śladami Dzieci Janusza Korczaka".
Pierwszym miejscem, które odwiedziliśmy były zbiorowe mogiły Polaków i Żydów pomordowanych w czasie II Wojny Światowej, znajdujące się przy Cmentarzu Żydowskim. Następnie na Cmentarzu Żydowskim obejrzeliśmy symboliczną mogiłę miliona zamordowanych dzieci żydowskich, pomnik Janusza Korczaka i Ludwika Zamenhofa.
Kolejnymi punktami na mapie Rajdu były m.in.: Dom Dziecka nr 2 im. J. Korczaka, pomnik J. Korczaka znajdujący się na skwerze przed Pałacem Kultury, Żydowski Instytut Historyczny, Mur Getta, Trakt Męczeństwa i Walki Żydów, Pomnik Bohaterów Getta, Pomnik Żegoty, Dąb Nadziei, Kopiec.
Ostatnim miejscem na naszej trasie i jednocześnie metą Rajdu był Umschlagplatz.

18-04-2017

Warsztaty matematyczno - przyrodnicze

W ramach projektu „Nad Wisłą: od kropli wody do gwiazd – interdyscyplinarne warsztaty dla uczniów praskich szkół podstawowych i gimnazjalnych” odbyła się I część warsztatów matematyczno-przyrodniczych. Pomimo niesprzyjającej pogody (wiatr, deszcz…) uczestnicy warsztatów wybrali się nad Wisłę aby wykonać doświadczenia potrzebne do II części warsztatów. 

18-04-2017

Zawody sportowe - gimnastyka dziewcząt

11.04.2017r. odbyły się zawody sportowe o Mistrzostwo Dzielnicy w gimnastyce dziewcząt.

 

Drużyna SP nr 127 w składzie:

 

Laura Tesz-Jopek

Maja Tesz-Jopek

Anastasja Kmet

Sandra Kusio

Julia Chaberska

Aleksandra Zawadzka

Wiktoria Torzewska

Wiktoria Kusio

Klaudia Cudna

 

zajęła III miejsce. GRATULUJEMY!

07-04-2017

Warsztaty opowiadania

W ramach dzielnicowego projektu: "Nad Wisłą: od kropli wody do gwiazd - interdyscyplinarne warsztaty dla uczniów praskich szkół podstawowych i gimnazjalnych" odbyły się warsztaty opowiadania.

Panie Ewelina i Katarzyna z grupy pasjonatów "Karawana opowieści" w formie zabawy, ciekawych ćwiczeń pokazały jak przygotować się do niełatwej sztuki prowadzenia ciekawych opowieści.

06-04-2017

Dzielnicowe rozgrywki szachowe dziewcząt i chłopców

6 kwietnia drużyna z naszej szkoły udała się na turniej szachowy do Szkoły Podstawowej nr 30. Tam dzielnie i przemyślanie rozgrywali grę między innymi zawodnikami.

W Dzielnicy Praga Północ nasi uczniowie zajęli III miejsce. Jesteśmy dumni i szczęśliwi. Puchar i dyplom zasilą naszą gablotę z nagrodami.

 

 

Zawodnicy wrócili z uśmiechem i dumą do szkoły.

Pokaż więcej »
06-04-2017

DZIEŃ MATEMATYKI

5 kwietnia 2017r. w naszej szkole odbył się DZIEŃ MATEMATYKI.

Klasy zmierzyły się z sześcioma konkurencjami:

 

OKRZYK MATEMATYCZNY

PLAKAT REKLAMUJĄCY MATEMATYKĘ

MODA MATEMATYCZNA

KRZYŻÓWKA GIGANT

JEDEN Z SIEDMIU

REKLAMA MATEMATYCZNA

 

Zwyciężyła klasa  IVC- wychowawca W. Ziętal

II miejsce - VIB - wychowawca K. Dybała

III miejsce - VIA - wychowawca A.Filipiuk

06-04-2017

XVIII Sportowa Wiosna Praskich Świetlic

5 kwietnia 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 50 odbyła się XVIII Sportowa Wiosna Praskich Świetlic.

Nasza CUDAKOWA drużyna w składzie:

Kornelia Czarnecka 1C
Wiktoria Dołęgiewicz 1C
Oliwier Parzych 1C
Dominik Łoński 1A
Cyprian Cieszkowski 2C
Olga Drozdowska 2D
Bartek Gawrysiak 2D
Wiktoria Leonow 2D
Oskar Wieczorek 3B
Laura Czeska 3C
Daniel Gronosz 3C
Olek Jarzębski 3C
Julia Nakonieczna 3C
Julia Chaberska 3D

zdobyła Puchar i zajęła IV miejsce

Dzieciaki Cudaki dzielnie walczyły w 5 konkurencjach sportowych: Gazeta, Gąsienica, Wyścig Bliźniaków, Tor Przeszkód, Karteczki. Pod tajemniczo brzmiącymi nazwami kryły się konkurencje pełne emocji i rywalizacji, w których zawodnicy wykazali się sprytem, tężyzną fizyczną i błyskotliwością.
Naszym Wspaniałym Zawodnikom serdecznie GRATULUJEMY!!!

05-04-2017

Warsztaty wiosenno - świąteczne

31 marca w pięknie zaprojektowanej i wymalowanej przez dzieci sali plastycznej odbyły się warsztaty wiosenno - świąteczne dla uczniów klas IV-VI.

 

Przybyli uczniowie projektowali: jajka metodą decoupage, filcowe zajączki, owieczki, baranki oraz kartki świąteczne. Nikt nie wyszedł z sali z "pustymi rękami". Wszyscy wykonali piękne ozdoby. Dziękujemy  za zainteresownie i dobrą zabawę.

 

Zapraszamy też na kolejne zajęcia - planujemy powtórkę warsztatów "Zostań projektantem".

31-03-2017

Mały Pitagoras

28 marca w naszej szkole odbyła się druga edycja konkursu matematyczno-ruchowego "Mały Pitagoras".Gościliśmy 5-cio osobowe zespoły reprezentujące klasy trzecie praskich szkół podstawowych. Było wesoło i kolorowo. Wszyscy myśleli, biegali, liczyli, układali... Ogłoszenie wyników było najprzyjemniejszą chwilą dla uczniów SP 258 - zwycięzców konkursu. Ale i tak wszyscy mieli zadowolone miny, bo zabawa była świetna!

 

 

24-03-2017

Konkurs dla klas II "Legendy warszawskie"

W dniu 23 marca uczniowie klas drugich uczestniczyli w konkursie "Legendy warszawskie".

Dzieci poznawały legendy w czasie zajęć szkolnych i czytały je samodzielnie w domu. Odwiedzały miejsca związane z legendami i wzięły udział w konkursie plastycznym. Podczas konkursu wykazały się dużą wiedzą, umiejętnościami sportowymi, plastycznymi i muzycznymi. 

 

Gratulujemy i mamy nadzieję, że był to dla Nich miło spędzony czas.

24-03-2017

Warszawska Syrenka

Jury dzielnicowych eliminacji 40 Konkursu Recytatorskiego "Warszawska Syrenka" zakwalifikowało do eliminacji stołecznych naszą uczennicę Marysię Pytkowską z klasy IIc a Oliwi Floryn z klasy IVa przyznało wyróżnienie.

 

W kwietniu, w finale konkursu, Marysia w kategorii Szkoła Podstawowa kl. I-III będzie reprezentować nie tylko naszą szkołę, ale dzielnicę Praga Północ.

 

Serdecznie gratulujemy i będziemy trzymać kciuki. Powodzenia!

Pokaż więcej »
21-03-2017

Warszawskie przeprawy wiślane

21 marca 2017 r. wycieczką „Warszawskie przeprawy wiślane” rozpoczęliśmy kolejny dzielnicowy projekt dla uczniów praskich szkół podstawowych i gimnazjalnych: „Nad Wisłą: od kropli wody do gwiazd – interdyscyplinarne warsztaty dla uczniów szkół praskich w Szkole Podstawowej nr 127”.

Już o  godzinie 8.30 w bibliotece SP nr 127 spotkaliśmy się z Panią przewodnik Wiesławą Dłubak-Bełdycką, która zapoznała nas z historią mostów warszawskich. Nasze spotkanie rozpoczęła fraszką:

        Nieubłagana Wisło, próżno wstrząsasz rogi,

        Próżno brzegom gwałt czynisz i hamujesz drogi,

        Nalazł fortel król August, jako cię miał pożyć,

        A ty musisz tę swoję dobrą myśl położyć,

        Bo krom wioseł, krom prumów już dziś suchą nogą

        Twój grzbiet nieujeżdżony wszyscy deptać mogą.

Tak oto Jan Kochanowski w swojej fraszce upamiętniał powstanie pierwszego stałego mostu w Warszawie i całej Rzeczpospolitej Obojga Narodów. 

Wyruszyliśmy na spacer.  Najpierw na Stare Miasto - na ulicę Mostową. To tutaj stała baszta mostowa, która strzegła wjazdu od strony Pragi (z rejonu dzisiejszej ulicy Ratuszowej) do Warszawy. Tam pobierano opłaty tzw. myto i kierowano ruchem.  

Kolejno poznawaliśmy historię Mostu Kierbedzia – pierwszego stałego mostu o konstrukcji stalowej i zbudowanego później na jego filarach Mostu Śląsko-Dąbrowskiego.

Swoją krótką wycieczkę zakończyliśmy na Moście Poniatowskiego, gdzie usłyszeliśmy m.in. ciekawą opowieść o budowniczych tego mostu. 

 

09-03-2017

Gratulacje!

 

 Dyrekcja Szkoły składa gratulacje uczniowi BARTOSZOWI CZERWIŃSKIEMU - laureatowi III etapu konkursu kuratoryjnego z matematyki oraz podziękowania dla nauczyciela -  Pani Katarzynie Dybale, która przygotowywała ucznia do konkursu.

Jesteśmy bardzo dumni:)

 

Brawo!

07-03-2017

Warszawska Syrenka

7 marca 2017r. odbyły się szkolne eliminacje 40 konkursu recytatorskiego "Warszawska Syrenka". Uczestniczyło w nim 35 uczniów z klas 0-V. Recytowano wiersze Brzechwy, Tuwima, Chotomskiej, Bełzy, Kubiaka, Gellner, Kerna. Wszyscy wykazali się bardzo dobrą znajomością tekstów i ciekawą interpretacją. Jury po burzliwej dyskusji do dzielnicowego etapu konkursu zakwalifikowało:

 

Kornelię Czarnecką z kl. IC

Marię Pytkowską z kl. IIC

Oliwię Floryn z kl. IVA

Kubę Oniszk z kl. VA

 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Zobacz Fotografie w Galerii:

04-03-2017

Dzień otwarty

"W Szkole Podstawowej nr 127 jest wpaniale

dziecięce śmiechy nie milkną tu wcale

znajdują się tutaj pięknie przygotowane świetlice i sale

do zabaw i sportu zachęca hala, plac zabaw i boisko

 


 

4 marca 2017 roku gościliśmy grono większych i mniejszych „kandydatów” do nauki w naszej szkole oraz społeczność  SP 127.

 

Wszystkich przybyłych powitał "Czerwony Kapturek". Było to przedstawienie przygotowane przez uczniów z klasy IIIB (pod opieką p. G. Duszyńskiej). Potem nastąpiło to najmilsze: rozdanie  nagród dla najmłodszych uczestników konkursu ” Odkrywamy Talent”.

W rytmie tanecznych pokazów dzieci z klasy IC (pod opieką pani M. Krupińskiej) oraz IIIA/D (pod opieką pani B. Jopek) ruszyli do tańca nauczyciele, rodzice i najmłodsi.

 

Na wszystkich czekały przygotowane sale, w których można było zrobić coś ciekawego: błyszczące jaja, kolorowe ptaszki, kolorowe eksperymenty, BMI- matematyka dla zdrowia, zabawy z balonami, zabawy z tablicą interaktywną, zamki wieże, English is fun.

 

W hali prezentowały swoje zdolności klasy sportowe. Na stołówce czekało dla zgłodniałych zdrowe śniadanie.

Uśmiech gościł na wszystkich buziach od małego do dużego.

 

"Było gwarno, głośno, miło i za szybko się skończyło!

 

Zobacz Fotografie w Galerii:

27-02-2017

Razem zmieniamy Internet na lepsze

"Razem zmieniajmy Internet na lepsze”

                                       Międzynarodowy Dzień Bezpiecznego Internetu  

 

eszkola127.pl

Realizacja  7 II  - 17 III 2017 r

(zmiana terminu realizacji ze względu na ferie zimowe)

 

Działania

Odbiorca

Termin

Projekcja filmu „Sieciaki”

(możliwość wypożyczenia filmu ode mnie).

kl. I – III

do 10 III

Konkurs plastyczno – literacki na temat

„O jakich najważniejszych zasadach dotyczących bezpiecznego surfowania po Internetu mówią Sieciaki”.

kl. I - III

do 15 III

Wykonanie interaktywnego quizu na temat bezpiecznego korzystania z zasobów Internetu.

kl. III – VI

do 8 III

będzie konkretny harmonogram

KODY QR w różnych miejscach w szkole będą powieszone zaszyfrowane pytania. Chętni uczniowie odpowiadają na nie pisemnie. Podpisane kartki wkładają do pudełka znajdującego się obok tablicy informującej o akcji.

https://play.google.com/store/apps/details?id=la.droid.qr.priva&hl=pl

kl. III - VI

uczniom kl. III w odczytaniu pytań mogą pomóc rodzice

8 III

g. 8:00 – 18:00

(w tym dniu uczniowie przynoszą telefony)

PROGRAMOWANIE – wykonanie pracy do tematu „ Razem zmieniamy Internet na lepsze”

kl. III - VI

do 15 III

Spotkanie na temat bezpiecznego korzystania z Internetu.

Rodzice

 

8 III

g. 17:00

Chętni uczniowie mogą indywidualnie przystąpić do konkursu

http://www.sieciaki.pl/konkursy/aktualne/id/394

 

Apel podsumowujący realizację akcji

Wszyscy

28 III

 

Więcej informacji na stronie http://www.saferinternet.pl/pl/co-to-jest-dbi

 

Dziękujemy Pani Małgorzacie Węgrzeckiej Redaktor naczelnej pisma "Świerszczyk" i Panu Arkadiuszowi Walczakowi Dyrektorowi WCIES za przekazanie nagród dla zwycięzców konkursów.

26-02-2017

Zmiana planu lekcji

UWAGA!

W zakładce PLAN LEKCJI nowy plan - ważny od poniedziałku 27.02.2017 r.

Pokaż więcej »
09-02-2017

Dzień Otwarty

09-02-2017

Mistrzostwa Dzielnicy w mini piłce siatkowej chłopców

9 lutego 2017r. odbyły się Mistrzostwa Dzielnicy w mini piłce siatkowej chłopców.

Naszą szkołę reprezentowali uczenniowie:

 

Głowala Filip

Grabowski Maciej

Czerwiński Bartosz

Nowak Krystian

Siuda Oliwier

Zaremba Szymon

Zakrzewski Eryk

Kujawa Marcin

Zieliński Jakub

 

Chłopcy w zawodach zajęli III miejsce. Gratulujemy!

 

Zobacz Fotografie w Galerii:

09-02-2017

Odkrywamy Talent

9.02.2017 r gościliśmy w naszej szkole dzieci z przedszkoli 167, 169, 173, 184, 217 i zerówek z SP 127. 42 uczestników tego spotkania prezentowało swój talent literacki biorąc udział w konkursie recytatorskim „Mój ulubiony wiersz” i plastyczny rysując pastelami pracę na temat „Owoce i witaminy”.

Wszystkich uczestników zapraszamy na podsumowanie konkursów i odbiór nagród 4.03.2017 r na godz. 11:00 do naszej szkoły czyli SP 127.


Zobacz Fotografie w Galerii:

09-02-2017

XVI Turniej Warcabowy

7 lutego w Cudakowie odbył się FINAŁ XVI Turnieju Warcabowego.

 

Do konkursu przystąpiło niemal 100 Dzieciaków Cudaków. Po raz pierwszy w historii Turnieju uczestników podzielono na dwie kategorie wiekowe – klasy 2 – 3 oraz klasy 4 - 6.

Na wstępie przeprowadzono losowanie numerów startowych zawodników, by to los zdecydował kto z kim gra. Potem przez kilka tygodni odbywały się „mecze” w ramach rozgrywek, ćwierćfinału, półfinału i wreszcie Finału. Do grona najlepszych dostali się:

w kategorii klasy 2-3 Julka Chaberska (SZCZEGÓLNE BRAWA DLA NIEJ !!!), Szymon Tomczuk, Wiktor Kulma – Leszek, Aleksander Jarzębski, Kacper Ślesicki.

W kategorii klasy 4 – 6  Franek Blasiński, Bartek Mikołajczyk, Szymon Zaremba, Patryk Pawicki. 7 lutego po wyrównanej walce każdy z każdym wyłonieni zostali Zwycięzcy

 

I miejsce  - Aleksander Jarzębski

II miejsce - Wiktor Kulma – Leszek

III miejsce  - Szymon  Tomczuk


Finaliści otrzymali medale, gratulacje i warcaby, by podnosić swoje umiejętności! BRAWA DLA WAS WIELKIE!

Zawodnicy z klas 4 – 6 nadal grają…


Zobacz Fotografie w Galerii:

08-02-2017

Mistrzostwa Dzielnicy w mini piłce siatkowej dziewcząt

7 lutego 2017r. odbyły się Mistrzostwa Dzielnicy w mini piłce siatkowej dziewcząt.

Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy sportowej - 5c - w składzie:

 

Leśniak Maria

Szadkowska Zuzanna

Malesa Aleksandra

Ładno Victoria

Sperkowska Joanna

Banasiuk Julita

Hencel Amelia

Gibowska Gabriela

Urlińska Natalia

Jankowska Wiktoria

 

Dziewczęta w zawodach zajęły II miejsce. Gratulujemy!

 

Zobacz Fotografie w Galerii:

06-02-2017

Dyskoteka "Karnawałowa"

W piątek 3 lutego uczniowie klas czwartych, piątych oraz szóstych bawili się na dyskotece "karnawałowej". Zabawa super. Świetna muzyka, wszyscy bardzo zadowoleni.

Bardzo dziękujemy Radzie Rodziców za zakup pączków, którymi mogliśmy się posilić w trakcie wspaniałej zabawy.

 

Zobacz Fotografie w Galerii:

Pokaż więcej »
04-02-2017

Bal karnawałowy

3 lutego odbył się długo oczekiwany przez dzieci bal karnawałowy pt." W krainie baśni". W tym roku nasza szkoła zamieniła się w magiczne miejsce, do którego w ramach "Dni Otwartych SP 127" zostały zaproszone dzieci z okolicznych przedszkoli. Gospodarze balu - klasy 0 i 1 - wspólnie z przebierańcami z przedszkoli nr 167, 169, 173 oraz 184 uczestniczyli we wspaniałej zabawie, która przyniosła wszystkim wiele radości. W czasie przerwy wszyscy uczestnicy dostali maski karnawałowe i posilili "ostatkowym" przysmakiem.


Zobacz Fotografie w Galerii:

 

Bal karnawałowy to kolejny etap cyklicznych spotkań, w ramach których, w grudniu zeszłego roku, dzieci z praskich przedszkoli brały udział w imprezie pt." Zagubiony Mikołaj", a wcześniej w warsztatach, które odbywały się na terenie ich przedszkoli.

 

W kolejnej turze na balu karnawałowym bawiły się dzieci z klas 2 i 3. "Bawiły się" to mało powiedziane - tegoroczny bal w ich wykonaniu był fantastyczny! Sami zobaczcie te twarze, kostiumy, emocje i cudowną zabawę!


Zobacz Fotografie w Galerii:

02-02-2017

Międzynarodowy Dzień Bezpiecznego Internetu

"Razem zmieniajmy Internet na lepsze”


 

eszkola127.pl


Założenia

Nasza szkoła zgłosiła swój udział w konkursie na najciekawszą inicjatywę z okazji DBI 2017. Zadaniem jest przygotowanie interesującego wydarzenia dla dzieci, młodzieży i lokalnej społeczności. Przedsięwzięcie powinno promować temat bezpieczeństwa online oraz pozytywnego wykorzystywanie nowych technologii przez młodych użytkowników. Na zwycięzców konkursu czekają atrakcyjne nagrody (m.in. laptopy, monitor touchscreen) ufundowane przez głównego partnera DBI – Fundację Orange.

Więcej informacji na stronie http://www.saferinternet.pl/pl/co-to-jest-dbi

 

Cele:

 1. Zwrócenie uwagi na rolę każdego użytkownika Internetu w budowaniu bezpiecznego i przyjaznego środowiska online.
 2. Pokreślenie potencjału Internetu, który możemy wykorzystać w edukacji, kontaktach z innymi i jako formę twórczej rozrywki.
 3. Co to są wolne zasoby,  jak powinno się z nich korzystać.

 

Formy i termin realizacji:

Realizacja    7 II 2017 r - 15 III 2017 r 

 

Kl. I - III

-         projekcja filmu „Sieciaki” 

-         konkurs plastyczno – literacki na temat  „O jakich najważniejszych zasadach  dotyczących  bezpiecznego surfowania po Internecie mówią Sieciaki”.

Kl. III – VI

-         wykonanie interaktywnego quizu na temat bezpiecznego korzystania z zasobów Internetu,

-         PROGRAMOWANIE  - wykonanie pracy do tematu „Razem zmieniamy Internet na lepsze”,

-         KODY QR – 28 II w różnych miejscach szkoły zostaną powieszone zaszyfrowane pytania (to będzie dzień, kiedy uczniowie będą mogli korzystać w szkole z telefonów).

Do odczytania kodów niezbędna jest aplikacja

        https://play.google.com/store/apps/details?id=la.droid.qr.priva&hl=pl

 

PROPOZYCJA DLA RODZICÓW

28 II o godz. 17:00 spotkanie na temat bezpiecznego korzystania z Internetu.

 

Uczniowie indywidualnie mogą przystąpić do konkursu

http://www.sieciaki.pl/konkursy/aktualne/id/394

27-01-2017

Inauguracja obchodów Roku Kościuszkowskiego

26 stycznia o godz. 15.00 delegacja uczniów z naszej szkoły złożyła kwiaty przy urnie z sercem Tadeusza Kościuszki w Zamku Królewskim w Warszawie.

 

Zobacz Fotografie w Galerii:

21-01-2017

ZIMA w MIEŚCIE'2017

 

OBIAD

Program „Zima w mieście 2017” w tym roku szkolnym realizowany będzie

w terminie od 13 do 24 lutego 2017 r., 

Zgodnie z wytycznymi Biura Edukacji oraz Biura Sportu Urzędu m. st. Warszawy:

 • Dzieci z oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych nie mogą brać udziału w ww. programie. Dzieci w wieku przedszkolnym, w tym dzieci sześcioletnie nie będące uczniami, mogą korzystać z dyżurów przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych.
 • Udział uczniów w zajęciach „Zima  w mieście 2017” jest bezpłatny, natomiast korzystanie z posiłków jest płatne.  Przewidywana dzienna stawka żywieniowa dla uczestnika programu wynosi 7 zł (dwa posiłki, w tym jeden ciepły).
 • Feryjne Placówki Edukacyjne pracują w modułach tygodniowych, zapisy uczestników dokonywane są na co najmniej jeden tydzień roboczy (5 dni, od poniedziałku do piątku).
 • Warunkiem uczestniczenia ucznia w FPE jest:
 •  
  • posiadanie legitymacji szkolnej z warszawskiej szkoły lub stałe zamieszkanie (zameldowanie) w Warszawie,
  • złożenie prawidłowo wypełnionej Karty Kwalifikacyjnej Uczestnika
  • uiszczenie opłaty za wyżywienie w wysokości 7 zł dziennie.

 

Karty uczestnika programu „Zima w Mieście” w 2017 roku będą przyjmowane do 3 lutego 2017 roku do wyczerpania  limitu miejsc.   

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem akcji.               

 

19-01-2017

Szkolenie dla klas drugich i trzecich "Pierwsza pomoc"

Studentki pielęgniarstwa z Warszawskiego Uniwerytetu Medycznego w ramach praktyk zawodowych przedstawiły program "Mały Ratownik" skierowany do klas drugich i trzecich. Program uświadomienia młodym obywatelom, jak ważne jest ratowanie życia drugiego człowieka. Szkolenie składało sie z części teoretycznej i praktycznej. Dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach i ćwiczyły nowo nabyte umiejetności. Każda klasa otrzymała Dyplom Małego Ratownika.


Zobacz Fotografie w Galerii:

19-01-2017

Konkurs pięknego opowiadania

W ramach realizacji projektu Varsavianistyczna Szkoła biblioteka szkolna przygotowała dla uczniów klas trzecich - konkurs pięknego opowiadania -"Legendy warszawskie".

Do konkursu przystąpili uczniowie klas 3a i 3c. Uczestnicy prezentowali umiejętność opowiadania, operowania głosem, zaprezentowali rekwizyty oraz stworzyli własną scenografię.

Pierwsze miejsce: Wiktor Kulma - Leszek, drugie miejsce: Kalina Gibowska, trzecie miejsce: Julia Nakonieczna, Zuzanna Zawadka.

 

Wychowawcom i Rodzicom dziękujemy za pomoc w organizacji i przygotowaniu uczniów.


Zobacz Fotografie w Galerii:

Pokaż więcej »
17-01-2017

Konkurs pięknego czytania

W ramach przystąpienia szkoły do projektu Varsavianistyczna Szkoła biblioteka szkolna przygotowała konkurs pięknego czytania legend warszawskich. 17 stycznia do konkursu przystąpili uczniowie klas drugich.

 

Pierwsze miejsce zajęła: uczennica Maria Pytkowska kl. 2c, drugie miejsce: Olga Drozdowska 2d, trzecie miejsce: Lena Kostrzewa kl. 2c, wyróżnienia: Sylwestrzak Aleksander kl. 2b, Jakub Chorąży kl. 2d.

 

Zobacz Fotografie w Galerii:

16-01-2017

Konkurs recytatorski

                  

      Już od października w naszej placówce w ramach realizowanego projektu Varsavianistyczna Szkoła trwają przeróżne konkursy i przedsięwzięcia.

     Jednym z nich był zorganizowany przez nauczycieli języka polskiego Szkolny Konkurs Recytatorsko  - Wokalny pod tytułem Warszawa wierszem i pieśnią pisana. W czwartek 12.01.2017r. zgłoszeni wcześniej i wspaniale przygotowani uczniowie z klas IV – VI mieli możliwość zaprezentowania swych krasomówczych oraz muzycznych talentów. Nad przebiegiem konkursu pilnie czuwało Jury w składzie: p. A. Motyka, p. Renata Szymerska oraz p. K. Tomaszewska. Po wysłuchaniu wszystkich uczestników w klimacie miłych wrażeń komisja wyłoniła zwycięzców.

     Miejsce pierwsze przyznano uczennicy VI b – Urszuli Remiszewskiej za dojrzałą interpretację wiersza K.I. Gałczyńskiego pt. Warszawski wiatr.

     Drugie miejsce powędrowało do uczennicy IV a – Oliwii Floryn za nasycone emocjami i teatrem wykonanie utworu Bazyliszek, a na miejscu trzecim uplasowały się ex – aequo dwie uczennice: Amelia Rucińska (V c), która pięknie zaśpiewała Sen o Warszawie i  Natalia Błażejczyk (VI c) za ciekawą deklamację wiersza – piosenki Na lewo most, na prawo most.

     Wyróżnienia otrzymali: Michał Trynkos IV c, Wojciech Matysiak IV c oraz Aleksandra Zahorska (VI b). Wszystkim uczestnikom gratulujemy odwagi,  dobrego wyboru repertuaru i zachęcamy do dalszych działań przynoszących satysfakcję i rozwój.    

 

Zobacz Fotografie w Galerii:                                                

16-01-2017

Warsztaty plastyczne -"Alicja w Krainie Czarów" -cz.2

13 stycznia popołudniową porą uczniowie SP 127 oraz rodzice dokańczali malowanie na ścianie ilustracji "Alicja w Krainie Czarów". To już nasze drugie i ostatnie spotkanie. Udało nam się dokończyć ilustrację - teraz tylko drobe poprawki i gotowe!.

Na zakończenie pracy wszyscy zostali ugoszczeni kolacją: tosty na słodko i słono. Bardzo dziękujemy za pomoc, zaangażowanie i mile spędzony czas razem. Teraz zbieramy siły i pomysły - bo czeka na nas następna ilustracja w sali historycznej.

 

Zobacz Fotografie w Galerii:                                                      

12-01-2017

Wycieczka po "Super Expresie"

Piątoklasiści z Pragi poznawali redakcję!

 

Jak pracują dziennikarze? Co to jest newsroom? Jak powstaje gazeta, a jak audycja w radiu? Czy łatwo przeprowadza się wywiad ze znanym sportowcem.  A jak tworzy się tytuł artykułu w tabloidzie? Czym się różni fotoreporter od fotografa? Odpowiedzi na te pytania poznawali uczniowie klasy VC. Odwiedzili redakcje "Super Expresu" i Radia Eska, szturmem ruszyli przez oba newsroomy i zawładnęli oderwanym nieco od pracy dziennikarskim zespołem. Na dłuższą chwilę przystanęli zahipnotyzowani magią Photoshopa i możliwościami retuszowania zdjęć. Fascynujący dla piątoklasistów okazał się też pokaz imponującego, profesjonalnego sprzętu fotoreporterów, którym robione są zdjęcia na stadionach podczas meczów.

 

12-01-2017

BRAWO!!!

Znamy wyniki !

 

Bartosz Czerwiński uczeń klasy VIC rozwiązał pozytywnie zadania z matematyki w II etapie konkursu kuratoryjnego. Serdecznie gratulujemy Bartkowi - trzymaliśmy za niego kciuki!

Teraz czeka Go następny etap na szczeblu wojewódzkim - powodzenia!.

05-01-2017

SUKCES W KONKURSIE MATEMATYCZNYM

Uczeń naszej szkoły Bartosz Czerwiński kl.VIC zakwalifikował się do II etapu preztiżowego konkursu kuratoryjnego z matematyki. 4 stycznia 2017r. w auli Wyższej Szkoły Menadżerskiej w Warszawie Bartosz rozwiązywał zadania konkursowe.

 

Trzymamy kciuki i czekamy na wyniki. Jeszcze raz Gratulujemy!

Pokaż więcej »
22-12-2016

Pasowanie uczniów klas pierwszch na czytelników biblioteki szkolnej

Kolorową książkę czytać się nauczę

I otworzę bramę bajek czarodziejskim kluczem.

 

20 grudnia  2016 r. odbyła się uroczystość pasowania na czytelnika uczniów klas pierwszych.

Aby wstąpić do grona czytelników, nasi najmłodsi milusińscy musieli przejść próby: głosu, mądrości, znajomości bajek oraz zręczności. Po uroczystym pasowaniu nowi czytelnicy otrzymali identyfikatory i złożyli przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki. Na zakończenie spotkania uczniowie z klas Ia, Ic, rozbili piniatę ze słodkościami.

 

        W bibliotece z książek na półkach

        Trąbią słonie, kuka kukułka,

        Kwitnie paproć, krzyczą Indianie,

        Szumią żagle na oceanie.

        W bibliotece znajdziesz wszystko, czego chcesz:

        Starą prawdę, mądrą bajkę, piękny wiersz.

 

Zobacz Fotografie w Galerii:

 

18-12-2016

SPOTKANIE ŚWIĄTECZNE

"CORAZ BLIŻEJ ŚWIĘTA..."

 

 

16 grudnia 2016 r. o godz.17.00 odbyło się spotkanie świąteczne Uczniów, Rodziców i wszystkich pracowników Szkoły Podstawowej nr 127.


Od samego rana trwały przygotowania. Rodzice i uczniowie znosili smakołyki na przygotowane świąteczne stoły. W  hali gimnastycznej szykowano trybuny, dekoracje, podium dla chóru. Jeszcze przed 17-tą zaczęli schodzić się pierwsi goście. Chór witał wszystkich kolędami.

 

Nasze świąteczne spotkanie rozpoczęli najmłodsi nasi wychowankowie - uczniowie klas 0 - III przepiękną inscenizacją pt. "Nim pierwsza gwiazdka...". Na zakończenie uczniowie klas IV - zaśpiewali przygotowaną  kolędę - pastorałkę "Kolędnicy wędrownicy" . Nie zabrakło oczywiście kolęd, które śpiewali uczniowie klas I - III oraz chór szkolny - uczniowie klas IV - VI.

 

Na koniec występów artystycznych wszyscy obecni wraz z Panem Dariuszem Kacprzakiem - Zastępcą Burmistrza Dzielnicy Praga Północ  odśpiewali kolędy, podzielili się opłatkiem i spróbowali świątecznych specjałów. Goście mieli także okazję kupić na kiermaszu ozdoby świąteczne przygotowane przez uczniów podczas zajęć technicznych, plastycznych oraz zajęć w świetlicy szkolnej.


Zobacz Fotografie w Galerii:

15-12-2016

ZAPRASZAMY

15-12-2016

Gimnazjaliści pomagają naszym uczniom w odrabianiu prac domowych

Od 13.12 2016 r. uczniowie z Gimnazjum im. Władysława IV w ramach wolontariatu pomagają naszym uczniom w nauce. Zajęcia odbywają się w każdy wtorek podczas  lekcji szóstej i siódmej a także w środy lekcja siódma i ósma. Zapraszamy uczniów chętnych do skorzystania z ciekawej formy zajęć. Mile widziani uczniowie ze wszystkich poziomów klas. Podczas zajęć otrzymamy pomoc w nauce, odrobieniu prac domowych. Grupa uczniów skorzystała już z tej formy współpracy. Atmosfera super, wolontariusze bardzo zaangażowani.
Serdecznie zapraszamy. Zajęcia odbywają się w sali historycznej nr 27.
Koordynacją przedsięwzięcia zajmuje się Iwona Łazowska.

 

Zobacz Fotografie w Galerii:

 

13-12-2016

WARSZTATY - Jak być dobrym i skutecznym rodzicem, czyli wprowadzenie do POZYTYWNEJ DYSCYPLINY


   Z wielką przyjemnością zapraszamy Państwa  17 XII 2016 r. w godz 10-13 do SP127 sala nr 40 na WARSZTATY
   
   Jak być dobrym i skutecznym rodzicem, czyli wprowadzenie do POZYTYWNEJ DYSCYPLINY
   

   
   ZAPRASZAMY RODZICÓW, KTÓRZY...
   • mają  poczucie, że bycie rodzicem to ciągła walka o poranne wstawanie, ubieranie się, zjedzenie śniadania, wyjście z domu czy odrabianie lekcji,
   • czują złość i bezsilność na siebie i swoje dziecko,
   • chcą konkretnych skutecznych technik, które działają długofalowo, i pewności, że nie krzywdzą dziecka,
   
   Z warsztatów wyniesiesz:
   • nowe spojrzenie na wychowanie dziecka, które da Ci realny wpływ na Twoje dziecko (bez kar i krzyków)
   • wyjaśnienie, dlaczego dzieci (i dorośli też) zachowują się „źle” i jak możesz temu skutecznie przeciwdziałać,
   • to, jak wyznaczać i egzekwować granice w pełen szacunku sposób
   • informację, gdzie szukać konkretnych rozwiązań i jak możesz pogłębić swoją wiedzę dotyczącą wychowania dzieci.
   
   
   
   ZAPISY: http://pozytywnadyscyplina127sp17listopada.evenea.pl/

   KTO PROWADZI: Joanna Baranowska - Coach i psycholożka, specjalizująca się w pracy z mamami, które czują się rozczarowane swoim życiem.
   Wspiera rodziców i nauczycieli. Edukatorka i promotorka POZYTYWNEJ DYSCYPLINY. Mama Antka (6) i Zuzi (4).
   asia@pozytywnadyscyplina.p l; www.pozytywnadyscyplina.pl

13-12-2016

Loteria fantowa

Jak co roku Mały Samorząd zorganizował Mikołajkową loterię dla najmłodszych. Każdy mógł wylosować dla siebie jakiś mały drobiazg, który cieszył. Zebrane na loterii pieniądze pozwolą na zorganizowanie w przyszłości "Warsztatów z Kopernikiem".

 

Zobacz Fotografie w w Galerii:

Pokaż więcej »
07-12-2016

Projekt "Wybieram wodę"

W dniach 5XI-5XII klasy 1a i 1c SP 127 prowadziły projekt edukacyjny pt. " Wybieram wodę".   Uczniowie prowadzili eksperymenty w efekcie których poznali trzy stany skupienia wody. Dzieci oglądały ilustracje naukowe na temat wykorzystania wody w gospodarce człowieka, świecie roślin i zwierząt. Ponadto zapoznaliśmy się ze zjawiskiem krążenia wody w przyrodzie. Wiemy też dlaczego Ziemia to błękitna planeta. Na zajęciach wykonaliśmy plakaty i rysunki tematycznie związane z wodą. Z wielkim zainteresowaniem oglądaliśmy film pt,""Kropelka. Z radością improwizowaliśmy przy muzyce śpiewając piosenkę ... Pierwszaki przeprowadziły akcję informacyjną wśród dzieci klas O na temat  zdrowotnych właściwości picia wody. Sami pierwszoklasiści świecili przykładem pijąc systematycznie wodę niegazowaną, co było systematycznie odnotowywane. Na zakończenie naszych działań dzieci wykonały czapeczki zamieniając się w kropelki wody. Codzienne picie wody będziemy nadal kontynuować, gdyż pomysł ten spodobał się  dzieciom i rodzicom.

 

Zobacz Fotografie w Galerii:

06-12-2016

Piernikowe warsztaty

Choinki, bałwanki, serduszka, dzwoneczki ...  i ten zapach rozchodzący się po całej szkole...

To piernikowe warsztaty integracyjne w Szkole Podstawowej nr 127 dla Rodziców dzieci z klasy 0a i klasy 0b.

Przy wspólnym stole, słuchając pięknej muzyki  Rodzice i Nauczyciele dekorowali wspólnie świąteczne pierniki. Atmosfera była doskonała, sprzyjała wzajemnemu poznawaniu się i integrowaniu. Dziękujemy Rodzicom za przybycie i życzymy rodzinnych, udanych świąt.

 

Zobacz Fotografie w Galerii:

05-12-2016

"Zagubiony Mikołaj"

1 i 2 grudnia w naszej szkole odbyły się wspaniałe, mikołajkowe warsztaty dla dzieci z zerówek i okolicznych przedszkoli praskich, pt."ZAGUBIONY MIKOŁAJ".
Zadaniem naszych dzielnych podopiecznych było przejście przez trzy tajemnicze komnaty:


CUKIERKOWĄ GROTĘ - dzieci uczestniczyły w niej w świątecznych zajęciach muzyczno - ruchowych

 

FABRYKĘ ZABAWEK - maluchy "działały" plastycznie: wykonały filcowe bałwanki lub choinki z szyszek


SALĘ ZWINNEGO ELFA - przedszkolaki pokonały świąteczny tor przeszkód


Po tak dużym wysiłku każdy przedszkolak mógł zregenerować swe siły w sali ze ZDROWYMI PRZEKĄSKAMI MIKOŁAJA. Były: kutia, pierniki korzenne, orzechy i suszone owoce. Posilone wykonały aromatyczne zadanie - pachnącą goździkami mandarynkę.
Za wykonanie zadań w każdej sali dzieci otrzymywały specjalną świąteczną naklejkę - czapkę Mikołaja.
Uwieńczeniem wszystkich działań było uroczyste pasowanie przez p. dyrektor Magdalenę Czub każdego dziecka na elfa - pomocnika Świętego Mikołaja.
Jednak poszukiwania zagubionego Mikołaja nadal trwają... Oby się odnalazł do Mikołajek!

 

Zobacz Fotografie w Galerii:

02-12-2016

Cudakowy wieczór andrzejkowy

30.11 w świetlicy"Cudakowo" wszyscy uczniowie z klas 1,2,3 brali udział w zabawie andrzejkowej. Podczas rzucania kostkami z liczbami, wstążką wybierania obrazków, kubków, puszczania skorupek orzecha na wodę, przebijania serc z imionami było dużo zabawy i śmiechu. Na koniec spotkania każdy uczestnik dostał cukierka z informacją o zawodzie, jaki będzie wykonywał w przyszłości.

Zobacz Fotografie w Galerii:

30-11-2016

Wycieczka klasy IVa do Muzeum Pragi

W dniu 29.11.2016 r. klasa IV a uczestniczyła w piątej już w tym roku szkolnym lekcji muzealnej. Tym razem uczniowie odwiedzili muzeum warszawskiej Pragi. Realizujemy projekt Varsavianistycznej Szkoły. Dzieci brały udział w zajęciach pt "Od osady do miasteczka". Poznały dzieje Pragi od średniowiecznej osady do samodzielnego miasteczka. Obejrzały wiele ciekawych eksponatów oraz przepiękną makietę dawnej Pragi. Zajęcia zakończyły się warsztatami plastycznymi.

 

Zobacz Fotografie w Galerii:

27-11-2016

Wieczorne zabawy w bibliotece

Już po raz szósty biblioteka Szkoły Podstawowej nr 127 przygotowała „Wieczorne zabawy w bibliotece szkolnej” popularnie zwane „Wieczorem duchów bibliotecznych”. Tym razem na wieczór pełen zabaw szykowała się klasa III d.

25 listopada, punktualnie o godz. 16.00 podekscytowani uczniowie razem z swoją wychowawczynią czekali przed budynkiem szkolnym na rozpoczęcie zabawy. Najpierw panowała cisza i wielkie zaciekawienie. Kiedy po wykonaniu kilku zadań dzieci dotarły do drzwi biblioteki przywitały je nieprzenikniona czerń, dziwne skrzypienie i odgłosy. Mimo to dzieci do późna chętnie wykonywały przygotowane zadania, słuchały fragmentów czytanych książek. Pełno było zabawy, śmiechu a nawet strachu. Na teatr cieni zostali zaproszeni również Rodzice, którzy przygotowali swoim pociechom uroczystą kolację. Na koniec naszego spotkania każdy przygotował sobie lampion, aby choć troszkę rozświetlić ciemności podczas powrotu do domu.

P.S. Duszki szepcą, że zabawa była wyśmienita!


Zobacz Fotografie w Galerii:

Pokaż więcej »
26-11-2016

Dyskoteka "Andrzejkowa"

W piątek 25 listopada uczniowie klas czwartych, piątych oraz szóstych bawili się na dyskotece "Andrzejkowej". Zabawa super. Świetna muzyka, wszyscy bardzo zadowoleni. W czasie dyskoteki można było powróżyć sobie w salonie wróżb. Każda klasa miała tam swoje wróżki, które z wielkim zaangażowaniem przygotowały ten miły akcent "andrzejek".

Działała także szkolna kawiarenka, a w niej pyszne pączki, ciasteczka z wróżbami oraz soczki. Wspaniałą zabawę zorganizowali uczniowie działający w Radzie Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunem.


Zobacz Fotografie w Galerii:

26-11-2016

Światowy Dzień Pluszowego Misia

Światowy Dzień Pluszowego Misia hucznie obchodzono w Świetlicy Cudakowo z klasami pierwszymi i dziećmi z oddziałów przedszkolnych. Maluchy przez cały czas przytulały swoje pluszaki. Wspólnie śpiewaliśmy piosenki o misiach, słuchaliśmy o nich wierszy, rozpoznawaliśmy znane misie z bajek. Były zabawy ruchowo - naśladowcze, rysowanie misia z zamkniętymi oczami a także quiz wiedzy o misiach - zarówno tych bajkowych jak i rzeczywistych. Dzieciaki wypadły w nim wspaniale!
Na koniec dzieci złożyły swoim Misiom - powiernikom życzenia z okazji ich święta i zaśpiewały im "Sto lat". Same zaś mogły poczuć się jak prawdziwe niedźwiedzie i posmakować miodu z herbatnikami.
Ale się działo!

 

Zobacz Fotografie w Galerii:

23-11-2016

Dzielnicowe zawody - tenis stołowy chłopców

23 listopada uczniowie naszej szkoły dzielnie uczestniczyli w Mistrzostwach Dzielnicy Praga Północ w dyscyplinie sportowej "tenis stołowy chłopców".

 

Brawo dla naszych. Zajęliśmy II miejsce. Gratulujemy!

 

Zobacz Fotografie w Galerii:

22-11-2016

Dzielnicowe zawody - tenis stołowy dziewcząt

22 listopada uczennice naszej szkoły dzielnie uczestniczyły w Mistrzostwach Dzielnicy Praga Północ w dyscyplinie sportowej "tenis stołowy dziewcząt".

 

Brawo dla naszych. Zajęliśmy III miejsce. Gratulujemy!

 

22-11-2016

Dzień Zdrowego Odżywiania

W dniu21 listopada obchodziliśmy odbyły  Dzień Zdrowego Odżywiania.

Koordynowaniem działań zajęła się p. Wiesława Ziętal.

W ramach  promowania prawidłowego odżywiania przeprowadzone zostały następujące działania:

 

 • uczniowie klas szóstych na lekcjach  techniki zapoznali się wartością energetyczną potraw i zawartych w nich konserwantach i barwnikach. Wykonali plakaty zachęcające do spożywania warzyw i owoców, ze zróceniem uwagi na zawarte w nim witaminy.
 • przeprowadzono akcję informacyjną wśród uczniów. Na gazetce szkolnej wskazano produkty, jakie powinny znajdować się w codziennym jadłospisie każdego dziecka.
 • Wśród uczniów klas IV – VI przeprowadzono konkurs na hasło zachęcające do zdrowego odżywiania. Zachętą do udziału w konkursie były zdrowe przekąski serwowane przez uczniów klasy IV c.

Autorka zwycięskiego  hasła  ,, Jedzenie jest zdrowe, lecz nie te fast- foodowe  to Martyna Urbanek z klasy VI b.


Zobacz Fotografie w Galerii:

21-11-2016

Bierzemy udział w uroczystościach rocznicowych, które odbywają się w Warszawie.

 

Jest symbolem walki o wolność i pamięci o wszystkich poległych za Ojczyznę. 

Dziewięćdziesiąt jeden lat temu powstał w Warszawie Grób Nieznanego Żołnierza.


W dniu 18 listopada 2016 r. braliśmy udział w uroczystości rocznicowej odsłonięcia Grobu Nieznanego Żołnierza zorganizowanej przez Oddział Nauczycielski Towarzystwa Przyjaciół Warszawy.

Naszą Szkołę godnie reprezentowali uczniowie klas szóstych ze sztandarem S.P. nr 127 i młodsi uczniowie klasy 2 d. 

Przedstawiciele społeczności szkolnej złożyli kwiaty i dokonali wpisu do księgi pamiątkowej.

W takich chwilach łatwiej nam zrozumieć, czym jest patriotyzm i poczuć się dumnym z tego, że jesteśmy Polakami.

 

Zobacz Fotografie w Galerii:

Pokaż więcej »
17-11-2016

"Od zabawy do sportu" -zawody

17 listopada w Szkole Podstawowej nr 30 odbyły się zawody sportowe „Od zabawy do sportu”

Nasza szkoła dzielnie walczyła w przygotowanych konkurencjach sportowych.  Nie  udało się  zająć miejsca na podium. Jednak jesteśmy dumni z naszych najmłodszych uczniów i trzymamy kciuki w zdobywaniu pucharów i sukcesów sportowych.


Zobacz Fotografie w Galerii:

16-11-2016

Rajd Niepodległości

W dniu 14 listopada 2016r. uczniowie klas VI oraz grupa uczniów z klasy III c i III d  brali udział w Rajdzie Niepodległości organizowanym przez Towarzystwo Przyjaciół Warszawy.

Uczniowie klas VI przeszli ulicami Warszawy od Pałacu Kazimierzowskiego do Pomnika Piłsudskiego przy Belwederze wykonując zadania, które otrzymali w punkcie startowym.  

Młodsze klasy po spotkaniu z przewodnikiem na Placu Uniwesytetu Warszawskiego otrzymali karty zadań. Miejsca startu były zarazem przystankiem, na którym przewodnicy opowiadali o okresie odzyskiwania przez Polskę niepodległości, miejscach i postaciach związanych z tym okresem.


Zobacz Fotografie w Galerii:

14-11-2016

"Varsavianistyczna szkoła" - 11 listopada- Święto Niepodległości

Szkoła Podstawowa nr 127 przystąpiła do projektu "Varsavianistyczna szkoła". Naszym celem jest uzyskanie certyfikatu. Realizujemy liczne działania: wycieczki, konkursy, ciekawe lekcje, spotkania. Rodziny naszych uczniów wspierają nas w realizacji projektu. Sami bardzo chętnie angażują się. Zabierają swoje dzieci na ważne uroczystości rocznicowe, wycieczki. Pokazują historię i piękno Warszawy.

 

11 listopada również świętowano 95 urodziny ulicy 11 Listopada (nasze okolice).

 

" Na przygotowanych stoiskach można było stworzyć oryginalny  kotylion. Były rozdawane kokardy narodowe z życzeniami. Na rozgrzewkę dla wszystkich uczestników przygotowano  porcje grochówki i gorącą herbatę. Dla dzieciaków  pokaz pojazdów, karabinów Grupy Rekonstrukcji Historyczno- Filmowej Bemowo i stoisko informacyjne prezentujące wydawnictwa historyczne oraz rekwizyty. Można było  zrobić sobie zdjęcie z Marszałkiem!  "- tak opisują wydarzenia rodzice.

Bardzo dziękujemy za pomoc w realizacji naszych działań.

 

Zobacz Fotografie w Galerii:

 

14-11-2016

Obchody Święta Odzyskania Niepodległości w Szkole Podstawowej nr 127

Narodowe Święto Niepodległości

 

10 listopada rozpoczęliśmy uroczyste obchody Święta Odzyskania Niepodległości- multimedialnym konkursem dla klas trzecich - "Polska to taka kraina, która się w sercu zaczyna..."

Uczniowie odpowiadali na pytania związane z szeroko pojętym pojęciem Polska - moja Ojczyzna: rozpoznawali melodie patriotyczne, symbole narodowe, wykazali sie także wiedzą historyczną dotyczącą świąt narodowych i ludowych.


Pierwsze miejsce w konkursie zajęła klasa 3D; drugie miejsce 3A; trzecie miejsce 3C; czwarte 3B


Wszystkim gratulujemy!. Klasy otrzymały drobne prezenty oraz chorągiewki państwowe.

 

Zobacz Fotografie w Galerii:14-11-2016

Tydzień Małego Patrioty

W świetlicy Cudakowo od 7 do 10 listopada obchodziliśmy "TYDZIEŃ MAŁEGO PATRIOTY'. Rozmawialiśmy z dziećmi o symbolach narodowych: GODLE (jego symbolice), HYMNIE (krótka historia hymnu) i FLADZE Polski (kolory, symbolika). Czytaliśmy legendy o początkach i historii państwa polskiego, zastanawialiśmy się kim jest PATRIOTA i czy nawet dziecko może nim być. Wykonaliśmy wiele prac plastyczno-technicznych, w tym: kotyliony, godła, flagi. Dzieci przypomniały sobie wiersz Władysława Bełzy "Katechizm polskiego dziecka", dokładnie i z uwagą pokolorowały kolorowankę XXL "Polska". Dzięki niej zapoznały się z geografią naszego kraju: polskim morzem, górami, największymi miastami, z charakterystycznymi dla nich postaciami historycznymi i legendarnymi.
Tydzień zwieńczy dzień 11 listopada - NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI - obchodzone już z własnymi Rodzinami.

 

Zobacz Fotografie w Galerii:

10-11-2016

Pasowanie na Żaka Starszaka

8 listopada w naszej szkole miało miejsce niezwykłe wydarzenie - pasowanie na Żaka Starszaka uczniów klas 0a i 0b. Dzieci przygotowały dla swoich rodziców występ artystyczny. Na początku zatańczono "Marsz przedszkolaków". W programie wykorzystano wiersze i piosenki o jesieni, zasadach wychowania, nauczania, poruszania się po ulicach miasta, zachowania bezpieczeństwa w szkole i poza nią. Dzieci zdały także egzamin ze znajomości wiersza W. Bełzy "Katechizm polskiego dziecka" ("Kto ty jesteś?"). Następnie złożyły przyrzeczenie w obecności wychowawców i rodziców:


"Ja starszak dzielny, będę zawsze uśmiechnięty,
będę słuchał swoje panie, bez grymasów jadł śniadanie.
Będę dbał o zwierzęta i chronił kwiaty,
aby nasz świat był piękny, bogaty.
Będę grzecznie się bawić i pilnie uczyć,
by mamy i taty nigdy nie zasmucić"


Po przyrzeczeniu odbyło się uroczyste pasowanie na Żaka Starszaka przez kierownika świetlicy p. Annę Pinecką.
Po uroczystości rodzice zaprosili dzieci na słodki poczęstunek. Wszystkim najbardziej smakował tort witający zerówkowiczów w naszej szkole.


Zobacz Fotografie w Galerii:

Pokaż więcej »
08-11-2016

Pola nadziei

Drodzy Uczniowie, Rodzice!

 

Zakończyliśmy właśnie zbieranie funduszy na akcję hospicyjną "Pola Nadziei".

Uzbieraliśmy 727zł 60 gr. Cała kwota została przekazana do Hospicjum Domowego przy ulicy Tykocińskiej w Warszawie. Cebulki żonkili, które są symbolem nadziei - zostały zasadzone na terenie szkoły przez naszych uczniów.

Serdecznie dziękujemy za wzięcie udziału w tej akcji.

 

Zobacz Fotografie w Galerii:

07-11-2016

Delegacja naszej szkoły na obchodach rocznicy Rzezi Pragi

W dniu 04.11.2016 r. dzielnica Praga Północ obchodziła 222 rocznicę Rzezi Pragi. Braliśmy udział w uroczystej Mszy Świętej w katedrze św. Michała i Archanioła. Reprezentowali naszą społeczność szkolną uczniowie ze sztandarem szkoły. W uroczystościach wzięli także udział uczniowie, którzy uczestniczą w zajęciach szkolnego koła varsavianistycznego.

Biorąc udział w obchodach ważnych rocznic historycznych dotyczących naszej dzielnicy poznajemy historię regionu. Kształtujemy również w naszych uczniach szacunek do przeszłości oraz lokalny patriotyzm.

 

Zobacz Fotografie w Galerii:

05-11-2016

Warsztaty plastyczne -Alicja w Krainie Czarów

4 listopada w piątkowe popołudnie do sali plastycznej na warsztaty plastyczne przybyli - uczniowie naszej szkoły oraz jej absolwenci.

Wszyscy ubrani w fartuchy, z paletą farb w ręku przystąpili do zadania - malowania na ścianie ilustracji  -Alicja w Krainie Czarów. Malowanie przebiegało sprawnie i w miłej atmosferze. Zresztą nie mieliśmy co do tego wątpliwości- to byli utalentowani młodzi artyści.

 Był też czas na słodki poczęstunek, kubek gorącej herbaty. Wszystkim dziękujemy - nie zapominajcie, że to Wy projektujecie miłe miejsce do nauki- Waszą salę plastyczną.

 

Zobacz Fotografie w Galerii:

02-11-2016

Historia wokół nas

Są takie miejsca, które wrosły w krajobraz Pragi Północ i które mijamy codziennie, w pośpiechu, nie zwracając na nie uwagi. Miejsca ważne dla Polaków, ponieważ związane z naszą historią. Dzisiaj, tak jak i w ubiegłym roku szkolnym, postanowiliśmy przed dniem Wszystkich Świętych odwiedzić miejsca pamięci narodowej w najbliższej okolicy SP nr 127.

Uprzątnęliśmy wypalone znicze i zapaliliśmy nowe. Przeczytaliśmy uważnie napisy na tablicach pamiątkowych i wysłuchaliśmy kilku słów wyjaśnienia, komu są poświęcone.

 

    Na trasie naszego spaceru w ten chłodny i wietrzny dzień znalazły się:

 • na rogu ulic Bródnowskiej i 11-go Listopada- Głaz poświęcony „W hołdzie bohaterom, obrońcom Ojczyzny 36 P.P. Legii, 1 P.P. obrony Pragi, 336 Pułku Piechoty AK obwodu Praga”
 • na ul. Namysłowskiej- Pomnik ku Czci Pomordowanych w Praskich Więzieniach w latach 1944-1956
 • na skwerze płk Antoniego Żurowskiego- Głaz poświęcony płk Antoniemu Żurowskiemu- ostatniemu komendantowi 6/XXVI obwodu Armii Krajowej, dowódcy Powstania Warszawskiego na Pradze

 

28 października 2016 r.                                                       uczniowie klasy 2d


Zobacz Fotografie w Galerii:

02-11-2016

Cała Polska czyta dzieciom

W naszej świetlicy CUDAKOWO wśród klas O – 1 prowadzona jest akcja „Cała Polska czyta dzieciom”. Maluchy wraz z wychowawcami zapraszają do wspólnego czytania swoich rodziców. Dzieci są zadowolone, czują się ważne, gdy mama lub tata odwiedzą ich w szkole. Koledzy i koleżanki zawsze serdecznie witają przybyłych gości, cieszą się z ich wizyty. Zapraszamy wszystkich chętnych rodziców na nasze „czytanki”.


Zobacz Fotografie w Galerii:

28-10-2016

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Biblioteka – na czytelników swoich czeka.

Każdy jest w niej mile widziany i po królewsku witany:)


Październik to Międzynarodowy Miesiąc  Bibliotek Szkolnych. Obchodzimy wtedy tzw. imieniny biblioteki. Z tej okazji - w naszej szkolnej bibliotece powstała dekoracja – drzewa – na których uczniowie wypisywali i upinali tytuły swoich ulubionych, zapamiętanych, przeczytanych książek.


Zobacz Fotografie w Galerii:

Pokaż więcej »
26-10-2016

Dyżur opiekuńczy 31.10.2016

Dnia 31.10 (poniedziałek) - jest to dzień wolny od zajęć dydaktycznych. Zapewniamy opiekę dzieciom, których rodzice pracują.

Nauczyciele będą pełnili dyżur opiekuńczy w świetlicy w głównym budynku szkoły w godz. 7.00-17.00

Zainteresowanych rodziców prosimy o zgłaszanie na dyżur opiekuńczy.

Tego dnia stołówka szkolna nie przygotowuje obiadów.

26-10-2016

Pasowanie na Dzieciaka Cudaka

25 października w świetlicy szkolnej CUDAKOWO odbyła się wielka uroczystość - "Przyjęcie pierwszaków do grona Dzieciaków Cudaków". Jury złożone z przedstawicielki Cudakowskich, p. dyrektor Magdaleny Czub, p. kierownik świetlicy Anny Pineckiej oraz p. wychowawczyni klasy 1a Jolanty Grochowskiej oceniło czy dzieci zaliczyły poszczególne testy: ciszy, odwagi, uśmiechu, znajomości imion pań troszczących się w świetlicy o ich bezpieczeństwo i rozwój. Następnie uczniowie wypowiedzieli uroczyście słowa ślubowania:


JA, DZIECIAK CUDAK OBIECUJĘ:
BYĆ KULTURALNYM I UŚMIECHNIĘTYM
SŁUŻYĆ POMOCĄ INNYM DZIECIAKOM CUDAKOM
SZANOWAĆ WSZYSTKO W CUDAKOWIE JAK SWOJE.


Na koniec wszystkie dzieci podpisały się pod Zasadami Dzieciaka Cudaka, obiecując że będą ich przestrzegać. Uroczystość umilił słodki poczęstunek.

 

 Zobacz Fotografie w Galerii:

22-10-2016

Warsztaty plastyczne "Zostań projektantem"

21 października w Szkole Podstawowej nr 127 w sali plastycznej odbyły się warsztaty "Zostań projektantem". Mimo rozpoczynającego się weekendu oraz poźnej i deszczowej pogody licznie przybyli zainteresowani.

Każdy mógł odkryć swój talent do projektowania albo malowania. Rodzice, dzieci upiększali swoje ubrania wedle swoich upodobań i własnych pomysłów. Dekorowali farbami, tuszami, pisakami swoją garderobę.            

 

Na warsztaty należało zabrać ze sobą"dobry humor". Mamy nadzieję, że wszyscy wyszli zadowoleni z efektu swojej pracy i opuścili salę z uśmiechem. Dziękujemy za dobrą, wspólną zabawę. Zapraszamy na następne warsztay- termin podamy niebawem.

 

Zobacz Fotografie w Galerii:

20-10-2016

Dzielnicowe zawody - mini piłka ręczna chłopcy

 

20 października nasza szkoła brała udział w Mistrzostwach Dzielnicy Praga Północ w dyscyplinie sportowej "mini piłka ręczna chłopców"

 

Brawo dla naszych. Zajęliśmy II miejsce. Gratulujemy!

 

 

20-10-2016

Konkurs na zielnik

W poniedziałek 17 października grupa uczniów z klasy IVc pod opieką p. Wiesławy Ziętal udała się do Parku Praskiego.

Dzieci zbierały liście drzew i krzewów do pracy konkursowej  ,,Zielony Świat w Minieurolandzie: drzewa i krzewy".  Zadaniem uczestników konkursu będzie wykonanie zielnika.

Wycieczka dostarczyła nam dodatkowych atrakcji. Niespodziewanie pośród krzewów  zobaczyliśmy  dziki. Buchtowały na trawniku szukając pożywienia. Buchtowanie - to rozorywanie przez dzika miejsc, w których poszukuje ukrytego w glebie pożywienia. Jednak ciągle uczymy się nowych rzeczy.


Zobacz Fotografie w Galerii:

18-10-2016

Niezwykłe spotkanie w bibliotece

W bibliotece Szkoły Podstawowej nr 127 z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych gościliśmy niezwykłe Panie:  - Ewelinę i Kasię z Karawany Opowieści.

Karawana Opowieści to grupa tzw. opowiadaczy baśni, legend, historii. Opowiadają słowem, gestem i muzyką.

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas III - VI. Już po kilku pierwszych minutach uczniowie zostali zauroczeni opowieściami z różnych stron świata.

Panie ilustrowały swoje opowieści muzyką, wykorzystując do tego niezwykłe instrumenty: kazoo, sprężynowy bęben, drumlę, kalimbę i "żółwika".

Mamy nadzieję, że OPOWIADACZKI zainspirowały naszych uczniów nie tylko do czytania baśni ale również do opowiadania.


 Zobacz Fotografie w Galerii:

Pokaż więcej »
17-10-2016

Spotkanie z Tomaszem Majewskim

17 października gościliśmy w naszej szkole niezwykłego sportowca - Pana Tomasza Majewskiego! Przypominamy, że jest on polskim lekkoatletą specjalizującym się w pchnięciu kulą, czterokrotnym uczestnikiem igrzysk olimpijskich, dwukrotnym złotym medalistą.


Na spotkaniu obecni byli uczniowie klas IV - VI. Pan Majewski opowiadał o przebiegu swojej kariery sportowej oraz odpowiadał na liczne pytania dzieci. Na koniec wszyscy otrzymali zdjęcia sportowca wraz z jego autografem.
To było bardzo emocjonujące spotkanie!

 

Zobacz Fotografie w Galerii:

14-10-2016

Uroczystość ślubowania klas I

14 października 2016 roku w naszej szkole odbyła się ważna uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klas pierwszych. W samo południe o godzinie 12.00 do  pięknie udekorowanej sali gimnastycznej przy dźwiękach piosenki „ Idę do szkoły’’ wkroczyły w pełnej gali wszystkie klasy pierwsze.

 

Pierwszoklasiści w obecności  Burmistrza Dzielnicy, Dyrekcji Szkoły, całego Grona Pedagogicznego oraz Rodziców zaprezentowali krótki program artystyczny, w którym zdali pierwszy egzamin na ucznia. Śpiewająco odpowiadali na pytania dotyczące naszej ojczyzny, szkolnej nauki oraz zasad zachowania. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że egzamin pięknie zdali i mogą już zostać przyjęci do braci uczniowskiej. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, tarcze szkolne, drobne upominki.

 

Na uroczystości ślubowania gościła Pani Anna Podsiadło z firmy ElektroEko. Pani Anna przekazała naszej szkole tablicę multimedialną. Wytrwale, pod czujnym okiem Pani Mielczarz, nasza szkoła brała udział w zbiórce eletrośmieci "Moje miasto bez elektrośmieci". I udało nam się zebrać odpowiednią ilość punktów na tablicę. Serdecznie dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w zbiórkę - bez Was nie dalibyśmy rady- dziękujemy!.

 

Dopełnieniem uroczystości było spotkanie w salach przy słodkim poczęstunku i pysznym torcie, które  dla każdej klasy ufundowała Rada Rodziców.

Kochane Pierwszaki! Cieszymy się, że jesteście już uczniami naszej szkoły. Życzymy Wam sukcesów w nauce. Powodzenia!

Niech zdobywanie wiedzy będzie dla Was radością!

 

Zobacz Fotografie w Galerii:

03-10-2016

VI ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

   W dniu 30 września 2016 r. nasza szkoła uczestniczyła w akcji VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia organizowanej  pod hasłem: Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!
Wszyscy uczniowie klas IV – VI otrzymali plakietki z różnymi przykładami z tabliczki mnożenia, musieli rozwiązać wylosowany przez siebie przykład i zapisać wynik. Uczniowie klasy VI B sprawdzali, czy Pani Dyrektor i inni nauczyciele naszej szkoły znają tabliczkę mnożenia. W klasach IV i V na lekcji matematyki uczniowie wykonywali tematyczne plakaty. Z tej okazji został ogłoszony także konkurs na rymowankę, wierszyk  ułatwiający naukę tabliczki mnożenia. Termin oddawania prac mija 7.10.2016r.

 

Zobacz Fotografie w Galerii:

26-09-2016

Podziękowanie

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 127 w Warszawie

Pracownicy, Uczniowie i Rodzice

składają serdecznie podziękowania firmie

Atos Polska S.A.

za

bezpłatne przekazanie komputerów.

Otrzymany sprzęt pozwoli rozwijać zainteresowania uczniów,

podniesie ich umiejętności i wiedzę.

 

Dziękujemy!

20-09-2016

Sukcesy uczniów Szkoły Podstawowej nr 127 w DZIELNICOWYCH ZAWODACH w BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

W dniu 20 września odbyły się Dzielnicowe Zawody w Biegach Przełajowych. Nasi uczniowie wspaniale reprezentowali naszą szkołę. W kategorii dziewcząt klas V najlepsza była Maria Leśniak (Vc). Marysia zajęła II miejsce. Nasi chłopcy okazali się najlepszymi biegaczami na Pradze Północ, Oskar Lachowicz (Vc) wywalczył pierwsze miejsce w kategorii klas V a w kategorii klas VI Filip Głowala (VIb) również zajął I miejsce. Wszystkim naszym sportowcom należą się gratulacje. Życzymy dalszych sukcesów.

 

Zobacz fotografie w Galerii:

19-09-2016

Sprzątanie Świata - kl. 1A

   Dnia 16.09.2016r. klasa 1A uczestniczyła w akcji Sprzątanie Świata. Przed wyjściem ze szkoły uczyliśmy się pilnie w naszej sali. Dzieci zaopatrzone w specjalne rękawiczki zbierały do worków bezpieczne odpady.

   Sprzątanie Świata jest to coroczna akcja, w której biorą udział wszyscy, którym nie jest obojętny los i wygląd otaczjącego  środowiska. Po skończonej pracy bawiliśmy się wesoło na placyku zabaw, mając świadomość dobrze wykonanego zadania.

 

 

Zobacz fotografie w Galerii:

Pokaż więcej »
12-09-2016

Domówka u Burmistrza

     Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 127 wzięli udział w ipmrezie piknikowej "Domówka u Burmistrza". Grupa uczniów (Remiszewska Urszula, Zachorska Aleksandra, Jarzębska Wiktoria, Kujawa Marcin, Wewiór Karol, Kałużny Eryk, Czerwiński Bartosz, Nowak Krystian, Zaremba Szymon) pod opieką Pani Małgorzaty Mielczarz brała udział w grze miejskiej, która dotyczyła Pragi Północ z lat 90. Uczestnicy musieli zmierzyć się z licznymi zadaniami: wykonać z klocków dowolny budynek na Pradze - (wykonali Dworzec Wschodni), podać nazwy Kościołów z przedstawionych im fotografi, uruchomić kasetę magnetofonową - co wcale nie jest łatwe dla młodego pokolenia i wiele innych zadań. Wszyscy bawili się doskonale.

   Imprezie przewodniczył cel: "każdy powinien dbać o swoją aktywność fizyczną jak również poszukiwać pasji niezależnie od wieku".

 

 Zobacz Fotografie w Galerii:

01-09-2016

Inauguracja roku szkolnego 2016/2017

 

 Żegnajcie lasy, łąki i pole.

1 września będziemy w szkole.

Żegnamy góry, żegnamy morze.

Wracamy zdrowi, w świetnym humorze.

Piękne jest lato, miłe, wesołe.

Lecz dziś z radością witamy SZKOŁĘ!

 

Koniec wakacji - czas wrócić do szkoły.

1 września - i zaczęło się. Szkołę wypełnił gwar roześmianych dzieci, Rodziców i Grona Pedagogicznego. Uroczystą inaugurację roku szkolnego 2016/2017 rozpoczęła Pani Dyrektor Magdalena Czub. Potem wszyscy rozeszli się do klas gdzie uczniowie oddziałów 0 - I zapoznawały się z nauczycielami i pięknymi salami przygotowanymi z myślą o naszych najmłodszych oraz uczniowie klas II - VI witali się z wychowawcami oraz z kolegami i koleżankami wspominając radosny czas wakacji.

W nowym roku szkolnym 2016/2017 życzymy naszym uczniom sukcesów. POWODZENIA

 

Zobacz Fotografie w Galerii:

24-08-2016

Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

czwartek 1 września 2016 


Godz. 9.00 klasy IV – VI / hala sportowa. Po uroczystości spotkanie w klasie z wychowawcą.

Godz. 9.50  uczniowie wraz z wychowawcą udają się do kościoła. Po mszy wracają pod szkołę i tam rozchodzą się do domów.

 

Godz. 10.00 Msza św. inaugurująca nowy rok szkolny 2016/2017


Uczniów klas młodszych wraz z Rodzicami zapraszamy do kościoła na uroczystą Mszę św.

Godz. 11.00 klasy 0 – III / hala sportowa. Po uroczystości krótkie spotkanie wraz z wychowawcą.

 

24-08-2016

Zebranie dla Rodziców

piątek 2 września 2016


Klasy 0 – III, godz.17.00


·         Spotkanie w sali gimnastycznej.

 •        Przedstawienie nauczycieli pracujących z dziećmi:

 • Zapoznanie z regulaminem wypożyczania podręczników

 • Przedstawienie oferty ubezpieczenia uczniów – PZU.

·         Po spotkaniu rodzice przechodzą do klas na spotkania z wychowawcami.

Wychowawcy rozdają podręczniki (za potwierdzeniem odbioru).

Wypełnienie deklaracji.

 


 

 


Klasy IV – VI, godz. 17.30


Godzina 17.30 Spotkanie z wychowawcą w klasach, wypełnienie deklaracji.

·         Godzina 18.00 spotkanie w sali gimnastycznej.

 •       Przedstawienie nauczycieli uczących w klasach.

 •       Zapoznanie z regulaminem wypożyczania podręczników dla klas IV - V.

 •       Przedstawienie oferty ubezpieczenia uczniów – PZU.

Po spotkaniu wychowawcy klas IV – V rozdadzą w klasach podręczniki
01-07-2016

PODRĘCZNIKI DO KLASY VI

25-06-2016

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016

Uczyliśmy się cały rok, odrabialiśmy lekcje a teraz koniec, kropka, stop! 

WAKACJE

 

Podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego pani Dyrektor i wychowawcy poszczególnych klas rozdali nagrody uczniom wzorowym, podsumowali konkursy m. in. "Mistrz dobrych manier", języka angielskiego, czytelniczy - czytelnik roku . Gratulowano Uczniom, Rodzicom, "Przyjaciołom Szkoły", nauczycielom. Rada Rodziców na ręce Pani Dyrektor złożyła podziękowania i życzenia dla pracowników Szkoły. Pożegnano klasy szóste - trzymamy kciuki w dalszej edukacji. Z życzeniami wspaniałych wakacji, po części oficjalnej uczniowie rozeszli się do swoich sal, by otrzymać świadectwa, podziękować wychowawcom i na dwa miesiące .... pożegnać się ze szkołą i kolegami. :)

 

Zobacz Fotografie w Galerii;

Pokaż więcej »
11-06-2016

Piknik Rodzinny na sportowo

Uśmiechnięte miny mamy

bo Piknik Rodzinny był udany.

Duch sportowy występował,

każdy sobie potańcował.

Ciepłą kiełbaskę mógł każdy skosztować

oraz swoich sił w dwa ognie wypróbować.

 

   To już kolejny raz, kiedy spotykamy się wspólnie z rodzicami i naszymi uczniami na Pikniku Rodzinnym.

11 czerwca o godz. 10.00 rozpoczęliśmy wspólną rodzinną zabawę. Przygotowane atrakcje cieszyły wszystkich. Były konkursy sportowe na czas, pokaz udzielania pierwszej pomocy, malowanie twarzy, karaoke, szachy, tańce, loteria, decoupage Pani Ali, sklepik Pana Jacka, wóz strażacki i wiele konkurencji sportowych na dworze i hali sportowej. W tegorocznym (już drugim) turnieju w dwa ognie (rodzice - nauczyciele - uczniowie) zwycięzcami zostali Rodzice - serdecznie gratulujemy i już zaczynamy ćwiczyć aby wygrać w przyszłym roku:)

Nie zabrakło też kiełbasek z grila i pyszności przygotowanych przez wyśmienitych cukierników - rodziców naszych uczniów.

Na Piknik Rodzinny przybył Zastępca Burmistrza Dzielnicy Praga Północ - Pan Dariusz Kacprzak, który uczestniczył w naszych konkurencjach sportowych.

Serdecznie dziękujemy za obecność, wspaniałą zabawę i dobry humor. Do zobaczenia za rok.

 

Zobacz Fotografie w Galerii:


08-06-2016

Z ziomalami na wycieczce czyli... Śladami Henryka Sienkiewicza po Podlasiu

Na podsumowanie półrocznego projektu realizowanego w ramach Warszawskich Inicjatyw Edukacyjnych a także pod honorowym patronatem Zastępcy Burmistrza Dzielnicy Praga Północ Pana Dariusza Kacprzaka : "Imię nieskalane zachowaj - H. Sienkiewicz i jego ziomale - integracja szkół praskich u progu 100. rocznicy śmierci noblisty " 6 czerwca 2016 r. odbyła się całodniowa wycieczka autokarowa.

Już o godz. 7.00 uczniowie praskich szkół, nauczyciele wyruszyli śladami Henryka Sienkiewicza i jego bliskich. Wycieczkę rozpoczęliśmy od  grobu rodziny Sienkiewiczów na Powązkach.

Później czekała nas ciężka przeprawa. Wyzwaniem było wejść na Kopiec  Sienkiewicza znajdujący się w Okrzei. Usypano go  w latach 1932–1938 na cześć pisarza przez ludność z całej Polski, a nawet zagranicy. Ma on 15 m wysokości względnej, średnicę podstawy 45 m, a został usypany z 6000 m³ ziemi. Na szczycie Kopca Sienkiewicza znajduje się wysoki na 2,7 m, odsłonięty w 1980 roku, pomnik pisarza. Nasze trudy wynagrodził wspaniały widok na okolicę, na polską wieś, którą podziwiał Henryk Sienkiewicz, na kościół w którym został ochrzczony przyszły pisarz i jego rodzeństwo.

A dalej już było "tylko z górki". Zapaliliśmy znicz na grobie jego ukochanej mamy. Odwiedziliśmy jego rodzinny dom w Woli Okrzejskiej, w którym mieści się dzisiaj Muzeum.

Wiedza uczniów o Sienkiewiczu bardzo wzbogaciła się dzięki wyjątkowej Pani przewodnik, która zarażała pasją, zaangażowaniem i wiedzą w każdej dziedzinie. Pani Wiesława podczas jazdy autokarem uatrakcyjniała czas różnymi anegdotami, pytaniami do uczestników.

Bardzo dziękujemy za miłą i wiele wnoszącą wycieczkę. Pani Wiesławie - naszej Pani Przewodnik ślemy ukłony i podziękowania.

Może spotkamy się w  przyszłym roku szkolnym???

 

Zobacz fotografie w Galerii:

02-06-2016

Piknik - Dzień sportu i rodziny

Dyrekcja, Rada Pedagogiczna i Rada Rodziców

Szkoły Podstawowej nr 127

 

 

serdecznie zapraszają

 

na

 

PIKNIK  "DZIEŃ SPORTU I RODZINY"

 

sobota 11 czerwca, w godz. 1000- 1300

 

 

Piknik Dzień sportu i rodziny

02-06-2016

Szkoła tolerancji - projekt realizowany w klasie IIB

Szkoła tolerancji – projekt realizowany w klasie II b

 

Realizacja projektu trwała dwa tygodnie. W ramach zajęć uczniowie czytali książki H. Ch Andersena „Brzydkie kaczątko”, I. Chmielewskiej „Pamiętnik Blumki” (Książka Roku 2012 w kategorii ilustracje) i M. S „Mat i świat” (Książka Roku 2015 w kategorii literackiej) i odpowiadali na pytania jak szanować zdanie innych. W zajęciach dramowych przygotowując scenki improwizowane pokazywali jak rozmawiać i argumentować swoje opinie. Podsumowaniem projektu była wycieczka do Domu Spotkań z Historią, gdzie uczniowie na warsztatach przygotowywali kukiełki i tworzyli Parlament dziecięcy. W czasie spotkania uczniowie uczyli się odpowiedzialności za własne pomysły i dostrzegali konsekwencje swoich decyzji.  Rozmawiając o tolerancji uczniowie interpretowali artykuły Konwencji o prawach dziecka.

Pomysły uczniów

„Baśń uczy nas, żeby nie mówić brzydkich słów do innych” – Daniel

„Baśnie H. Ch Andersena uczą nas, że nie wolno dokuczać innym, bo jest im przykro” – Alan

„Książka o Korczaku uczy nas, że nie można na dzieci krzyczeć, dokuczać im, tylko się z nimi przyjaźnić – Ania

„Książka o Blumce uczy nas, że dzieci są ważne, mądre i muszą być szanowane” – Mikołaj

„Z książki o Macie – misiu, który wędruje po świecie uczymy się , że w różnych krajach los dzieci jest inny niż w Polsce” - Martyna

Scenariusz projektu można przeczytać na stronie doradców metodycznych edukacji wczesnoszkolnej warszawskaew.jimdo.com

01-06-2016

Dzień Dziecka na sportowo

Z okazji Dnia Dziecka, Dzielnicowy Ośrodek Sportu i Rekreacji, zaprosił praskie szkoły podstawowe do udziału w zawodach sportowych. Rywalizowano w siatkówce, piłce nożnej i w "dwa ognie". Nasi uczniowie walczyli bardzo dzielnie - ducha walki nie zabrakło, mimo że przeciwnicy okazali się bardzo mocni. Ogromne wsparcie zapewnili kibice - nasz doping był najlepszy! Zawodnicy, zmęczeni ale zadowoleni, pozowali do zdjęć ze zdobytymi pucharami. Czwarte klasy zajęły miejsca medalowe - uczniowie wrócili z brązowymi medalami za siatkówkę i "dwa ognie". Gratulujemy naszym sportowcom.

 

Zobacz Fotografie w Galerii:

01-06-2016

Praski Turniej Szachowy Szkół Podstawowych

30 maja w Szkole Podstawowej numer 127 odbył się Praski Turniej Szachowy Szkół Podstawowych. Do gry przystąpiło 30 zawodników z sześciu szkół dzielnicy Pragi Północ. W turnieju rozgrywanym systemem szwajcarskim, wyłoniono trzech zwycięzców. Wśród nich na drugim miejscu uczeń naszej szkoły Bartosz Czerwiński ( klasa 5c) . Gratulujemy !

 

Zobacz Fotografie w  Galerii:

Pokaż więcej »
31-05-2016

II miejsce w Warszawskim Konkursie Matematycznym dla klas trzecich

Z wielką przyjemnością gratulujemy Wojtkowi Matysiakowi uczniowi klasy III C za zajęcie II miejsca w Warszawskim Konkursie Matematycznym "Mała Olimpiada Matematyczna" dla uczniów klas trzecich. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Zobacz fotografie w Galerii:

26-05-2016

Laureat XIII Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego

Michał Trynkos uczeń klasy IIIC Szkoły Podstawowej nr 127  został laureatem XIII Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego "Z ortografią za pan brat" dla uczniów klas trzecich szkół podstawowych m. st. Warszawy "W krainie książki". 

Serdecznie gratulujemy wyróżnienia! Życzymy dalszych sukcesów!

26-05-2016

LATO w MIEŚCIE 2016

Warszawski Program LATO W MIEŚCIE 2016
Wakacyjna Placówka Edukacyjna w Szkole Podstawowej nr 127
Informacja dla Rodziców

czytaj więcej:

 

Regulamin Wakacyjnej Placówki Edukacyjnej w SP nr 127

 

Karta uczestnika Lato w mieście

25-05-2016

Warsztaty w Muzeum Pragi

25 maja klasa IVC odwiedziła Muzeum Pragi przy ul. Targowej. Uczniowie brali udział w warsztatach dotyczących praskich pracowni rzemieślniczych. W muzealnej pracowni można było odbyć krótką "podróż w czasie" i zobaczyć - a nawet dotknąć - przedmioty codziennego użytku wytwarzane tradycyjnymi i unikalnymi metodami przekazywanymi z pokolenia na pokolenie. Uczniowie przekonali się, że te same przedmioty produkowane w wielkich fabrykach (można kupić w hipermarkecie), gdy są wytwarzane w małych pracowniach rzemieślników, wyglądają już inaczej - piękniej, bardziej wyjątkowo. Takie przedmioty "mają duszę". Ciekawym akcentem były fotografie pracowni rzemieślniczych, znajdujących się w naszej najbliższej okolicy. Są to miejsca, które mijamy niemal codziennie i których szyldy są nam dobrze znane. I to właśnie zaprojektowanie nowych, odświeżonych szyldów dla  pracowni praskich, było zadaniem podsumowującym warsztaty. Powstałe projekty okazały się inspirujące - młodzi projektanci mogli podziwiać swoje prace na specjalnej wystawie.

 

Zobacz Fotografie w Galerii:

20-05-2016

...żeby zawsze nam tak było... czyli Święto Szkoły Podstawowej nr 127

,,Tu nam dobrze, tu nam miło,
żeby zawsze tak nam było.”

Ostatni dzień tygodnia - piątek  - a w Naszej Szkole  uczniowie ani myśleli spieszyć do domów.

Nikt nie biegał, wszyscy chodzili wolnym krokiem, niektórych trudno było zachęcić do opuszczenia sali.

Dzisiaj - 20 maja  obchodziliśmy Święto Naszej Szkoły. Z tej okazji zamiast lekcji zostały zorganizowane dla uczniów klas 0 - VI warsztaty. Tematem przewodnim zajęć był Henryk Sienkiewicz i jego twórczość. Rozpoczęliśmy wspólnym spotkaniem na sali gimnastycznej. Chór zaśpiewał m.in. "Dumkę na dwa serca" z filmu "Ogniem i mieczem" oraz "Rzekę marzeń" z filmu "W pustyni i w puszczy". Wykonawcy otrzymali ogromne brawa.  Uczennice klasy VI przybliżyły nam postać naszego patrona - Henryka Sienkiewicza i jego twórczość. Podczas prezentacji można było obejrzeć fragmenty ekranizacji najbardziej znanych powieści noblisty - można było się poczuć jak w kinie.

Potem już tylko przyjemności, radości i uciechy. Dla każdego coś ciekawego. Uczniowie naszej szkoły znaleźli się w Afryce:

robili korale z kolorowego makaronu,

malowali maski z gipsu,

przygotowywali maski zwierząt,

szykowali pamiątki z podróży,

próbowali owoców i potraw,

uczyli się robić latawce,

wędrowali śladami Stasia i Nel,

wysyłali pozdrowienia z Czarnego Lądu,

malowali krajobrazy i zwierzęta afrykańskie,

na pamiątkę robili sobie fotografię przybierając postać Stasia i Nel,

wybrali się także na wycieczkę z Sienkiewiczem po Warszawie,  

wcielali się w uczniów dawnej szkoły i próbowali pisać gęsim piórem,

rozwiązywali matematyczne zagadki,

poznawali także zawiłości języka angielskiego tworząc biogramy naszego patrona, 

na koniec nie mogło zabraknąć ulubionych baniek mydlanych na boisku szkolnym.

Czekamy na następną podróż. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i przygotowanie tak wspaniałej zabawy.

Zobacz fotografie w Galerii:

20-05-2016

Sesja naukowa

19 maja 2016 roku o godz. 11.00 odbyła się sesja naukowa w ramach interdyscyplinarnego projektu dzielnicowego ”Imię nieskalane zachowaj - Henryk Sienkiewicz i jego ziomale - integracja szkół praskich u progu  100. rocznicy śmierci noblisty”.

Podczas spotkania uczniowie szkół praskich przedstawili swych patronów w formie prezentacji multimedialnej.

Sesji towarzyszyła wystawa prac, które powstały podczas  warsztatów.

  

W ramach projektu odbyły się już:

 • Wycieczka „Warszawskim szlakiem wybitnych Polaków II połowy XIX w.”  podczas której powstały ZDJĘCIA i FILM związane z tematem wycieczki.
 • Warsztaty:
 1. języka angielskiego,  podczas których powstał FOLDER PODRÓŻNIKA 
 2. literackie - powstały OPISY zdjęć i RECENZJA filmu
 3. plastyczne - uczniowie w formie KOLAŻU przedstawili swoje SZKOŁY
 4. matematyczno-przyrodnicze - na podstawie MAP PODRÓŻY uczestnicy dokonali  obliczeń długości trasy, czasu wycieczki, wybrali także najkorzystniejszą ofertę biura podróży, rozpoznawali rośliny i zwierzęta Afryki, umiejscowili na mapie najczęściej odwiedzane miejsca Ameryki Północnej

6 czerwca 2016 r. planowana jest wycieczka autokarowa - Śladami Henryka Sienkiewicza po Podlasiu.

Dziękujemy naszym partnerom za wspaniałe prace przygotowane w trakcie wszystkich warsztatów oraz za prezentację swoich badań, wiedzy i umiejętności podczas sesji.

 

Projekt realizowany jest w programie Warszawskie Inicjatywy Edukacyjne.

 

Zobacz fotografie w Galerii:

Pokaż więcej »
15-05-2016

Rekrutacja do gimnazjum 2016/2017

Elektroniczna rekrutacja do gimnazjów 2015/2017

 

Rekrutacja do gimnazjów na rok szkolny 2016/2017, podobnie jak w roku ubiegłym, przeprowadzona będzie za pomocą elektronicznego systemu rekrutacji.

 

Czytaj więcej:

 

13-05-2016

Konkurs recytatorski "Brzechwa dzieciom"

13 maja odbył się w Naszej Szkole - tradycyjnie już - konkurs recytatorski dla najmłodszych uczniów. W tym roku recytowano wiersze Jana Brzechwy. Zaangażowanie i entuzjazm dzieci sprawiły, że konkursowym recytacjom towarzyszyły ogromne emocje. Ciekawe, barwne stroje, rekwizyty oraz dopracowany w najmniejszych szczegółach ruch i gest sceniczny, dopełniły całości widowiska. Zgromadzona publiczność żywo reagowała na konkursowe interpretacje utworów. Dobry nastrój udzielił się wszystkim. 

Uczestnikom gratulujemy i trzymamy kciuki! Ogłoszenie wyników już w najbliższy poniedziałek.
13-05-2016

Wycieczka klasy 5c do ZOO

Kolejna udana wycieczka klasy Vc, tym razem byliśmy w ZOO. Najpierw lekcja w herpetarium. Poznaliśmy wiele ciekawych faktów dotyczących gadów i płazów. Mieliśmy możliwość bliżej poznać niektórych mieszkańców Ogrodu Zoologicznego. Poskromiliśmy nawet krokodyla i pytona!;)
ZOO odwiedziła dziś również telewizja, aby pomóc promować akcję "Przynieś zabawkę do warszawskiego ZOO" - Majka stanęła na wysokości zadania i udzieliła wywiadu. Brawo za odwagę Maju!
Lekcja angielskiego w ZOO? Dlaczego nie? Zapolowaliśmy na angielskie nazwy zwierząt. Musieliśmy być czujni i uważni, aby nie przegapić żadnego ze zwierząt z listy, którą dostaliśmy od naszej pani.

 

Zobacz Fotografie w Galerii:

12-05-2016

Międzyszkolny Konkurs Matematyczny

Dnia 12 maja w Szkole Podstawowej nr 127 odbył  się Międzyszkolny Konkurs Matematyczny "Mały Pitagoras". W konkursie uczestniczyło po 5 dzieci z siedmiu praskich szkół podstawowych.

Pięcioosobowe zespoły uczniów klas trzecich ze szkół z Pragi Północ współzawodniczyły ze sobą w myśl zasady ćwicz i licz. Jednocześnie dzieci uczyły się współpracy w grupie roziązując zadania, rebusy, łamigłówki matematyczne.

Obok zadań matematycznych uczniowie uczestniczyli w konkurencjach ruchowych.

Zmaganiom zespołów przyglądał się zastępca Burmistrza Pragi Północ - Pan Dariusz Kacprzak.

 

I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 30

II miejsce zajęła Szkoła Muzyczna 

III miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 127

 

Gratulujemy wiedzy i umiejętności wszystkim zawodnikom, a szczególnie zwyciężcom. Życzymy dalszych sukcesów.

 

Naszą  szkołę reprezentowali:

 

Anita Purchała kl. 3a

Bartłomiej Mikołajczyk kl. 3b

Szymon Jasiński kl. 3b

Igor Nader - Woźnica kl. 3c

Wojciech Matysiak kl. 3c

 

 

 


Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów naszej reprezentacji, która straciła II miejsce dopiero po dogrywce.

 

Zobacz Fotografie w Galerii:

09-05-2016

Test do klasy sportowej dla uczniów klas trzecich

12 maja 2016 roku zapraszamy uczniów klas tzrecich na test do klasy sportowej.

Test odbędzie się o godz. 13.50

09-05-2016

I miejsce w Międzydzielnicowym Matematyczno – Integracyjnym konkursie szkół „MIKS”

W dniu 6 maja 2016r. w Szkole Podstawowej nr 50 odbyła się gala wręczenia nagród w Międzydzielnicowym Matematyczno – Integracyjnym konkursie szkół „MIKS”   pod patronatem  Burmistrza Dzielnicy Praga – Północ. 

Uczennica klasy VI c - Julia Krakowiak odebrała nagrodę z rąk  Zastępcy Burmistrza Dzielnicy Praga Północ Pana Dariusza Kacprzaka  i Naczelnika Wydziału Oświaty i Wychowania Dzielnicy Praga Północ za zajęcie I miejsca w kategorii klas VI. 

Ośmioosobowy zespół reprezentujący szkołę w kategorii drużynowej zdobył III miejsce. Każdy uczestnik otrzymał medal, a szkoła statuetkę.

 

 

W skład zespołu wchodzili uczniowie:

 

Zuzanna Szadkowska IV C

Patryk Pawicki IV B

Karol Kwaśniewski IV A

Gracjan Falkowski VB

Krystian Nowak  VC

Bartosz Czerwiński VC

Julia Krakowiak VI C

Wiktoria Piórecka VIC

 

 

Zobacz fotografie w Galerii:

Pokaż więcej »
08-05-2016

JARMARK FLORIAŃSKI

8 maja 2016r. w Parku Praskim odbył się - jak co roku - XI Jarmark Floriański. Dla dzieci, ich rodziców i całej społeczności przygotowane były ciekawe atrakcje: występy znanych osób, pokazy taneczne, koncerty muzyczne, konkursy z nagrodami oraz stoiska z niespodziankami.

I my też tam byliśmy. Szkoła Podstawowa nr 127 prezentowała swoje dokonania i sukcesy. Na najmłodszych czekały bańki mydlane, tablice z kredą do malowania, stolik do malowania kredkami i flamastrami. Każdy odwiedzający nasze stoisko otrzymał balon i wiatrak z logo naszej szkoły. Chwaliliśmy się pucharami zdobytymi przez nasze dzieci, można było obejrzeć zdjęcia "co sie u nas dzieje", przeczytać prace literackie naszych uczniów.

Każdy odwiedzający stoisko szkolne wychodził z uśmiechem na twarzy. Mamy nadzieję, że najmłodszym podobało się u nas na tyle, że zechcą zostać naszymi uczniami. Zapraszamy!

Do zobaczenia za miesiąc (11 czerwca), ale tym razem u nas w Szkole Podstawowej nr 127 (boisko szkolne). Zapraszamy na piknik rodzinny - będzie fajnie :)

 

Zobacz fotografie w Galerii:

05-05-2016

Warsztaty "Pierwsza pomoc"

Uczniowie klasy 1a podczas warsztatów pierwszej pomocy uczyli się jak udzielić pomocy osobie poszkodowanej. Zajęcia poprowadził wyspecjalizowany ratownik medyczny z SGGW w Warszawie. Uczniowie mieli możliwość wykonywania ćwiczeń z użyciem fantomów, defibrylatora AED, wykorzystywania prostych materiałów opatrunkowych w sytuacjach koniecznych. Podsumowaniem spotkania była krótka rozmowa mająca na celu uświadomienie uczniom tego, jak ważna jest szybka i prawidłowa interwencja w ratowaniu życia drugiego człowieka

 

Zobacz fotografie w Galerii:

30-04-2016

II miejsce w Mistrzostwach Dzielnicy PRAGA PÓŁNOC w mini piłce nożnej chłopców szkół podstawowych

27 -28 kwietnia 2016 r. na boisku "Orlika" przy ul. Szanajcy odbyły się Mistrzostwach Dzielnicy PRAGA PÓŁNOC w mini piłce nożnej chłopców szkół podstawowych.

Drużyna Szkoły Podstawowej nr 127 zajęła II miejsce. GRATULUJEMY!

 

zobacz więcej:

29-04-2016

Wycieczka klasy Vc do Muzeum Chopina

W czwartek 28 kwietnia klasa Vc odwiedziła przepiękne, nowoczesne Muzeum Fryderyka Chopina.
 Podczas lekcji muzealnej "Fortepiany Fryderyka"uczniowie poznali historię powstania instrumentów klawiszowych, mieli okazję posłuchać utworów muzyki klasycznej na żywo i na własne oczy zobaczyć fortepian, na którym grywał sam Fryderyk Chopin. Było tak fajnie, że już po zakończonej lekcji poprosiliśmy prowadzącego zajęcia, żeby specjalnie dla nas zagrał na fortepianie coś jeszcze :)


Zobacz fotografie w Galerii

28-04-2016

Wycieczka klas V/VI

28 kwietnia uczniowie klas V i VI z przewodnikiem wyruszyli na wycieczkę

po miejscach pamięci związanych z II Wojną Światową.

 
Trasa wycieczki:

 

ul. Złota 62 ocalały fragment murów, wyznaczających granicę pomiędzy warszawskim gettem „aryjską" częścią miasta.

Kopiec Powstania Warszawskiego sztuczne wzniesienie, usypanie kopca rozpoczęto po 1945 roku, zwożąc tu gruzy zniszczonych w 1944 dzielnic Warszawy.

Pawiak

Muzeum Żydów Polskich POLIN

Powązki Wojskowe

 

Zobacz fotografiw w Galerii:

28-04-2016

Przedstawienie "Jak rozweselić Panią Ziemię?"

Klasa IIIc pod opieką wychowawcy przygotowała Przedstawienie Ekologiczne pt. "Jak rozweselić Panią Ziemię?"z okazji Dnia Ziemi dla uczniów oddziałów 0-III. Przedstawienie miało na celu promowanie postaw ekologicznych. Młodzi aktorzy doskonale wcielili się w odgrywane role, recytowali wiersze, śpiewali piosenki. Klasa IIIc dostała głośne brawa. Młodym słuchaczom podobały się występy starszych kolegów. Bardzo dziękujemy - do następnego wystąpienia.


Zobacz fotografie w Galerii:

Pokaż więcej »
25-04-2016

2 maja - dzień wolny od zajęć dydaktycznych

Poniedziałek 2 maja jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. Tego dnia w godzinach 7.00 - 17.00 zapewniamy opiekę dzieciom, których rodzice pracują.

Stołówka szkolna nie przygotowuje posiłków.

Zainteresowanych rodziców prosimy o przekazanie wychowawcy klasy pisemnej informacji o obecności dziecka w szkole.

 

24-04-2016

DZIEŃ ZIEMI

  

Tegoroczne  Dni  Ziemi  obchodziliśmy pod hasłem  „Palący Temat – Niska Emisja!”.

Z roku na rok zwiększająca się emisja dwutlenku węgla pochodząca ze spalania węgla w lokalnych kotłowniach i  domowych piecach  grzewczych staje się największym zagrożeniem dla naszej planety.

W ramach poszerzenia  wiedzy wśród młodzieży w naszej szkole też włączyliśmy się do obchodów  Dni Ziemi.

 • Przygotowana zostałą wystawa skał, minerałów i skamieniałości.
 • Uczniowie  kl. V w ramach zajęć techniki  wykonali plakaty przedstawiające zagrożenia dla Ziemi. Prace zostały wyeksponowane w gazetce szkolnej.
 • Koło przyrodnicze pod opieką p. W. Ziętal przygotowało zestaw doświadczeń, które zaprezentowało klasom młodszym (otrzymywanie tlenu i dwutlenku węgla i ich właściwości, napięcie powierzchniowe wody, badanie odczynu cieczy).
 • Uczniowie klasy IIIc pod opieką p. E. Rudnickiej przygotowali wiadomości:

 o powstawaniu węgla kamiennego - Karolina Gzowska
 skał wapiennych - Nikola Stępień
 ropy naftowej - Michał Trynkos

Uczniowie zwiedzający wystawę,  mogli wykonać doświadczenie,  z  którego dowiedzieli się  w jaki sposób powstają jaskinie.

 

Zobacz fotografie w Galerii:

24-04-2016

ZE STRAŻĄ MIEJSKĄ BEZPIECZNIE - III EDYCJA KONKURSU

W dniu 21 kwietnia odbyła się druga część III etapu konkursu.
Zadaniem każdej drużyny było


- zaprezentować sposoby udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej
- prawidłowo przejechać rowerem w Miasteczku Ruchu Drogowego.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy Vc Aleksandra Gembka-Piątkowska i Bartosz Czerwiński.
Do konkursu przygotowywali się pod opieką p. Ewy Gruziel.

Ogłoszenie wyników już w czwartek 28 kwietnia. Trzymamy kciuki za Olę i Bartka.

24-04-2016

MIĘDZYDZIELNICOWY KONKURS MATEMATYCZNY MIKS

W czwartek 21 kwietnia odbył się finał VII edycji Międzydzielnicowego Konkursu Matematycznego Miks.
II etap składał się z dwóch części


- testu zadań
- drużynowej prezentacji tematu.

W części zadaniowej nasza uczennica Julia Krakowiak (VIc) zajęła ex aequo I miejsce na poziomie klas VI.
Na poziomie klas V dwóch naszych uczniów uplasowało się w pierwszej piątce, Krystian Nowak (Vc) IV miejsce, Bartosz Czerwiński (Vc) V miejsce
Jury nagrodziło prezentację przygotowaną przez naszych zawodników. Zajęli III miejsce.
Członkami naszej drużyny byli: Zuzanna Szadkowska (IVc),Karol Kwaśniewski (IVa),Patryk Pawicki (IVb),Bartosz Czerwiński (Vc),Gracjan Falkowski (Vb),Krystian Nowak (Vc),Julia Krakowiak (VIc),Wiktoria Piórecka (VIc).

Rozdanie nagród odbędzie się w czwartek 28 kwietnia. Gratulujemy!

 

Zobacz fotografie w Galerii:

22-04-2016

II miejsce naszej drużyny w turnieju piłki nożnej zespołów pięcioosobowych

W dniu 16 kwietnia 2016 r na obiektach Gimnazjum nr 30 przy ulicy Szanajcy 17/19 odbył się turniej piłki nożnej zespołów pięcioosobowych. Wystartowały cztery szkoły podstawowe Dzielnicy Praga Północ. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 127 zajęli w turnieju drugie miejsce. Zespół Szkoły Podstawowej 127 zwyciężył w spotkaniu z SP - 73 w stosunku 4 : 0, zremisował z SP - 258 0 : 0 i został pokonany przez zespół SP - 30 w stosunku 2 : 1.

Gratulujemy naszym uczniom i życzymy dalszych sukcesów.

 

Zobacz fotografie w Galerii:

21-04-2016

Projekt" Imię nieskalane zachowaj- Henryk Sienkiewicz i jego ziomale"

Projekt dofinansowany z Warszawskich Inicjatyw Edukacyjnych "Imię nieskalane zachowaj - Henryk Sienkiewicz i jego ziomale - integracja szkół praskich  u progu 100. rocznicy śmierci noblisty" trwa.  W Szkole Podstawowej nr 127 obyły się już warsztaty:  językowe, literackie, plastyczne oraz matematyczno - przyrodnicze. Uczniowie szkół praskich (SP nr 30, SP nr 50, SP nr 258, SP nr 127, GM nr 32 i GM nr 57) uczestniczyli także w wycieczce "Warszawskim śladem wybitnych Polaków II połowy XIX wieku". Wycieczka i warsztaty były bardzo udane. Zapraszamy uczestników na podsumowanie projektu na sesję naukową 19 maja 2016 r.

 

Zobacz fotografie w Galerii:

Zobacz fotografie w Galerii:

Pokaż więcej »
21-04-2016

Z ORTOGRAFIĄ ZA PAN BRAT

21.04.2016r. odbył się ortograficzny konkurs dzielnicowy dla klas III w SP nr 73. W konkursie brały udział uczniowie z klasy:

 

IIIa

Aleksandra Zliczewska

 

IIIb

Bartłomiej Mikołajczyk

Malina Wyżyńska

 

IIIc

Karolina Gzowska

Michał Trynkos

Wojciech Matysiak

Igor Nader- Woźniak

Kamil Wieśniuk

 

Do Warszawskiego Etapu Konkursu Ortograficznego zakwalifikował się uczeń klasy IIIc -Michał Trynkos.


Zobacz fotografie w Galerii:

18-04-2016

Klasa sportowa - spotkanie informacyjne

KLASA SPORTOWA – spotkanie informacyjne dla Rodziców klas III

 

W środę 27 kwietnia, o godz. 17.30 zapraszam na spotkanie Rodziców, zainteresowanych kontynuowaniem przez  dzieci nauki w klasie sportowej.

 

Na spotkaniu przedstawiony zostanie

 • profil klasy sportowej,

 • zasady naboru - test sprawnościowy.

Obecni będą nauczyciele prowadzący zajęcia sportowe.

17-04-2016

Brązowy medal w Mistrzostwach Dzielnicy Praga Północ w pływaniu

W dniu 14 kwietnia 2016r na basenie DOSiR, Jagiellońska 7, odbyły się Mistrzostwa Dzielnicy w pływaniu dziewcząt i chłopców szkół podstawowych.

Uczestniczyły: SP nr 30, SP nr 50, SP nr 73, SP nr 127, SP nr 258.

Szkołę nr 127 reprezentowało 22 uczniów z klas 3, 4, 5, 6 w tym sześcioro uczniów rezerwowych.

Odbyły się dwie konkurencje.

Pierwsza, to wyścig sztafet dziewcząt i chłopców na dystansie 25 m. Z każdego poziomu klas startowało 2 uczniów – razem 8 x 25 m.

Druga, to wyścig indywidualny na dystansie:

- klasy 3 i 4 – 25 m (jedna długość basenu),

- klasy 5 i 6 – 50 m (dwie długości basenu).

Szczegółowe wyniki wszystkich wyścigów poznamy za kilka dni po otrzymaniu komunikatu końcowego.

Największy sukces w konkurencji indywidualnej odniósł uczeń klasy 6a Mikołaj Baczewski, który uzyskał najlepszy czas zaraz po uczniach szkoły sportowej (klasy pływackie) i tym samym zdobył III miejsce – brązowy medal.

Wszyscy startujący wykazali ogromną wolę walki, włożyli maksimum wysiłku i umiejętności, na jakie było ich stać. Składamy im serdeczne gratulacje i podziękowania za włożony wysiłek.

12-04-2016

Dzielnicowe Rozgrywki w Badmintonie

W dniach 7 i 8 kwietnia 2016 roku pierwszy raz odbyły się Dzielnicowe Rozgrywki w Badmintonie.

Naszą szkołę reprezentowali:

w kategorii dziewcząt:

Magdalena Cudna i  Wiktoria Piórecka

 

w kategorii chłopców:

Jakub Grzegrzółka i Sebastian Sobieszczuk.

 

Nasi uczniowie rozegrali wspaniałe i pełne poświęcenia mecze, godnie reprezentując naszą Szkołę.

Drużyna dziewcząt zajęła 3 miejsce , drużyna chłopców 2 miejsce.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

28-03-2016

Konkurs plastyczny

W dniu 22 marca 2016 r. w Zespole Szkół nr 45 w Warszawie rozstrzygnięty został Dzielnicowy Konkurs Plastyczny organizowany przez Zarząd Dzielnicy Praga Północ we współpracy z Zarządem Szpitala Praskiego p. w. Przemienienia Pańskiego,  adresowany do dzieci  i młodzieży szkół praskich.

Na konkurs wpłynęło 89 prac plastycznych.

 

I miejsce zajęła  Oliwia Kiełtyka z naszej Szkoły

wyróżnione zostały  także prace naszych uczennic:

Aleksandry Rębowskiej oraz Natalii Floryn 

 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Zobacz fotografie w Galerii:

28-03-2016

Podsumowanie projektu

21 marca 2016 odbyło się podsumowanie projektu „Odkrywamy talenty – Sześciolatek w SP 127”.  W naszej szkole gościliśmy zwycięzców konkursów: recytatorskiego „Mój ulubiony wiersz” i plastycznego „Owoce to witaminy”. Uroczystość rozpoczęli Ola i Filip uczniowie klasy V b witając Gości w języku angielskim. Następnie uczniowie klasy III a przedstawili spektakl. Ostatnim elementem spotkania było rozdanie nagród. Dzieci otrzymały „coś” do czytania i przytulania.

Dziękujemy Pani Małgorzacie Węgrzeckiej  Redaktor naczelnej Świerszczyka za przekazanie pism, które otrzymały dzieci jako nagrody.

 

Zobacz fotografie w Galerii:

Pokaż więcej »
23-03-2016

I miejsce w konkursie plastycznym

I miejsce w konkursie plastycznym "Żyrafa w mieście" organizowanym przez Miejski Ogród Zoologiczny w Warszawie zajęły uczennice Szkoły Podstawowej nr 127 z klasy VI B:

Magdalena Cudna i Magdalena Trynkos

 

zobacz więcej:

23-03-2016

ŚWIĄTECZNA PRZERWA WIELKANOCNA

ŚWIĄTECZNA PRZERWA WIELKANOCNA trwa od 24 marca (czwartek) do 30 marca (środa).

Do szkoły wracamy w czwartek 31 marca.


W dniach 24, 25, 29, 30 marca szkoła zapewnia opiekę uczniom, których rodzice pracują.
Zajęcia opiekuńcze odbywają się w sali świetlicy (główny budynek szkoły), w godzinach 7.00 - 17.00. Zainteresowanych rodziców prosimy o zgłaszanie wychowawcom klas dzieci na dyżur.

17-03-2016

Odkrywamy talenty-Sześciolatki w SP nr 127

 

Talent to Ja, talent to Ty –

każdy z nas ma wiele talentów,

trzeba je tylko odkryć i umiejętnie wykorzytać.

 

 

   14 marca 2016 r gościliśmy w naszej szkole dzieci z Przedszkoli 167, 169, 184, oddziałów przedszkolnych z SP 127  i ich Nauczycieli na spotkaniu „Odkrywamy talenty – Sześciolatki w SP nr 127”. W czasie godzinnego działania dzieci prezentowały swoje talenty w trakcie konkursu recytatorskiego „Mój ulubiony wiesz” i plastycznego „Owoce to witaminy”.

 

Wszyscy uczestnicy konkursów są zwycięzcami i mamy nadzieję, że w NASZEJ SZKOLE będą rozwijać swoje talenty.

 

Zwycięzcy konkursu recytatorskiego „Mój ulubiony wiersz”

I miejsce

Kot Patrycja  z Przedszkola nr 167

 

II miejsce

Miszczak Zofia z Przedszkola nr 167

Ziółkowska Lena z Przedszkola nr 184

 

III miejsce

Bugaj Zofia z Przedszkola nr 167

Neuhorn Diana ze Szkoły Podstawowej nr 127

Poświata Maja z Przedszkola nr 184

 

Wyróżnienie

Drzewoski Krystian z Przedszkola nr 169

Dominiak Maja z Przedszkola nr 167

Sikora Julia ze Szkoły Podstawowej nr 127

Śmietanko Szymon ze Szkoły Podstawowej nr 127

Crygieńć Anna z Przedszkola nr 184

 

Zwycięzcy konkursu plastycznego „Owoce to witaminy”

I miejsce

Kowalik Milena Przedszkole nr 184

 

II miejsce

Leszczyńska Jagoda Szkoła Podstawowa nr 127

Kosowicz Amelia Szkoła Podstawowa nr 127

 

III miejsce

Marczewska Tosia Szkoła Podstawowa nr 127

Urbański Darek Przedszkole nr 184

Stoczko Pola Przedszkole nr 184

 

Wyróżnienie

Zielińska Julia Przedszkole nr 169

Durek Zofia Przedszkole nr 169

Orłowska Oliwia Szkoła Podstawowa nr 127

Decewicz Joanna Przedszkole nr 167

Czarnecka Karolina Przedszkole nr 167

Męcik Weronika Przedszkole nr 184

 

Na podsumowanie konkursów i wręczenie nagród zapraszamy Zwycięzców ich Nauczycieli i Rodziców 21 marca 2016 na godz. 9.00.


Zobacz Fotografie w Galerii:

12-03-2016

Ale się działo! - Dzień otwarty w Szkole Podstawowej nr 127

"Szkoła to miejsce wspaniałe,

Mimo wielu zmagań i trudów

Nikt nie umiera tutaj z nudów"

 

   W sobotę 12 marca w Szkole Podstawowej nr 127 rozbrzmiewał gwar i śmiech dzieci oraz rozmowy rodziców.
Dyrektor Szkoły, Pani Magdalena Czub zaprezentowała rodzicom prezentację multimedialną  dotyczącą oferty edukacyjnej szkoły. 
Można było skorzystać z porad metodyka edukacji wczesnoszkolnej, logopedy, reedukatorów.  

   Tego dnia Szkoła  prezentowała swoje piękne wnętrza przygotowane z myślą o naszych najmłodszych uczniach. Zaangażowani w organizację dnia otwartego w szkole nauczyciele oraz uczniowie starszych klas mieli do zaproponowania swoim gościom wiele ciekawych zajęć.   

   Pobyt gości dostarczył wszystkim wielu miłych emocji. Teraz od Rodziców zależy, czy zdecydują się zapisać swoje dziecko właśnie do tej szkoły.


To była udana impreza.
Mamy nadzieję, że spotkamy się wszyscy uśmiechnięci i pełni zapału we wrześniu 2016 r.

 

Zobacz fotografie w Galerii:

10-03-2016

Konkurs dla klas II- "Zaczarowana zagroda"

Podsumowanie wiedzy o lekturze "Zaczarowana zagroda" autorstwa A. Cz. Centkiewiczowie

Uczniowie klas II rozwiązywali "arktyczną" krzyżówkę, zmagali się z pytaniami "lodowego" quizu, uśmiali przy przenoszeniu "jaja" z gniazda do gniazda, natrudzili przy układaniu pingwiniego jajka z papieru. Wszyscy balili się wyśmienicie. A zwycięzcami miejsca pierwszego były wszystkie klasy drugie. Gratulujemy zwycięzcom oraz Paniom za wspanaiłe przygotowanie swoich uczniów do konkursu:)

 

Zobacz fotografie w Galerii:

07-03-2016

DZIEŃ OTWARTY i WARSZTATY TWÓRCZE w SP nr 127

w sobotę 12 marca 2016 roku

godz. 10.00 -13.00

 

S E R D E C Z N I E    Z A P R A S Z A M Y

 

Rodziców i Dzieci

które 1 września rozpoczną naukę w klasie 0 i I

oraz

Cała Wspaniałą Społeczność SP 127

na

DZIEŃ OTWARTY I WARSZTATY TWÓRCZE

                              

„WIELKANOCNYCH  POMYSŁÓW 101 w SP 127”

 

 W programie:

 • spotkanie z dyrekcją szkoły, nauczycielami, reedukatorami  i logopedą
 • prezentacja sal lekcyjnych
 • warsztaty twórcze „Wielkanocnych pomysłów 101 w SP 127”
 • zabawy z tablicą interaktywną
 • gry i zabawy sportowe (prosimy o obuwie sportowe)
 • niespodzianki i inne atrakcje
 • pomoc przy elektronicznej rejestracji dziecka do klasy 0 i I

 

Pokaż więcej »
07-03-2016

Zajęcia dla PRZEDSZKOLAKÓW

W ostatnich dniach Szkołę Podstawową nr 127 odwiedzają przedszkolaki z okolicznych placówek (Przedszkole nr 167, Przedszkole nr 171, Przedszkole nr 184, Przedszkole nr 169, Przedszkole nr 173).

Dzieci uczestniczą w wielu zajęciach:

 • przenoszą się w świat zaczarowanych figur geometrycznych,
 • bawią się i uczą kolorów w języku angielskim,
 • przesypują, przelewają i układają podczas zajęć Montessori,
 • rozwiązują zagadki o porach roku,
 • bawią się słowami i układają pierwsze wyrazy,
 • oraz wiele, wiele innych...

Wszystkie maluchy po tak ciekawych zajęciach wychodzą uśmiechnięte i zadowolone.

Na pamiątkę każdy Przedszkolak otrzymał kolorowy wiatraczek oraz zaproszenie na Dzień Otwarty.

 

Zobacz fotografie w Galerii:

03-03-2016

II miejsce w Mistrzostwach Dzielnicy w mini piłce siatkowej chłopców

MISTRZOSTWA DZIELNICY w mini piłce siatkowej chłopców.

W dniu 2. 03. 2016 r. drużyna chłopców klas szóstych reprezentująca naszą szkołę uczestniczyła w MISTRZOSTWACH DZIELNICY w mini piłce siatkowej.

W składzie drużyny znaleźli się uczniowie wytypowani przez nauczycieli wychowania fizycznego, uczniowie którzy w tej dyscyplinie prezentują najlepsze umiejętności w swoich klasach.

Byli to:

 1. Grzegrzółka Jakub
 2. Banasiuk Radosław
 3. Janiszewski Kacper
 4. Ostrowski Maciej
 5. Barkiet Sebastian
 6. Morawski Mateusz
 7. Sobieszczuk Sebastian
 8. Makosiej Daniel

W Mistrzostwach uczestniczyły cztery Szkoły Podstawowe  z Dzielnicy Praga Północ. Drużyna SP 127 rozegrała trzy mecze. Dwa wygrała. Jeden przegrała. W efekcie drużyna zdobyła drugie miejsce.

Uczestnicy otrzymali dyplom dla szkoły. Każdy grający wrócił ze srebrnym medalem.

 

Zobacz fotografie w Galerii:

02-03-2016

Festiwal nauki

17 marca 2016 r. uczniowie klas VI wychodzą na FESTIWAL NAUKI do Gimnazjum nr 31 przy ulicy Sierakowskiego 9

 

zobacz więcej:

02-03-2016

Prezentacje szkół gimnazjalnych w SP nr 127

W dniach 15 - 22 marca Nauczyciele i Uczniowie Gimnazjum nr 30 oraz Gimnazjum nr 57 będą prezentować swoje szkoły uczniom klas VI.

 

zobacz więcej:

01-03-2016

Odkrywamy talenty - sześciolatki w SP nr 127

Talent to JA, talent to TY – każdy z nas ma wiele talentów,

trzeba je tylko odkryć i umiejętnie wykorzystywać.

 

14 marca 2016 r.  w godz. 9.00 – 10.00 będziemy gościć dzieci i ich Nauczycieli z Przedszkoli 167, 169, 171, 173, 184, 217 i oddziałów przedszkolnych z naszej szkoły  na spotkaniu w ramach, którego uczniowie wezmą udział w konkursie plastycznym „Owoce to witaminy” i recytatorskim „Mój ulubiony wiersz”.  

Podsumowanie konkursów i rozdanie nagród odbędzie się 21 marca 2016 r. o godz. 9.00.

Zapraszamy na podsumowanie Państwa Nauczycieli, dzieci biorących udział w konkursie i ich Rodziców.

01-03-2016

Nowe sale dla oddziałów przedszkolnych

Już korzystamy z nowych sal dla oddziałów przedszkolnych.

 

     Dla zerówek zarezerwowaliśmy cały parter a dla klas pierwszych przeznaczyliśmy I piętro nowego budynku szkolnego.

    Dwie sale zostały wyremontowane i wyposażone w  nowe meble, zabawki i pomoce naukowe. Wszystko jest kolorowe i przyjazne dzieciom. Całość została urządzona  zgodnie z wymogami ministerstwa edukacji.  

   W obu salach znajdują się tablice interaktywne, które wykorzystują wychowawczynie podczas zajęć. Tablica interaktywna pozwala dzieciom poznać, to czego nie mogą zobaczyć w rzeczywistości, służy do rozwiązywania: zagadek, rebusów, układania puzzli, wykonywania ćwiczeń grafo – motorycznych, rozwija spostrzegawczość, ćwiczy pamięć, słuch muzyczny i fonematyczny. Każdy wykorzystywany program multimedialny dostarcza dzieciom zarówno bodźców dźwiękowych jak i wizualnych.

   Obok sal dla oddziałów wychowania przedszkolnego przygotowana jest świetlica dla naszych najmłodszych dzieci.

 

Zobacz fotografie w Galerii:

Pokaż więcej »
01-03-2016

Ogólnopolska Stypendiada Wczesnoszkolna

Z przyjemnością informujemy,

że uczniowie naszej szkoły zostali wyróżnieni

w

Ogólnopolskiej Stypendiadzie Wczesnoszkolnej


zobacz więcej:

01-03-2016

PALMA WIELKANOCNA - konkurs

Uczniów klas 0 - III

zapraszamy serdecznie do udziału w szkolnym konkursie plastyczno-technicznym

 

 „Palma wielkanocna”

 

zobacz więcej:

29-02-2016

Próbny sprawdzian dla klas VI

PRÓBNY SPRAWDZIAN KLAS VI PRZYGOTOWANY PRZEZ WYDAWNICTWO WSiP ODBĘDZIE SIĘ 3 MARCA

 

zobacz więcej:

29-02-2016

Rekolekcje

Rekolekcje Wielkopostne  9-10-11 marca.

W tych dniach lekcje odbywają się wg planu, z wyjątkiem godzin przeznaczonych na spotkania rekolekcyjne. Opiekę nad uczniami sprawują nauczyciele, którzy w tym czasie mają zajęcia z daną klasą.
Uczniowie, którzy nie chodzą na religię pozostają pod opieką świetlicy szkolnej lub biblioteki.

 

Zobacz więcej:

29-02-2016

Wycieczka do Planetarium w Centrum Nauki Kopernik

Grupa dwudziestu jeden uczniów z naszej szkoły wzięła udział w niezwykle atrakcyjnej i ciekawej wycieczce. Wyjście stanowiło formę nagrody dla uczniów klas czwartych, piątych oraz szóstych, którzy osiągnęli wzorowe wyniki w nauce za pierwszy semestr w roku szkolnym 2015/2016 .  

Zobacz fotografie w Galerii:

zobacz więcej:

26-02-2016

REKRUTACJA 2016/2017

Uprzejmie informujemy, że rozpoczyna się czas dokonywania przez rodziców wyborów w stosunku do swojego dziecka. Państwo, Rodzice decydujecie czy dziecko 6 letnie, które realizowało obowiązkowe przygotowanie przedszkolne zapisać do klasy I czy decydować się na kontynuację edukacji przedszkolnej.

 

Zapisy elektroniczne (tak jak w latach ubiegłych) rozpoczną się od 1 marca dla oddziałów przedszkolnych i od 1 kwietnia dla klas pierwszych.

 

Rekrutacja do gimnazjów na rok szkolny 2016/2017, podobnie jak w roku ubiegłym, przeprowadzona będzie za pomocą elektronicznego systemu rekrutacji.

 

Zobacz więcej:

Pokaż więcej »
25-02-2016

Nauczcie dzieci grać w szachy...

„Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni”

                                                                                       Paul Morphy

 


 

   W Szkole Podstawowej nr 127 nauka gry w szachy staje się tradycją. Szkoła już w 2012 r. przystąpiła do Ogólnopolskiego Projektu „Edukacja przez szachy w szkole”. W Warszawie program otrzymał nazwę „Wars i Sawa grają w szachy”.

   Szachy to najpopularniejsza gra na świecie. Sprzyja wszechstronnemu rozwojowi, kształci wyobraźnię przestrzenną, ćwiczy pamięć, uwagę, koncentrację. Wpływa na zwiększenie aktywności umysłowej, przyczynia się do rozwoju inteligencji. Szachy wyrabiają również umiejętność panowania nad sobą, uczą wytrwałości. Nauka gry w szachy wpływa na lepszy rozwój logicznego myślenia uczniów, a przez to ułatwia rozumienie treści matematycznych.

   W pierwszym roku Projektu, w szachy w naszej szkole grała tylko jedna klasa. W następnych latach przybywało chętnych. Obecnie w szkole mają możliwość grać dzieci z klas pierwszych i drugich. Każdego dnia wykorzystujemy komplety szachownic i bierek otrzymane z programu „Wars i Sawa grają w szachy”, a już niedługo zaczniemy wykorzystywać zegary szachowe (zakupione tym razem przez naszą szkołę), by w ten sposób przyzwyczajać dzieci do prawdziwych zawodów.

 

   Pomoc i zaangażowanie dorosłych przyjaciół pozwoliła brać udział w różnych konkursach, zawodach. Nie zawsze udawało się zdobyć prestiżowe miejsca ale zabawa była przednia, bo jak mówią dzieci „gra w szachy to już wygrana, nie każdy może przecież grać w królewską grę”.

 

   Podczas zajęć szachowych uczniowie z klas drugich przygotowali przedstawienie szachowe. W ten niekonwencjonalny sposób zachęcali najmłodsze dzieci najpierw do zabawy z szachami, a potem do gry w szachy.

   Dla najmłodszych szachistów przygotowywane są konkursy rysunkowe, m.in. na ulubioną bierkę szachową. W przyszłości zorganizujemy wewnątrzszkolne zawody z udziałem dorosłych, a tymczasem bawimy się szachami zapominając, że to też nauka.


Zobacz Fotografie w Galerii:

23-02-2016

Dzielnicowy projekt interdyscyplinarny

            Sejm ustanowił rok 2016 Rokiem Henryka Sienkiewicza, Feliksa Nowowiejskiego oraz Cichociemnych. Decyzją posłów w 2016 roku będziemy też obchodzić Rok Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski.

          Uhonorowanie Henryka Sienkiewicza wiąże się z przypadającą w 2016 r.: 5 maja - 170. rocznicą urodzin oraz 15 listopada - 100. rocznica jego śmierci.

Henryk Sienkiewicz to pierwszy Polak uhonorowany Nagrodą Nobla w dziedzinie literatury,doceniony za całokształt twórczości i – jak wówczas stwierdzono – rzadko spotykany geniusz,który wcielił w siebie ducha Narodu – podkreślono w uchwale.


          Z tej okazji Szkoła Podstawowa nr 127 imienia Henryka Sienkiewicza przygotowała dzielnicowy projekt interdyscyplinarny "Imię nieskalane zachowaj - Henryk Sienkiewicz i jego ziomale - integracja szkół praskich u progu 100. rocznicy śmierci noblisty".
Zapraszamy do udziału w projekcie nauczycieli i uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjalnych.

Podczas tegorocznej edycji odbędą się:
Wycieczka  - Warszawskim szlakiem wybitnych Polaków II połowy XIX 
Sesja naukowa z wystawą prac powstałych podczas warsztatów
Wycieczka  - Śladami Henryka Sienkiewicza po Podlasiu
Warsztaty -   języka angielskiego,  literackie,  plastyczne, matematyczno-przyrodnicze

Przypomnijmy:
          Henryk Adam Aleksander Pius Sienkiewicz herbu Oszyk, pseudonim Litwos (ur. 5 maja 1846 w Woli Okrzejskiej, zm. 15 listopada 1916 w Vevey), jest jednym z najpopularniejszych polskich pisarzy przełomu XIX i XX wieku, autorem cyklu "Trylogia", powieści "Krzyżacy", "Quo vadis", "Rodzina Połanieckich", "W pustyni i puszczy". Jego powieści historyczne podtrzymywały kolejne pokolenia Polaków w czasach narodowych niedoli.
         Sienkiewicz otrzymał Nagrodę Nobla w dziedzinie literatury w 1905 r. za całokształt twórczości. W przemówieniu wygłaszanym z tej okazji mówił, że zaszczyt ten jest szczególnie cenny dla syna Polski."Głoszono ją umarłą, a oto jeden z tysięcznych dowodów, że żyje. Głoszono ją podbitą,a oto nowy dowód, że umie zwyciężać" – powiedział pisarz.
Twórczość autora oraz jego działalność społeczna i orędownictwo za polską niepodległością odegrały istotną rolę w odzyskaniu przez Polskę wolności.
15-02-2016

Nagroda za wyniki w nauce

W nagrodę za bardzo dobre wyniki w nauce

i wzorowe lub bardzo dobre zachowanie

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 127

zaprasza uczniów klas IV - VI

na pokaz filmu "Na skrzydłach marzeń" w Planetarium Centrum Nauki Kopernik.

 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Lista nagrodzonych:

 

Karolina Grądzka

Dominika Żak

Adrian Głowacki

Oskar Lachowicz

Maria Leśniak

Gabriela Tesz-Jopek

Jan Zbrzeźniak

Michał Jarosz

Urszula Remiszewska

Martyna Urbanek

Aleksandra Zahorska

Bartosz Czerwiński

Aleksandra Gembka-Piątkowska

Krystian Nowak

Maja Zapalska

Magdalena Cudna

Magda Trynkos

Julia Krakowiak

Karolina Piórecka

Wiktoria Piórecka

Aleksandra Rębowska

30-01-2016

Pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki szkolnej

Kolorową książkę czytać się nauczę

I otworzę bramę bajek czarodziejskim kluczem.


W dniu 28 stycznia 2016 r. odbyła się uroczystość pasowania na czytelnika uczniów klas pierwszych.

Aby wstąpić do grona czytelników, nasi najmłodsi milusińscy musieli przejść próby: głosu, mądrości, znajomości bajek oraz zręczności. Po uroczystym pasowaniu nowi czytelnicy otrzymali identyfikatory i złożyli przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki. Na zakończenie spotkania uczniowie z klas Ia, Ib, Ic, Id rozbili piniaty ze słodkościami.

 

        W bibliotece z książek na półkach

        Trąbią słonie, kuka kukułka,

        Kwitnie paproć, krzyczą Indianie,

        Szumią żagle na oceanie.

        W bibliotece znajdziesz wszystko, czego chcesz:

        Starą prawdę, mądrą bajkę, piękny wiersz.

 

Zobacz fotografie w Galerii:

 

29-01-2016

Bezpieczne wędrówki. Od grosika do złotówki.

19 stycznia 2016 r. odbyło się podsumowanie realizowanego przez uczniów klas III projektu edukacji finansowej imprezą pt. „Grosikowe wędrówki”.  W czasie zabawy uczniowie wykonywali różne zadania turniejowe np. układanie z puzzli postaci bankiera. Drugą formą sprawdzenia zdobytych przez uczniów wiadomości i umiejętności był ich udział  w konkursach: literackim “Czego nauczył nas Grosik?” i plastycznym “Moja przygoda z Grosikiem”.

Materiały do realizacji projektu uczniowie otrzymali od Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości http://www.junior.org.pl.

 

Zwycięzcy konkursów

 

„Czego nauczył nas Grosik?” – konkurs literacki

 

I miejsce

        Dawid Zieliński  kl. III a  

II miejsce

 1. Wojtek Matysiak kl. III c
 2. Oliwia Floryn kl. III a
 3. Robert Majsterek kl. III a
 4. Michał Trynkos kl. III c

III miejsce

 1. Angelika Racka kl. III c
 2. Malwina Wyżyńska kl. III b
 3. Anita Purchała kl. III a
 4. Karolina Gzowska kl. III c
 5. Jagoda Oziembło kl. III b
 6. Bartłomiej Mikołajczyk kl. III b

 

 

„Moja przygoda z Grosikiem“ – konkurs plastyczny

 

I miejsce

        Malwina Wyżyńska kl. III b

II miejsce

 1. Wojtek Matysiak kl. III c
 2. Dominik Juckiewicz kl. III a
 3. Michał Trynkos kl. III c
 4. Miłosz Rutkowski kl. III a
 5. Anita Purchała kl. III a

III miejsce

 1. Jagoda Oziembło kl. III b
 2. Angelika Racka kl. III b
 3. Oliwia Floryn kl. III a
 4. Karolina Gzowska kl. III c
 5. Igor Nader – Woźnica kl. III c
 6. Bartłomiej Mikołajczyk kl. III b

 

 Zobacz fotografie w Galerii:

15-01-2016

III miejsce w towarzyskim turnieju koszykówki chłopców

1 września 2015 r. rozpoczęliśmy naukę gry w koszykówkę (chłopcy) i już odnieśliśmy swój pierwszy sukces.

 

29 XI 2015 r. odbył się pierwszy turniej towarzyski rozegrany przez chłopców z klasy 4 c Szkoły Podstawowej nr 127, od chwili rozpoczęcia nauki gry w koszykówkę w klasie sportowej. Turniej zorganizowany był przez DOSiR Praga Północ, a rozgrywany w hali przy ulicy Szanajcy. Startowało pięć zespołów. Odnieśliśmy dwa zwycięstwa z zespołami Jagiellonki I - 12 : 4, oraz Jagiellonki II - 12 : 2. Przegraliśmy: z SP - 30 w stosunku 25 : 8, oraz z MKS Ochota 27 : 10.

 

Zwyciężyli młodzi koszykarze z MKS Ochota przed SP - 30, a nasz zespół zajął trzecie miejsce.

Najlepszym zawodnikiem naszego zespołu został Paweł Błażejczyk. Aktualnie przygotowujemy się do rozgrywek wojewódzkich, które mają rozpocząć się w pierwszych dniach marca.

 

Zobacz fotografie w Galerii:

Pokaż więcej »
21-12-2015

Spotkanie świąteczne

 

W piątek 18 grudnia 2015 r. o godz.17.00 odbyło się spotkanie świąteczne Uczniów, Rodziców i wszystkich pracowników Szkoły Podstawowej nr 127.

Od samego rana trwały przygotowania. Rodzice i uczniowie znosili smakołyki na przygotowane świąteczne stoły. W  hali gimnastycznej szykowano trybuny, dekoracje, podium dla chóru. Jeszcze przed 17-tą zaczęli schodzić się pierwsi goście. Chór witał wszystkich kolędami.

Nasze świąteczne spotkanie rozpoczęli najmłodsi nasi wychowankowie - uczniowie klas 0 - III przepiękną inscenizacją "Jest taki dzień...". Na zakończenie uczniowie klas IV - VI przygotowali "Zimową opowieść". Nie zabrakło oczywiście kolęd, które śpiewali uczniowie klas I - III oraz chór szkolny - uczniowie klas IV - VI.

Po występach artystycznych wszyscy obecni z Panem Dariuszem Kacprzakiem - Zastępcą Burmistrza Dzielnicy Praga Północ podzielili się opłatkiem i spróbowali świątecznych specjałów. Goście mieli także okazję kupić na kiermaszu ozdoby świąteczne przygotowane przez uczniów podczas zajęć technicznych oraz zajęć w świetlicy szkolnej.


Zobacz fotografie w Galerii;

16-12-2015

ZIMA w MIEŚCIE 2016

ZAPRASZAMY!

 

Warszawski Program „Zima w mieście’2016”

Punkt Dziennego Pobytu

w Szkole Podstawowej nr 127

od 01 do 12 lutego 2016 roku

czynny od poniedziałku do piątku.

 

 

Zgodnie z wytycznymi Warszawskiego Programu „Zima w mieście” z akcji mogą korzystać uczniowie, którzy:

 • posiadają ważną legitymację szkolną z warszawskiej szkoły
 • złożą prawidłowo wypełnioną przez rodziców/opiekunów Kartę Uczestnika
 • dokonają opłaty za wyżywienie (dwa posiłki w tym jeden ciepły) w wysokości 7 zł dziennie

 

Z opłat za posiłki zwolnieni są uczniowie korzystający z bezpłatnych posiłków w ciągu roku szkolnego na mocy decyzji Dyrektora Szkoły lub Ośrodka Pomocy Społecznej.

 

Do dnia 15 stycznia 2016 r. należy złożyć wypełnione karty uczestnika tylko! w bibliotece szkolnej.  Kartę uczestnika można wypełnić na miejscu - w bibliotece, należy wówczas posiadać legitymację dziecka.

 

Do dnia 19 stycznia należy dokonać opłaty za posiłki u kierownika żywienia.

15-12-2015

Projekt WSPARCIE SZKÓŁ PRASKICH

 

   

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Pomocy Q Zmianom na ternie Szkoły Podstawowej nr 127 realizuje projekt „Wsparcie Szkół Praskich” finansowany przez m. st. Warszawa Dzielnica Praga Północ.

W ramach projektu w Szkole realizowane są następujące działania:

 •       Zajęcia rozwijające ciekawość poznawczą „Czy to prawda?”. Zajęcia prowadzi trener Stowarzyszenia na terenie świetlicy szkolnej.
 •       Zajęcia wzmacniające umiejętności matematyczne „Khan Academy”. Zajęcia prowadzi nauczycielka ze Szkoły.
 •       Zajęcia wzmacniające umiejętności społeczno-emocjonalne w grupach zerówkowych oraz zajęcia dla dzieci z zerówek i ich rodziców. Zajęcia prowadzone są przez trenerki Stowarzyszenia.
 •       Warsztaty wzmacniające umiejętności społeczno-emocjonalne w klasach. Zajęcia prowadzone są przez trenerki Stowarzyszenia.
 •       Zajęcia specjalistyczne m. in. z terapii pedagogicznej, zajęć przedmiotowych. Zajęcia prowadzone są przez nauczycieli ze Szkoły.

Projekt trwa od 16 listopada do 15 grudnia 2015 grudnia.

12-12-2015

Spotkanie świąteczne - zaproszenie

 

 

Serdecznie zapraszamy Rodziców i Uczniów

na spotkanie świąteczne 

„Jest taki dzień…”

które odbędzie się w piątek 18 grudnia 2015 r. o godz.17.00

 

 

W programie:

Przedstawienie świąteczne

           Inscenizacja przygotowana przez uczniów klas 0 -III

           Koncert kolęd w wykonaniu chóru / uczniowie klas IV-VI

           Inscenizacja przygotowana przez uczniów klas IV-VI

   Kiermasz Bożonarodzeniowy

   Spotkanie przy świątecznym stole

   Życzenia

Prosimy uczniów naszej szkoły o przybycie w srtoju galowym!

11-12-2015

Informacja

21 grudnia lekcje będą skrócone i odbywać będą się wg poniższego planu:

 

1 LEKCJA

8.00

8.35

2 LEKCJA

8.40

9.15

3 LEKCJA

9.25

10.00

4 LEKCJA

10.05

10.40

5 LEKCJA

10.50

11.25

6 LEKCJA

11.30

12.05

PRZERWA OBIADOWA

12.05

12.35

7 LEKCJA

12.35

13.10

8 LEKCJA

13.15

13.50

11-12-2015

Przerwa świąteczna

Zajęcia opiekuńczo - wychowawcze w dniach : 22, 23, 28, 29, 30 grudnia 2015r.

Zapewniamy opiekę dla uczniów naszej szkoły. Zajęcia w godz. 7.00-17.00.

W tych dniach nie będzie obiadów.

Oddziały przedszkolne pracują bez zmian w godzinach 8.30-13.30!

Pokaż więcej »
20-11-2015

Wieczorne zabawy w bibliotece szkolnej

   19 listopada 2015 roku, po raz kolejny w bibliotece szkolnej odbyły się "Wieczorne zabawy w bibliotece szkolnej" popularnie zwane "Wieczorem duchów bibliotecznych". 

   O godz. 16.00 uczniowie klasy III b ze swoją wychowawczynią czekali przed szkołą na rozpoczęcie zabawy. Poszukiwaczy wrażeń i wspaniałych czytelników powitała Pani dyrektor Magdalena Czub.

   Uczestnicy, pod opieką asystentów Duszka Bibliotecznego, wyruszyli na poszukiwanie wskazówek jak dotrzeć na spotkanie z duchami. Nie było to takie łatwe. Mimo to, dzieci podekscytowane atmosferą tajemniczości oraz późnych godzin bardzo chętnie wykonywały przygotowane zadania.

   Podczas naszego spotkania nie mogło zabraknąć głośnego czytania.

   Pełno było zabaw, śmiechu a nawet strachu, jak przystało  na wieczór z duchami.

  Zabawy ruchowe pobudziły apetyt i każdy chętnie zjadł przygotowaną przez rodziców kolację i słodkości.

   Niespodzianką była wizyta Białej Damy z Kórnika czyli Teatr Cieni. Na koniec każdy zabrał ze sobą własnoręcznie wykonanego duszka z masy solnej i ...... Certyfikat Pogromcy Duchów.

W tym roku odwiedziły nas podczas tej zabawy zaprzyjaźnione DUSZKI z innych bibliotek szkolnych.

 

Zobacz fotografie w Galerii:

20-11-2015

Dzień zdrowego żywienia

Dnia 19 listopada w naszej szkole odbyły się Dni Zdrowego Jedzenia.

W ramach  promowania prawidłowego odżywiania przeprowadzone zostały działania:

 

 • Uczennice z koła przyrodniczego  przeprowadziły ankiety wśród uczniów jedzących obiady na stołówce szkolnej. Wyłoniono najlepsze zdrowe danie, został nim duszony indyk z warzywami.
 • Przeprowadzono akcję informacyjną wśród uczniów. W gazetce szkolnej wskazano produkty, jakie powinny znajdować się w codziennym jadłospisie każdego dziecka.
 • Reprezentanci klas IV – VI  uczestniczyli w konkursie na najlepszą kompozycję ułożoną z warzyw i owoców przygotowanych przez stołówkę szkolną. Zwyciężyli uczniowie klasy VIa i Vb.
 • Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 127 otrzymali I nagrodę oraz Certyfikat potwierdzający promowanie zdrowego stylu życia w ramach Dni Zdrowego Jedzenia podczas kulinarnych warsztatów przygotowanych  dla praskich szkół podstawowych przez Zespół Szkół nr 112. 

Koordynatorem wszystkich działań była Pani Wiesława Ziętal.

 

Zobacz fotografie w Galerii:

06-11-2015

Narodowe Święto Niepodległości

Obchody  Święta Odzyskania Niepodległości

w Szkole Podstawowej nr 127

 

Narodowe Święto Niepodległości

– polskie święto państwowe obchodzone 11 listopada

dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918,

po 123 latach zaborów (1795–1918).

 

   Już 5 listopada rozpoczęliśmy uroczyste obchody Święta Odzyskania Niepodległości multimedialnym konkursem dla klas trzecich - "Polska to taka kraina, która się w sercu zaczyna...".

   Uczniowie odpowiadali na pytania związane z szeroko pojętym pojęciem Polska - moja Ojczyzna: rozpoznawali melodie patriotyczne, symbole narodowe, wykazali się także wiedzą historyczną dotyczącą świąt narodowych i ludowych.

   Jury było pod wrażeniem jak wielką znajomość herbów miast oraz postaci historycznych wykazywali uczestnicy konkursu.

   Pierwsze miejsce w konkursie zajęła klasa III c - 58/60 pkt.; drugie miejsce - klasa III b - 55/60 pkt. i trzecie miejsce - klasa III a - 53/60 pkt.

   Nagrody (puzzle - portret Józefa Piłsudskiego) dla uczniów klas III przekazali członkowie Mińskiego Klubu Biegacza - uczestnicy zeszłorocznego biegu Niepodległości na 10 km.

   10 listopada obejrzeliśmy występ artystyczny przygotowany przez uczniów klasy III c pt. "LEĆ ORLE BIAŁY nad POLSKĄ ZIEMIĘ" a także wysłuchaliśmy wzruszającego koncertu pieśni patriotycznych.

Szkolny chór (uczniowie wszystkich klas) śpiewał pieśni patriotyczne, m. in. znane wszystkim Legiony.

    Pokolenia Polaków, przez 123 lata niewoli, walczyły o wolność. 11 listopada, w dniu, w którym obchodzimy NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI, dajemy wyraz naszej miłości do ziemi ojczystej i pamięci o przodkach – bohaterach, którym zawdzięczamy wolność, poczucie dumy narodowej i możliwość pielęgnowania polskich tradycji.

Życie w wolnym i niepodległym kraju to wielkie szczęście – dlatego co roku wspominamy historię i oddajemy hołd tym, którzy ją dla nas wywalczyli.

 

 

Zobacz fotografie w Galerii:

05-11-2015

Lekcje w Parku Praskim

Dnia 4 listopada klasa IB spędziła dwie bardzo pouczające godziny w Parku Praskim. Uczniowie w praktyczny sposób dowiadywali się, jakie zmiany następują jesienią w przyrodzie. Rozwiązywali zagadki, obserwowali zajadające orzechy wiewiórki oraz szukali najpiękniejszych liści. Każdy pierwszak dowiedział się m.in. dlaczego liście spadają z drzew, jak zwierzęta przygotowują się do zimy oraz poznał różne gatunki drzew. Fantastyczną wycieczkę poprowadziła jedna z Mam, pani Magda Lewandowska - serdecznie dziękujemy:)

 

Zobacz Fotografie w Galerii:

30-10-2015

Program "Bezpieczne wędrówki. Od grosika do złotówki."

   Od 2007 klasy II I III w naszej szkole realizują program stanowiący unikalną na polskim rynku edukacyjnym ofertę wzbogacającą doświadczenia dzieci o wiedzę i umiejętności przydatne we współczesnym świecie jako początek edukacji ekonomicznej najmłodszych. Tematyka projektu koncentruje się wokół podstawowych pojęć o pieniądzu, zarabianiu, racjonalnym wydawaniu pieniędzy, oszczędzaniu, trafnym przewidywaniu i sposobach unikania różnych form ryzyka.

Główne cele programu:

 • nabycie przez dzieci umiejętności gospodarowania pieniędzmi w obszarach: zarabiania, ustalania priorytetów przy ich wydawaniu i oszczędzaniu,
 • nabycie przez uczniów wiedzy o finansowych aspektach niebezpiecznych zdarzeń ze szczególnym uwzględnieniem ryzyka.

 

Realizacja projektu trwa 10 miesięcy. Uczniowie odbywają podróż z przewodnikiem Grosikiem po Galaktyce Finanse i Galaktyce Oszczędzanie, w czasie której zdobywają określone w danym miesiącu umiejętności. Każdy z uczniów otrzymuje własny „Dziennik podróży”, w którym dokumentuje realizację poszczególnych zadań.
Wdrażanie programu jest również podstawą do wspólnych działań rodziców i nauczycieli w zakresie edukacji finansowej dziecka. Dzieci wracają do domu i proszą rodziców o rozmowę na temat związany z treścią zajęć, umieszczony na naklejce, którą otrzymują od nauczyciela, np. „Porozmawiaj ze mną o tym, jak bezpiecznie bawić się w domu i na dworze”.

15-10-2015

"Bieg z Miśkami"

   W niedzielę 27 września 2015 r. odbył się „Bieg z Miśkami”. W zawodach wzięli udział uczniowie naszej Szkoły pod opieką Małgorzaty Mielczarz. W biegu na 200 metrów klas I-II pierwsze miejsce zdobył : Aleksander Jarzębski, II miejsce zdobył : Kacper Ślesicki.

Zwycięzcy wrócili z upominkami. Bieg był organizowany przez Urząd Dzielnicy Praga Północ. Gratulujemy wygranym!

 

Zobacz fotografie w Galerii:

Pokaż więcej »
02-10-2015

Wycieczka do Kolorado

   Dnia 29 września klasa 1B była na wycieczce integracyjnej w sali zabaw Kolorado. Cel wycieczki został osiągnięty - poprzez wspólną zabawę lepiej się poznaliśmy i miło spędziliśmy czas. Największą atrakcją była ogromna konstrukcja składająca się z labiryntu przejść, zjeżdżalni i basenów z piłkami. Wszyscy uczniowie wrócili zmęczeni, ale pełni wrażeń i szczęśliwi.

Zobacz Fotografie w Galerii:

23-09-2015

Ślubowanie klas I

Dyrekcja i Rada Pedagogiczna Szkoły Podstawowej nr 127

serdecznie zapraszają

na uroczystość przyjęcia pierwszoklasistów

w poczet uczniów naszej Szkoły.Ślubowanie odbędzie się

14 października 2015 rok u o godz. 10.00

 

 

14 X 2015 r.

(Dzień Eduakcji Narodowej)

tego dnia nie ma zajęć dydaktycznych.

Nauczyciele świetlicy pełnią tego dnia dyżur opiekuńczy.

 

 

Dzień Edukacji Narodowej popularnie zwany Dniem Nauczyciela jest polskim świętem państwowym oświaty i szkolnictwa wyższego.

Święto to upamiętnia powstanie Komisji Edukacji Narodowej, która była pierwszym ministerstwem oświaty publicznej w Polsce. Komisja ta została powołana z inicjatywy króla polskiego Stanisława Augusta Poniatowskiego na mocy uchwały Sejmu Rozbiorowego z dnia 14 października 1773 r.

Zgodnie z zapisami ustawy dzień ten jest dniem wolnym od zajęć lekcyjnych dla wszystkich pracowników oświaty:
„W dniu rocznicy utworzenia Komisji Edukacji Narodowej, 14 października każdego roku, obchodzony będzie Dzień Edukacji Narodowej. Dzień ten uznaje się za święto wszystkich pracowników oświaty i jest wolny od zajęć lekcyjnych.”

27-08-2015

Nowy rok szkolny czas zacząć...

1 września zabrzmi pierwszy dzwonek, rozpoczynający nowy rok szkolny. Spotkamy się po dłuuuugiej ... przerwie, wypoczęci, zrelaksowani, z wrażeniami i pamiątkami wakacyjnymi. 

Z zapasem pozytywnej energii, kolejnymi postanowieniami, a także z większą motywacją rozpoczniemy nowy rok szkolny.


I nowa bije już godzina,
Nowy rok szkolny się zaczyna,
Już czeka szkoła i koledzy,
I w książkach zasób nowej wiedzy. [...]


Znów dni popłyną pracowite
Nad książką szkolną, nad zeszytem…
Życzę wam wszystkim na początek
Szkolnego roku samych piątek!

                                                  Jan Brzechwa - "Nowy rok szkolny"

 

 

 

Uroczystość rozpoczęcia nowego 2015/2016 roku szkolnego  odbędzie się 1 września (wtorek):

 

Serdecznie zapraszamy Uczniów i Rodziców:

 

klas IV - VI godz. 9.00

klas I - III godz. 10.00

 

oraz


naszych najmłodszych

"0"

 

na

RADOSNE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 

zapraszamy Dzieci wraz z Rodzicami na spotkanie integracyjno - organizacyjne

 

1 września 2015

w godzinach 8.00 – 10.00

 

 

 

 

Dzień 1 września to również data z kart historii – pamiętajmy, iż tego dnia przypada 76. rocznica wybuchu II wojny światowej.

 

19-08-2015

Dodatkowa zerówka

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 127 informuje, że podejmowane są starania utworzenia w roku szkolnym 2015/2016 drugiego oddziału przedszkolnego.

Wszystkich zainteresowanych Rodziców prosimy o zgłaszanie się do Sekretariatu.

30-06-2015

WYPRAWKA PIERWSZOKLASISTY

 

                                    

WYPRAWKA   PIERWSZOKLASISTY

propozycja

 

- piórnik: 3 ołówki, gumka, temperówka z koszyczkiem, linijka - 15cm;

- kredki ołówkowe / Bambino;

- kredki świecowe / Bambino;

- 1 blok techniczny / biały A4;
- 1 blok techniczny / kolorowy A4;

- 1 blok techniczny / biały A3;

- 1 blok techniczny / kolorowyA3;
- 1 papier kolorowy (nie samoprzylepny);
- 1 bibuła karbowana / dowolny kolor;
- farby plakatowe  / 12 kolorów, najlepiej firmy ASTRA;

- 2 pędzle do malowania / cienki i gruby;

- klej w sztyfcie;
- nożyczki / zaokrąglone końcówki;
- plastelina;

- liczydło /100 - z podziałem na dwa kolory;

- zeszyt w kratkę 32 kartkowy / na dzienniczek;

/pozostałe zeszyty do uzgodnienia z wychowawcą klasy/

 

- buty zamienne na białym spodzie /  z workiem podpisanym;
- strój gimnastyczny w podpisanym worku / biała bluzeczka, czarne lub   granatowe krótkie spodenki;

- strój galowy / biała bluzeczka, granatowa lub czarna spódniczka, 

  biała koszula, czarne lub granatowe spodnie;

- 2 zdjęcia / do legitymacji, do identyfikatora ;

- chusteczki higieniczne w pudełku;

- ręczniki papierowe na rolce / 1 rolka

22-06-2015

Zakończenie roku szkolnego 2014/2015

Zakończenie roku szkolnego 2014/2015 odbędzie się w piątek 26 czerwca 2015 r.

 

 klasy IV-VI o godz. 8.30 - duża hala

 

klasy I-III o godz. 10.00 - duża hala

 

zerówki o godz. 10.00 - w klasach

 

Zobacz fotografie w Galerii:

Pokaż więcej »
16-06-2015

PIKNIK RODZINNY 2015

 

W sobotę 13 czerwca odbył się w naszej szkole, kolejny już raz, piknik rodzinny pod hasłem „Dzień sportu i rodziny”.

Piękna pogoda, przedwakacyjny luz i dobry humor były zapowiedzią wspaniałej zabawy.

Na przybyłych czekało mnóstwo atrakcji: gry i zabawy sportowe, loteria, warsztaty plastyczne, pokaz udzielania pomocy przedmedycznej i wiele innych rozrywek.

Atrakcją imprezy były występy artystyczne uczniów klas I – VI, którzy zaprezentowali swoje umiejętności taneczne, wokalne i aktorskie. Podziwialiśmy rozgrywki sportowe, w których wzięli udział nauczyciele, rodzice i uczniowie. Wszyscy walczyli zaciekle w dwa ognie. Wygrali nauczyciele, ale lekko nie było! Jeszcze długo po meczu nasi dumni zawodnicy chłodzili twarze i omdlałe ciała w cieniu akacji strzegących naszej szkoły.

Po tych atrakcjach czekały na wszystkich grillowane kiełbaski, pieczone ziemniaki oraz pyszne ciasta domowe, które przynieśli rodzice. Każdy z przyjemnością sięgał po ulubione przysmaki, tym chętniej, że zebrane pieniądze zostały przekazane na bardzo szczytny cel - pomoc osobie poszkodowanej w wypadku...Tak trzymać!

 

 

Zobacz fotografie w Galerii:

11-06-2015

Lato w Mieście 2015

ZAPRASZAMY!

 Warszawski Program „Lato w mieście’2015”

w Szkole Podstawowej Nr 127

 

w dniach 03.08 – 31.08. 2015r.

 

 1. Warunki uczestnictwa dziecka:
 • posiadanie legitymacji szkolnej z warszawskiej szkoły
 • złożenie prawidłowo wypełnionej Karty Uczestnika
 • uiszczenie opłaty za wyżywienie w wysokości 7 zł dziennie
 1. Kartę Uczestnika można pobrać w:
 • w bibliotece szkolnej
 • w sekretariacie
 • w świetlicy
 1. Kartę Uczestnika należy złożyć do dnia 15 czerwca 2015r.:
 • w bibliotece szkolnej
 1. Z opłat za posiłki zwolnione są dzieci korzystające z bezpłatnych posiłków  w ciągu roku szkolnego na mocy decyzji dyrektora szkoły lub Ośrodka Pomocy Społecznej, na podstawie zaświadczenia z macierzystej szkoły.
 1. Rodzice/opiekunowie prawni wnoszą opłatę za posiłki u kierownika żywienia
 • 22 czerwca 2015 r. w godz. 8.00 – 16.00
 • 23 czerwca 2015 r. w godz. 7.00 – 15.00

 

 

 

 

 

11-06-2015

WARS I SAWA grają w szachy w SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 127

Nasza Szkoła jest wyposażona w 15 kompletów do gry w szachy i szachownicę demonstracyjną. Zajęcia nauki gry w szachy uatrakcyjniane są multimedialnymi programami szachowymi dla dzieci.

Szkoła Podstawowa nr 127 jako jedna z 72 szkół warszawskich przystąpiła już w 2012 r. do Ogólnopolskiego Projektu „Edukacja przez szachy w szkole”. W Warszawie program otrzymał nazwę „Wars i Sawa grają w szachy”.

W pierwszym roku Projektu w szachy grała w naszej szkole tylko jedna klasa. Zajęcia odbywały się raz w tygodniu, prowadzone były w formie zabawy połączonej z nauką. To bardzo spodobało się uczniom i ich rodzicom. Oprócz typowych zajęć szachowych były konkursy, turnieje, a przede wszystkim wyróżnienie się w społeczności szkolnej nietuzinkową umiejętnością tej królewskiej gry.

W następnym roku szkolnym chęć nauki gry w szachy wyraziło już więcej klas. Wszystkie klasy pierwsze i po jednej z klas drugich i trzecich. To pozwoliło na rozszerzenie i uatrakcyjnienie zajęć szachowych konkursami międzyklasowymi.

Szkoła jest przygotowana do podjęcia prowadzenia zajęć w roku szkolnym 2015/2016. Można przypuszczać, że chętnych nie zabraknie.

 

 Zobacz fotografie w Galerii:

29-05-2015

Interdyscyplinarny projekt artystyczny „...a te wszystkie MUZY…”

Interdyscyplinarny projekt  artystyczny

„...a te wszystkie MUZY…”

pod patronatem Zastępcy Burmistrza Dzielnicy Praga Północ m.st. Warszawy

Pana Dariusza Kacprzaka

Już po raz dziesiąty Szkoła Podstawowa nr 127 im. Henryka Sienkiewicza jest pomysłodawcą i realizatorem interdyscyplinarnego projektu  artystycznego zakończonego sesją naukową, skierowanego do uzdolnionych uczniów praskich szkół.

Inspiracją tegorocznego tematu stała się dla nas dwieście pięćdziesiąta rocznica teatru publicznego w Polsce i zarazem obchody roku teatru polskiego.

Teatr, który jako jedyny, wykorzystuje szerokie spektrum  środków wyrazu: literaturę, muzykę, malarstwo, taniec, scenografię czy pantomimę, jest syntezą wszystkich sztuk tworzących kulturę. Stąd nazwa projektu "... a te wszystkie MUZY..."

Uczestnicy projektu wzięli udział w warsztatach teatralnych oraz spektaklu w Teatrze Lalka,  Teatrze Baj oraz warsztatach artystycznych, podczas których uczniowie przygotowali plakaty i lalki teatralne.

Nauczyciele Szkoły Podstawowej Nr 127: Pani Krystyna Iwanicka i Pani Agnieszka Filipiuk oraz Pani Joanna Skakun i Pan Jerzy Skakun z pracowni plakatu Homework udzielali naszym młodym artystom wsparcia merytorycznego podczas warsztatów plastycznych.

    W ramach własnych działań  uczniowie poznali rodzaje teatru oraz jego historię. Efekty działań młodych twórców (prezentacje multimedialne) były prezentowane na specjalnie zorganizowanej sesji naukowej – 28 maja 2015, której towarzyszyła  wystawa prac plastycznych.

     Na sesji obecni byli zaproszeni goście: Burmistrz Dzielnicy Praga Północ Pan Paweł Lisiecki, Zastępca Burmistrza Pan Dariusz Wolke, Przewodnicząca Komisji Edukacji Pani Katarzyna Jasińska, przedstawiciele Wydziału Oświaty oraz  dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie praskich szkół podstawowych i gimnazjów.

Na zakończenie sesji uczestnicy projektu "... a te wszystkie MUZY..." otrzymali Certyfikat udziału w sesji  a szkoły otrzymały książki do bibliotek szkolnych.

Dziękujemy Pani Agnieszce Sychowicz-Wachnik Dyrektor Domu Kultury „Praga" oraz pracownikom Domu Kultury za pomoc techniczną (nagłośnienie i oświetlenie) podczas realizacji naszego projektu.

 

   Spotkanie prowadzili uczniowie naszej szkoły z klasy VI b: Julia Gwiazdowska, Zuzanna Janaśkiewicz oraz Damian Kaźmierski.

   Publiczność spontanicznie reagowała na prezentacje uczestników ze szkół praskich. W projekcie wzięły udział wszystkie szkoły podstawowe z naszej dzielnicy oraz dwa gimnazja: Gimnazjum nr 32 i Gimnazjum nr 57.

 

   Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy IV c : Natalia Błażejczyk, Maja Zapalska, Bartosz Czerwiński oraz Krystian Nowak. Tematem prezentcji był "TEATR LALEK". Podczas prezentacji, gdy Maja zaśpiewała fragment piosenki "Piosenka drewnianych lalek" publiczność dosłownie "zamarła" z zachwytu.

 

Zobacz fotografie w Galerii:

28-05-2015

Wycieczka do Torunia

W poniedziałek, 25 maja 2015 roku kilkudziesięciu uczniów naszej szkoły z klasy 2b, 2c i 3c wybrało się na wycieczkę do Torunia.

To królewskie miasto położone tuż nad Wisłą powitało nas tzw. ,, Krzywą Wieżą ,, przy której wszyscy próbowaliśmy stanąć na jednej nodze. Wspólnie podziwialiśmy liczne rzeźby i pomniki ustawione wśród zabytków Starego Miasta. Robiliśmy zdjęcia z psem profesora Filutka i dotykaliśmy  mosiężnych żabek ustawionych na brzegu fontanny. Pozdrowiliśmy Mikołaja Kopernika patrzącego w gwiazdy i dzielnego kota broniącego miasta przed złymi Krzyżakami, który do dzisiaj stoi na dachu jednej z kamieniczek.

Ale największe wrażenie zrobił na nas seans w Planetarium i ,,podróż,, wśród gwiazd. Każdy z nas przywiózł też z Torunia własnoręcznie zrobione pierniczki, pachnące miodem i zamorskimi przyprawami.

To była niezapomniana wyprawa !

 

Zobacz fotografie w Galerii:

25-05-2015

Konkurs "MISTRZ DOBRYCH MANIER"

Nagrody w II edycji konkursu dla klas II i III"MISTRZ DOBRYCH MANIER" rozdane!

 

W Święto Szkoły, dnia 28 maja 2015r. oficjalnie podsumowano i rozdano nagrody w corocznym konkursie, organizowanym i prowadzonym w ramach projektu wychowawczego"Savoir-vivre dla najmłodszych" przez panie:T. Nikołajew i M.Pacholską.

W tym roku, wpisując się w obchody Roku Teatru, głównymi nagrodami były 4 bilety do Teatru Rampa na spektakl "Wanna Archimedesa". Nagrody za zajęcie I miejsca otrzymali: Gabrysia Gibowska kl. 3a, Michał Trynkos kl. 2c. Laureaci II miejsca: Zuzanna Kliczek kl. 3a i Gabrysia Tesz-Jopek kl. 3a, oraz III miejsca: Marysia Leśniak kl. 3b, Dominik Kobus kl. 2a, Aleksandra Malesa kl. 3b, Natalia Juckiewicz kl. 2a i Jakub Oniszk kl. 3a otrzymali sprzęt sportowy, a także pamiątkowe dyplomy.

Organizatorzy zapowiedzieli kolejną edycję konkursu na przyszły rok.

 

Zobacz fotografie w Galerii:

Pokaż więcej »
20-05-2015

Ale się działo...

                                18 i 19 maja Nasza Szkoła obchodziła swoje święto.

Hasłem przewodnim dla tegorocznych obchodów święta szkoły był ROK TEATRU POLSKIEGO.

 

Z tej okazji dzieci obejrzały spektakl pt. „Są na świecie porzekadła” przygotowany przez uczniów klas 0 – III.

Wszystko odbyło się jak w prawdziwym teatrze. Aby otrzymać bilet wstępu na przedstawienie należało go kupić za … - 1kg makulatury.

W pięknie udekorowanej sali gimnastycznej wystąpiły nie tylko dzieci ale także nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej i  świetlicy. Zabawa była wyśmienita, wszyscy podziwiali grę aktorów. 

Miłym zaskoczeniem był niezwykły występ  nauczycieli, którzy przebrani za postacie z bajek przypomnieli dzieciom najbardziej znane baśnie.

 

Zobacz fotografie w Galerii:

 

Klasy IV – VI przygotowały program artystyczny „Dzień z życia szkoły czyli Szkoła na wesoło”. Każda klasa przedstawiła wybraną lekcję. Uczniowie odgrywając role nauczycieli bawili się świetnie. Można powiedzieć, że lekcje wypadły śpiewająco, gdyż było dużo śmiechu i śpiewu.

 

Zobacz fotografie w Galerii:

14-05-2015

Święto Szkoły

Już za kilka dni będziemy obchodzić ŚWIĘTO NASZEJ SZKOŁY.

 

18 maja klasy 0 - III w godz. 9.30 - 12.00 zajęcia tylko z wychowawcą

w programie spektakl: "Są na świecie porzekadła"

 

19 maja klasy IV - VI w godz. 9.00 - 11.00 zajęcia z wychowawcą

30-04-2015

Spartakiada Praskich Świetlic

  Uczniowie 6 szkół praskich przystąpili do rywalizacji w ramach tegorocznej Spartakiady Praskich Świetlic pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Praga Północ Pana Pawła Lisieckiego. Konkurencje sportowe odbyły sie w Dzielnicowym Ośrodku Sportu i Rekreacji przygotowane przez Szkołę Podstawową nr 50.

   Zaszczytne pierwsze miejsce przypadło naszym Dzieciakom Cudakom ze Świetlicy Szkoły Podstawowej  Nr 127.

Podziękowania za opiekę i przygotowanie zawodników należą się Paniom: A. Pineckiej, M. Wiertlewskiej, A. Filipiuk, I. Cygan

 

Zobacz fotografie w Galerii:

29-04-2015

Klasa II B z wizytą w SEJMIE

Dnia 27 kwietnia 2015 r. klasa 2b uczestniczyła w zajęciach edukacyjnych w polskim parlamencie. Uczniowie poznawali pracę posła i senatora zwiedzając sale sejmu i senatu. Wędrując korytarzem marszałkowskim dzieci trafiły pod salę Konstytucji 3 Maja, gdzie zapoznały się z jej historią.

Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali materiały edukacyjne poświęcone rocznicy 500 lat parlamentu polskiego.

Była to praktyczna lekcja dziejów Polski i polskiego parlamentu.

 

Zobacz fotografie w Galerii:

27-04-2015

Święto Ziemi

    22 kwietnia 2015 roku obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Ziemi. Uczniowie z klasy Ic, IIIa, IIIc oraz oddziałów przedszkolnych 0a i 0b pod opieką pani Eriki Rudnickiej i pani Anny Droste przygotowały inscenizację pod tytułem „Sąd na ropuchą”. Uczennice z klasy Vc, oprowadzały uczniów po wystawie „Skały i minerały”. Pod opieką pani Wiesławy Ziętal, przygotowały informacje o powstawaniu węgla kamiennego, skał wapiennych. Zapoznały uczniów z kolekcją skał magmowych, osadowych, metamorficznych; surowców chemicznych, skalnych, metalicznych oraz energetycznych. Uczniowie poznali także wybrane skamieniałości, które cieszyły się wśród nich dużym zainteresowaniem.

 

Zobacz fotografie w Galerii:

10-04-2015

Warsztaty plastyczne

   9 kwietnia 2015 r. odbyły się warsztaty plastyczne w ramach projektu "...a te wszystkie MUZY...".  Uczestnicy malowali plakaty teatralne pod opieką nauczycieli - opiekunów.

   Warsztaty prowadził p. Janusz Skakun (studio graficzne Homework) - absolwent Wydziału Malarstwa i Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.

   Warsztaty przygotowały p. Krystyna Iwanicka - nauczyciel plastyki oraz p. Agnieszka Filipiuk - nauczyciel świetlicy.

 

Zobacz fotografie w Galerii:

Pokaż więcej »
30-03-2015

Sprawdzian szóstoklasistów

01. kwietnia 2015 roku odbędzie się sprawdzian dla klas 6. W tym dniu nie ma zajęć dydaktycznych. Zajęcia opiekuńczo-wychowawcze będą odbywać się w świetlicy szkolnej w godz. 7.00-18.00.

30-03-2015

Zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w dniach 02, 03, 07 kwietnia 2015r.

Przerwa świąteczna w dniach 2,3 i 7 kwietnia 2015 roku. Zapewniamy opiekę dla uczniów naszej szkoły w godz. 8.00 - 16.00

W tych dniach nie będzie obiadów.

Prosimy o informację (do wychowawców) kto i w jakich godzinach będzie korzystał z tej formy zajęć.

30-03-2015

Projekt interdyscyplinarny

...a te wszystkie MUZY...

 

   Programem edukacyjnym w Teatrze LALKA oraz lekcją teatralną w Teatrze BAJ rozpoczęliśmy kolejny już dziesiąty z cyklu interdyscyplinarny projekt artystyczny adresowany do uczniów praskich szkół podstawowych i gimnazjalnych.

    W marcu uczestnicy projektu poznali środki i efekty teatralne należące do języka przekazu scenicznego, takie jak: kostium, lalka (pokaz technik lalkowych), światło, dźwięk i efekty specjalne. Zaglądając za kulisy teatru /zwykle niedostępne dla widzów/ mogli poznać pozasceniczne życie teatru oraz różne teatralne profesje: scenograf, charakteryzator, akustyk, oświetleniowiec, rzemieślnicy teatralni.

    Uczniowie - uczestnicy obejrzeli w Teatrze BAJ spektakl "Jeśli nie powiesz, kto będzie wiedział?" .

    Interdyscyplinarny projekt, zakończony sesją naukową, skierowany jest do uzdolnionych uczniów praskich szkół i jest już dziesiątą propozycją w cyklu. Obecnie proponujemy realizację projektu – „a te wszystkie MUZY…”, który pozwoli odkryć szkolne talenty.

    Warsztaty plastyczne odbędą się 9 kwietnia, podsumowaniem wszystkich działań będzie sesja naukowa w maju 2015 roku.

23-03-2015

KLASA SPORTOWA

Dyrekcja Szkoły Podstawowej Nr 127

 

zaprasza Państwa Rodziców i Opiekunów uczniów klas trzecich na SPOTKANIE INFORMACYJNE w sprawie utworzenia w przyszłym roku szkolnym (2015/2016) klasy sportowej na poziomie klas czwartych.

 

SPOTKANIE odbędzie się 8 kwietnia 2015 roku o godzinie 17.30.

 

Po spotkaniu odbędą się zebrania z wychowawcami.

 

Podanie oraz regulamin znajdziesz w zakładce: Szkoła/Dokumenty

23-03-2015

WIOSENNY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ

20 marca 2015 r. uczniowie klasy III B reprezentowali naszą SZKOŁĘ w Wiosennym Turnieju piłki nożnej zorganizowanym przez DOSiR Dzielnicy PRAGA PÓŁNOC m. st. Warszawy przy ul. Kawęczyńskiej 44.

Drużyna walczyła bardzo dzielnie. NASZA SZKOŁA zajęła III miejsce. Drużyna otrzymała pamiątkowy puchar i dyplom.

Indywidualną nagrodę dla najlepszego zawodnika otrzymał Oskar Lachowicz.

Klasa III B kibicowała z wielkim zapałem i zaangażowaniem.

Dziękujemy za pomoc i opiekę: mamie Oli, mamie Jasia, rodzicom Oskara. Szczególne podziękowania za objęcie opieką trenerską dla taty Dawida Jelińskiego.

 

Zobacz fotografie w Galerii:

03-03-2015

REKRUTACJA 2015/2016

REKRUTACJA 2015/2016

Szanowni Rodzice

Szkoła Podstawowa Nr 127 im. Henryka Sienkiewicza ul. Kowieńska 12/20,

w dniach 9 – 23 marca 2015 r. prowadzi  rekrutację do klas pierwszych szkoły podstawowej

i oddziału przedszkolnego.

 

Adres internetowy systemu rekrutacji do przedszkoli i szkół podstawowych na rok szkolny 2015/2016

 

Biuro Edukacji - informacje dla rodziców

 

Harmonogram rekrutacji do klas I w samorządowych szkołach podstawowych w roku szkolnym 2015/2016 


Postępowanie rekrutacyjne do oddziałów ogólnodostępnych, integracyjnych i sportowych prowadzone jest w tych samych terminach.

Data

Etap rekrutacji/czynność rodzica

od

do

 

25 lutego 
godz. 10.00

 

Udostępnienie w systemie rekrutacyjnym oferty warszawskich szkół podstawowych.

Postępowanie rekrutacyjne do klas I w szkołach podstawowych

9 marca

22 marca

Rejestracja w systemie wniosków o przyjęcie.

9 marca

23 marca

Złożenie w szkole pierwszego wyboru podpisanego wniosku/zgłoszenia o przyjęcie oraz dokumentów potwierdzających spełnianie kryteriów.

UWAGA

 

 

Kopię orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego wydanego ze względu na niepełnosprawność, poświadczoną za zgodność z oryginałem przez rodzica kandydata, należy złożyć w każdej szkole wskazanej na liście preferencji, w której wybrano  oddziały integracyjne.

23 marca

8 kwietnia

Próba sprawności fizycznej dla kandydatów ubiegających się o przyjęcie do oddziałów sportowych.

UWAGA

 

 

Do próby sprawności fizycznej przystępują tylko ci kandydaci, którzy posiadają bardzo dobry stan zdrowia potwierdzony orzeczeniem wydanym przez lekarza specjalistę w dziedzinie medycyny sportowej. Przed przystąpieniem do próby sprawności fizycznej należy przedstawić ww. orzeczenie o zdolności do uprawiania danego sportu.

UWAGA

 

 

Kandydatów ubiegających się o przyjęcie do oddziałów sportowych obowiązuje - tak jak wszystkich kandydatów - ostateczny termin składania wniosków do szkół tj. 23 marca -  pomimo, iż próby sprawności fizycznej trwają do 8 kwietnia.

27 kwietnia 
godz. 13.00

 

Opublikowanie list dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych.
Możliwość sprawdzenia w systemie, gdzie dziecko zostało zakwalifikowane do przyjęcia.

27 kwietnia 
godz. 13.00

5 maja

Złożenie potwierdzenia woli zapisu dziecka w  szkole, do której dziecko zostało zakwalifikowane.

7 maja 
godz. 13.00

 

Opublikowanie list dzieci przyjętych i nieprzyjętych.

Pokaż więcej »
26-02-2015

Program „Bezpieczne wędrówki. Od grosika do złotówki”

Program „Bezpieczne wędrówki. Od grosika do złotówki”


 

Od 2007 co roku klasy II I III w naszej szkole realizują program stanowiący unikalną na polskim rynku edukacyjnym ofertę wzbogacającą doświadczenia dzieci o wiedzę i umiejętności przydatne we współczesnym świecie jako początek eduk

acji ekonomicznej najmłodszych. Tematyka projektu koncentruje się wokół podstawowych pojęć o pieniądzu, zarabianiu, racjonalnym wydawaniu pieniędzy, oszczędzaniu, trafnym przewidywaniu i sposobach unikania różnych ryzyk.

Główne cele programu:

 • nabycie umiejętności zachowań w sytuacjach podwyższonego ryzyka niebezpieczeństw, 
 • nabycie przez dzieci umiejętności gospodarowania pieniędzmi w obszarach: zarabiania, ustalania priorytetów przy ich wydawaniu lub oszczędzaniu,
 • nabycie przez uczniów wiedzy o finansowych aspektach niebezpiecznych zdarzeń  ze szczególnym uwzględnieniem ryzyka i bezpiecznych zachowań.

 

Realizacja projektu trwa 10 miesięcy. Uczniowie odbywają podróż z przewodnikiem Grosikiem po Galaktyce Finanse i Galaktyce Oszczędzanie, w czasie której zdobywają określone w danym miesiącu umiejętności. Każdy z uczniów otrzymuje własny „Dziennik podróży”, w którym dokumentuje realizację poszczególnych zadań.
Wdrażanie programu jest również podstawą do wspólnych działań rodziców i nauczycieli w zakresie edukacji finansowej dziecka. Dzieci wracają do domu i proszą opiekunów o rozmowę na temat związany z treścią zajęć, umieszczony na naklejce, którą otrzymują, np. „Porozmawiaj ze mną o tym, jak bezpiecznie bawić się w domu i na dworze”.

 

Bezpieczne wędrówki. Od grosika do złotówki

16-02-2015

Dzień otwarty

24 lutego 2015 r.

zapraszamy

na dzień otwarty!

 

Spotykamy się o godzinie 17.30!

 

W programie:

 • spotkanie z dyrektorem szkoły, nauczycielami, reedukatorami i logopedami
 • prezentacja sal lekcyjnych
 • świat jest taki dziwny / zabawy przez dośąwiadczenia
 • jestem artystą / zabawy plastyczne i rytmiczne
 • nauka przez zabawę, gry dydaktyczne, zabawy z tablicą multimedialną

 

 

 

W naszej szkole prowadzimy zajęcia wg założeń pedagogiki M. Montessori.

 

 

Najmłodsi uczniowie:

 • aktywnie zdobywają wiedzę
 • doskonalą swoją samodzielność
 • rozwijają wiele umiejętności jednocześnie
 • kształtują naturalną chęć zdobywania wiedzy
 • uczą się szacunku, przestrzegania ustalonych zasad.

                       

Podczas naszych zajęć obowiązują następujące zasady:

 • nie przeszkadzam innym w pracy
 • nie mówię głośno, wystarczy szept
 • doprowadzam każdą pracę do końca
 • jestem rzetelny w samokontroli
 • nie przeszkadzam, kiedy nauczyciel objaśnia coś innemu dziecku
 • staram się pomagać innym w pracy
 • każdą pomoc odstawiam na swoje miejsce.

 

Zobacz fotografie w Galerii:

16-12-2014

Zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w dniach 22, 23, 29, 30 grudnia 2014 r.

W dniach 22, 23, 29 i 30 grudnia 2014 r. zapewniamy opiekę dla uczniów naszej szkoły w godzinach 8.00 - 16.00. W tych dniach nie będzie obiadów.

Prosimy o informację (do wychowawców) kto i w jakich godzinach będzie korzytał z tej formy zajęć. 

23-11-2014

Wieczorne zabawy w bibliotece...

   21 listopada 2014 roku odbyły się już po raz czwarty z cyklu: "Wieczorne zabawy w bibliotece...". Tym razem w wieczorze "z duchami biblioteki" uczestniczyła klasa IIIb, która w ubiegłym roku szkolnym przeczytała najwięcej książek. Uczniowie, podzieleni na 4 grupy mieli za zadanie odnaleźć 10 kopert i rozwiązać zawarte w nich zadania. Grupami opiekowały się uczennice z klasy 5a: Sylwia i Zosia oraz uczniowie z klasy 6c: Augustyn i Jakub. Pełnili oni rolę przewodników grupy oraz pomocników duchów bibliotecznych.

   Dzieci bawiły się świetnie. Rodzice musieli przypomnieć o przygotowanej, wspólnej kolacji, a wierzcie "duchom bibliotecznym" - były same pyszności! Apetyt wszystkim dopisywał. Po kolacji nastąpiła dalsza część zabawy. Bibliotekę szkolną opuściliśmy wszyscy zmęczeni ale także bardzo usatysfakcjonowani. 

 

Zobacz fotografie w Galerii:

06-11-2014

Święto Odzyskania Niepodległości

   W tym roku szkolnym postanowiliśmy przygotować ogólnoszkolne przedsięwzięcie związane z obchodami listopadowego święta narodowego.

   Z tej okazji:

 • w  bibliotece szkolnej można oglądać wystawę "Pamiątki historii...".
 • klasy 4-6  przygotowały biało-czerwoną dekorację szkoły: symbole narodowe, kotyliony, plakaty, kartki z życzeniami
 • 6 listopada klasy 4-6 wzięły udział w spotkaniu, podczas którego uczniowie odpowiadali na pytania związane z tym świętem, rozpoznawali melodie patriotyczne, rozróżniali symbole państw sąsiadujących z Polską, podawali przepisy na potrawy narodowe.
 • klasy trzecie wzięły udział w konkursie "Polska, to kraina, która się w sercu zaczyna". Uczniowie tych klas wykazali się szeroką wiedzą i umiejętnościami. Pierwsze miejsce zajęła klasa 3A; drugie 3C; trzecie - klasa 3B. 
29-10-2014

Pamiątki historii...

   W bibliotece szkolnej, od 27 października do 7 listopada można odbyć niezwykłą "podróż w czasie" i obejrzeć w czytelni "PAMIĄTKI HISTORII... czyli przedmioty z czasów naszych rodziców i dziadków".

   Bardzo ciekawym elementem wystawy jest "Panorama Warszawy ze szczytu wieży zamkowej" z XIX wieku. Jednak najciekawsze dla naszych uczniów są przedmioty, które można dotknąć - przedmioty codziennego użytku (naczynia, łyżki, moździerze, młynek do pieprzu, dzbanki, kufle, filiżanki...); żelazka z duszą, żelazka na węgiel; aparaty fotograficzne skrzynkowe oraz mieszkowe; maszyny do pisania; samowar; lampy gazowe; a także dokumenty, świadectwa szkole z lat 30-tych XX w.; czasopisma, książki (XIX/XX w.); pocztówki, fotografie rodzinne a wśród nich pamiętnik z 1919 roku.

   Jest to już druga wystawa z cyklu. Pierwsza odbyła się w roku szkolnym 2008/2009. Pomysłodawcą wystawy jest Pani Urszula Andrasik. Realizację zawdzięczamy zaangażowaniu nauczycieli oraz Rodziców naszych uczniów.   Pamiątki na wystawę wypożyczyli : p. dyr. E. Stańczuk-Babiel, p. dyr. M. Wowk, p. U. Andrasik, p. I. Łazowska, p. M. E. Król, p. A. Motyka, p. M. Pacholska, p. M. Skutecka, p. M. Strusińska, p. A. Ślipska, p. M. Sztyler, p. R. Zahorski.

Pokaż więcej »
28-10-2014

Wycieczka do Krakowa i Wieliczki

17-10-2014

Zbiórka makulatury

Szanowni Rodzice

 

Dnia 20 i 21 X. 2014 r. w naszej szkole odbędzie się zbiórka makulatury na zasadzie konkursu.

W zbiórce biorą udział klasy 1-6

Pierwsze trzy miejsca będą nagrodzone!

Zapraszamy do czynnego udziału a konkursie

16-10-2014

Pola nadziei

Przyłączcie się do akcji

"POLA NADZIEI".

 

     Do końca października 2014 r. w każdej z klas odbędzie się dobrowolna zbiórka pieniędzy na cebulki żonkili.  Koszt jednej cebulki to tylko 2 zł.

Stwórzmy własne, szkolne pole nadziei, sadząc żonkile wokół szkoły. 

 

Zebrane pieniądze wesprą działalność hospicjum przy ul. Tykocińskiej w Warszawie.

 

 

 W czasach starożytnych ŻONKIL był symbolem nadziei nowego życia.

W tradycji chrześcijańskiej żonkil symbolizuje triumf miłości nad śmiercią. Współcześnie kwiat symbolizuje kruchość i ulotność życia, przemijanie.

 

 "Pola Nadziei” to program pomagający nieuleczalnie chorym

na raka. Autorem tego projektu jest Fundacja Marie Curie Cancer Care  z Edynburga w Wielkiej Brytanii.

 


10-10-2014

Ślubowanie uczniów klas I

Zapraszamy na ślubowanie uczniów klas pierwszych!


W dniu 14 października 2014 roku o godzinie 9.00

odbędzie się ślubowanie uczniów klas pierwszych.


Serdecznie zapraszamy na tę uroczystośc Uczniów i ich Rodziców!

 

 

Zobacz fotografie w Galerii:

10-10-2014

Konkursy kuratoryjne

Kuratoryjny konkurs polonistyczny

odbędzie się 13 października (poniedziałek) o godz. 14.00 w sali nr 26

                                                                                     Życzymy powodzenia

 

Kuratoryjny konkurs przyrodniczy

odbędzie się 15 października (środa) o godz. 14.00 w sali nr 26

                                                                                      Życzymy powodzenia

07-10-2014

Witaj czwarta klaso!

1. października 2014r. odbyła się zabawa integracyjna dla klas IV pod hasłem

„WITAJ CZWARTA KLASO”

 

   Uczniowie starannie i z wielkim zapałem przygotowali się do udziału w zabawie.

 

Na początku każda klasa gromkim okrzykiem potwierdziła swoją obecność.

Dzieci chętnie rysowały portrety swoich wychowawców. Wykazali się wiedzą o szkole. Znakomicie byli przygotowani do konkurencji o Polsce, przyrodzie, matematyce, języka angielskiego oraz zajęć sportowych.

 

Zmagania były bardzo emocjonujące. Wszyscy bawili się świetnie.

 

Konkurencje oceniały: pani dyrektor Elżbieta Stańczuk-Babiel oraz pani wicedyrektor Monika Wowk.

I miejsce – klasa IVb

II miejsce – klasa IVc

III miejsce – klasa IVa

 

Zobacz fotografie w Galerii:

Pokaż więcej »
02-09-2014

Inauguracja roku szkolnego 2014/2015

W dniu 1 września 2014 r. rozpoczęliśmy nowy rok szkolny.

Podczas uroczystej inauguracji roku szkolnego 2014/2015  pani dyrektor Elżbieta Stańczuk-Babiel serdecznie powitała wszystkich uczniów naszej szkoły,  rodziców, grono pedagogiczne oraz pracowników administracji i obsługi.  Szczególnie serdecznie powitała uczniów klas pierwszych.  Wszystkim życzyła sukcesów w nowym roku szkolnym.

Po oficjalnym rozpoczęciu roku szkolnego młodzież udała się do klas na spotkanie ze swoimi wychowawcami.

W tym dniu, uczniowie powitali nie tylko nowy rok szkolny, ale również nową dyrekcję szkoły. Na czele kadry pedagogicznej stanęła mgr Elżbieta Stańczuk - Babiel, jej zastępcą została mgr Monika Wowk.

28-08-2014

Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015

Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015 odbędzie się na małej sali gimnastycznej.

Klasy IV - VI - godz. 8.30

Klasy II - III - godz. 9.30

Klasy  0 - I - godz. 10.30

 

Uczniowie klas pierwszych i czwartych spotykają się z wychowawcami w szatni budynku głównym szkoły.

Wychowawcy klas "0"

"0"A - p. Urszula Dziuba

"0"B - p. Anna Droste

Wychowawcy klas I:

Klasa IA - p. Urszula Andrasik

Klasa IB - p. Grażyna Duszyńska

Klasa IC - p. Małgorzata Mielczarz

Klasa ID - p. Bogusława Moralewicz

 

Wychowawcy klas IV:

Klasa IVA - p. Bogusława Baścik

Klasa IVB - p. Katarzyna Dybała

Klasa IVC - p. Agnieszka Mruczkowska

 

Wychowawcy klas VI - zmiany:

Klasa VIA - p. Adam Demidziuk

Klasa VIC - p. Małgorzata Ewa Król

26-06-2014

Zakończenia roku szkolnego 2013/2014

Zakończenie roku szkolnego 2013/2014 odbędzie się w piątek 27 czerwca 2014r.

 

dla klas IV-VI - o godz. 9.15

dla klas I-III - o godz. 10.30

 

 

O godzinie 8.00 w kościele Matki Bożej z Lourdes odprawiona zostanie Msza święta w intencji uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły i rodziców z okazji 95 lat istnienia placówki.

05-06-2014

Konkurs ortograficzny i matematyczny

Zwycięzcy etapu warszawskiego konkursów ortograficznego i matematycznego

 

Martyna Urbanek uczennica klasy III b zajęła I miejsce w etapie warszawskim konkursu ortograficznego „Z ortografią za pan brat”. Do udziału w konkursie została przygotowana przez Panią Grażynę Duszyńską.

 

Krystian Nowak uczeń klasy III c zajął I miejsce w etapie warszawskim konkursie matematycznym „Mała Olimpiada Matematyczna” i III miejsce w etapie warszawskim konkursie ortograficznym „Z ortografią za pan brat”. Do konkursu został przygotowany przez Panią Małgorzatę Mielczarz.

 

Gratulujemy uczniom i ich nauczycielom.

 

Zobacz fotografie w Galerii

04-06-2014

Dyżury oddziałów przedszkolnych

Informujemy Państwa Rodziców, że zajęcia dla dzieci z oddziałów przedszkolnych odbywać się będą w dzielnicy wg harmonogramu:

 

Szkoła Podstawowa  nr 30,  ul. Kawęczyńska 2

30.06. - 18.07.2014 r.

 

Szkoła Podstawowa  nr 73,   ul. Białostocka 10/18

21.07. - 08.08. 2014 r.

 

Szkoła Podstawowa nr 127,  ul. Kowieńska 12/20

30.06. – 18.07. 2014 r.

 

Szkoła Podstawowa  nr 258,  ul. Brechta  8

11.08. - 29. 08.2014 r.

 

Zajęcia organizowane są w godz. 8.00 – 13.00

 

02-06-2014

"Lato w mieście'2014"

ZAPRASZAMY!

 

Warszawski Program „Lato w mieście’2014”

 

w Szkole Podstawowej Nr 127

 

w dniach 30.06 – 1.08. 2014r.

 

 1. Warunki uczestnictwa dziecka:
 • posiadanie legitymacji szkolnej z warszawskiej szkoły
 • złożenie prawidłowo wypełnionej Karty Uczestnika
 • uiszczenie opłaty za wyżywienie w wysokości 7 zł dziennie

 

 1. Kartę Uczestnika można pobrać w:
 • w bibliotece szkolnej
 • w sekretariacie
 • w świetlicy
 1. Kartę Uczestnika należy złożyć najpóźniej  do dnia 16 czerwca 2014r.:
 • w bibliotece szkolnej

 

 1. Z opłat za posiłki zwolnione są dzieci korzystające z bezpłatnych posiłków  w ciągu roku szkolnego na mocy decyzji dyrektora szkoły lub Ośrodka Pomocy Społecznej, na podstawie zaświadczenia z macierzystej szkoły.

 

 1. Rodzice/opiekunowie prawni wnoszą opłatę za posiłki u kierownika żywienia
 • 16 czerwca 2014 r. w godz. 8.00 – 16.00
 • 17 czerwca 2014 r. w godz. 7.00 – 15.00

 

Pokaż więcej »
02-06-2014

Sesja naukowa

W dniu 30 maja o godzinie 10.00 odbyła się sesja naukowa

"Poległym chwała, wolność żywym..."

z okazji 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Uroczystości patronował Burmistrz Dzielnicy Praga Północ Pan Piotr Zalewski.

Program

sesji naukowej

 • Życie codzienne mieszkańców w okupowanej Warszawie  – Uczniowie Gimnazjum Nr 30
 • Dzieci w Powstaniu Warszawskim  – Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 258
 • Dowódcy Powstania i ich losy  – Uczniowie Gimnazjum Nr 57
 • Praga w Powstaniu Warszawskim  – Uczniowie Gimnazjum Nr 32
 • Miejsca Powstania Warszawskiego - Uczniowie Gimnazjum Nr 58
 • Piosenki Powstania Warszawskiego w wykonaniu uczniów  Szkoły Podstawowej Nr 127
 • Powstanie Warszawskie w sztuce  – Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 30  
 • Powstańcza poezja i jej twórcy  - Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 50
 • Panna z Kresów, warszawska Syrenka  – Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 127


Zobacz fotografie w Galerii:

22-05-2014

Projekt Święta Szkoły w klasach I-III

   Dn 19.05 2014 r odbył się apel dla klas I – III podsumowujący projekt „95 lat naszej szkoły”.

Na tym spotkaniu Pani Anna Martin dyrektor szkoły wręczyła uczniom nagrody za udział w konkursach literacko – plastycznych. Klasy I przygotowywały prace na temat „Mój pierwszy dzień w szkole”. Klasy II zmierzyły się z tematem „Moja szkoła jest niezwykła”. Natomiast klasy III tworzyły prace na temat „Odkrywamy historię naszej szkoły”.

Prace można oglądać na I piętrze w nowym budynku szkoły.


Zobacz fotografie w Galerii:

 

22-05-2014

Udział klasy 3b w projekcie "Mały Powstaniec - symbol historii"

   Dn 8.05.2014 r w siedzibie WCIES uczniowie klasy III b odbierali nagrody za udział

w konkursie literacko – plastycznym „Życie dzieci w czasie wojny i współcześnie” realizowanego w ramach projektu Mały Powstaniec – symbol historii”.

 


I miejsce zdobyła – Aleksandra Zahorska

II miejsce wywalczyli Filip Głowala i Michał Jarosz.

 


Zwycięzcom gratulowali Pani Małgorzata Węgrzecka – redaktor naczelna Świerszczyka i Pan Karol Mazur– kierownik działu edukacyjnego Muzeum Powstania Warszawskiego.

Uczniów do konkursu przygotowały Pani Grażyna Duszyńska  i Pani Monika Wowk.

 

 

Zobacz fotografie w Galerii:

05-05-2014

95. rocznica powstania Szkoły Podstawowej nr 127

13 maja obchodzimy 95-lecie Szkoły. W tym dniu nie ma zajęć dydaktycznych.

 

Godziny wydawania obiadów:

 

11.15 - 12.00 - dla dzieci, które nie uczestniczą w delegacjach podczas święta szkoły

12.00 - 12.30 - świetlica

12.30 - 13.00 - dla dzieci, które brały udział w uroczystościach szkolnych

30-04-2014

Jarmark Floriański 2014 w Parku Praskim

 

Do udziału w IX Jarmarku Floriańskim, który odbędzie się 11 maja 2014 roku w Parku Praskim serdecznie zaprasza Zarząd Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy.

 

 

Zobacz program:

03-04-2014

Uwaga szóstoklasiści !

OD 15 KWIETNIA 2014 r. REKRUTACJA DO GIMNAZJUM :

 

HTTPS://WARSZAWA -GIMNAZJA.PZO.EDU.PL/GIMNASIO-PARENTS/MAIN.ACTION

Pokaż więcej »
03-04-2014

Zebranie dla kl.III

   Zebranie dla klas trzecich, które miało odbyć się 9 kwietnia zostało przełożone na dzień 23 kwietnia 2014 r.

18-03-2014

Informacje o wyborze najkorzystniejszej oferty

Przedmiot zamówienia: Dostawa artykułów Spożywczych na potrzeby stołówki szkolnej szkoły podstawowej nr 127 w warszawie w 2014 roku

część 1

część 2

część 3

część 4

część 5

część 6

część 7

część 2 zaktualizowana

część 6 zaktualizowana
05-03-2014

Nasze spotkania z lekturą

"Nauczyciel zabrał mnie kiedyś w podróż do świata literatury i nauki o języku..."

Czesław Miłosz

 

   W dniu 14 lutego 2014 roku odbył się w naszej szkole konkurs dla uczniów klas drugich. Był on podsumowaniem projektu "Nasze spotkania z lekturą".

   Przedstawiciele trzech klas mieli okazję zaprezentować swoją wiedzę nt. książki "Zaczarowana zagroda" Aliny i Czesława Centkiewiczów. Pytania konkursowe dotyczyły również Antarktydy oraz życia i zwyczajów pingwinów Adeli.

   Dzieci z wielkim przejęciem kibicowały swoim drużynom. Wszyscy uczniowie wzięli udział w konkurencjach sportowych : budowali gniazda, przenosili jaja, wyścigach pingwinów. Drużyny klasowe wykazały się dużą wiedzą i sprawnością fizyczną. Wszyscy wspaniale bawili się i chętnie współpracowali w grupie.

   Na zakończenie członkowie drużyn otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe. Wszyscy opuścili salę w tanecznych pląsach, śpiewając piosenkę "Nie dla pingwina".Nie zabrakło także słodkiego poczęstunku z okazji walentynek.

   Podróż do świata literatury otworzyła przed nami drzwi Antarktydy - najzimniejszego kontynentu świata. Poprzez zajęcia lekcyjne, filmy animowane i przyrodnicze, a także zajęcia w bibliotece szkolnej poszerzyliśmy swoją wiedzę o tym wciąż zagadkowym miejscu i jego mieszkańcach.

 

Konkurs przygotowali:

- pomysł i realizacja: Małgorzata Król

- pomoc i przygotowanie uczniów: Marzena Krakowska, Anna Ślipska

- zajęcia w bibliotece szkolnej: Magdalena Sztyler i Izabela Cygan

- dekoracje: Małgorzata Wiertlewska, Małgorzata Król

- nagłośnienie: Sławomir Szatan

 

Serdecznie dziękujemy uczennicom klasy 6D (Dominice Mutniańskiej, Patrycji Gelak oraz Natalii Zawadzkiej) za pomoc w przeprowadzeniu konkursu.

 

Zobacz fotografie w Galerii:

10-02-2014

Oddziały przedszkolne w okresie ferii zimowych

W Szkole Podstawowej nr 127 w okresie ferii zimowych,

od godz. 8.00 do godz. 13.00,

będą zorganizowane zajęcia opiekuńczo-wychowawcze dla dzieci z oddziałów przedszkolnych.

10-02-2014

Dzień Otwarty w Szkole Podstawowej nr 127

Serdecznie zapraszamy

na Dzień Otwarty do Szkoły Podstawowej nr 127

ul. Kowieńska 12/20

w dniu 6 marca 2014 r. o godzinie 17.00.

 

Zaproszenie kierujemy do wszystkich dzieci, które w roku szkolnym 2014/2015 rozpoczną naukę w klasie pierwszej jako sześciolatki lub siedmiolatki oraz sześciolatki w oddziale przedszkolnym.

 

W programie spotkania:

-        informacja dla rodziców o placówce;

-        informacja na temat

 „Czy moje dziecko jest gotowe do szkoły”’;

-        zabawy dla dzieci prowadzone przez nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej;

-        zwiedzanie budynku szkolnego.

 

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne SP. 127 

 

ZAPROSZENIE

25-11-2013

III Wieczorne zabawy w bibliotece

   W dniu 22 listopada 2013 roku, w bibliotece szkolnej odbył się kolejny już

III z cyklu „Wieczór zabaw w bibliotece”.

 

   W tym roku w imprezie uczestniczyła klasa III a, która w ubiegłym roku szkolnym zajęła w czytelnictwie IV miejsce w szkole, a I miejsce wśród klas trzecich.

    Już przed godziną 16.00  uczniowie klasy III a czekali na rozpoczęcie magicznego wieczoru pełnego niespodzianek. Na drzwiach szkoły czekała na „Pogromców duchów” koperta z pierwszymi poleceniami. Odczytała je Pani Dyrektor Anna Martin, zapraszając dzieci do wesołej zabawy.

   Czterema grupami opiekowali się asystenci Duszka Bibliotecznego - uczniowie z klasy V b i V c: Julia, Natalia, Zuza oraz Mikołaj. Każda grupa musiała odnaleźć i wykonać polecenia aby dotrzeć do czytelni. Tam czekała Pani Dyrektor Elżbieta Stańczuk-Babiel, która powitała odważnych  czytelników i poszukiwaczy wrażeń. Przeczytała też kilka fragmentów książek o duchach.

   Dzieci chętnie współpracowały w grupie rozwiązując wesołe, zaszyfrowane zadania. Dużo śmiechu oraz wesołej zabawy było podczas zabaw ruchowych oraz przygotowywania mumii.

   Zabawy ruchowe pobudziły apetyt i każdy uczestnik chętnie zjadł przygotowaną przez rodziców kolację i słodkości.

    Na koniec naszego spotkania wszyscy obejrzeli Teatr Cieni i otrzymali Certyfikat Pogromcy Duchów.

   Cała impreza była znakomitą rozrywką dla naszych czytelników.

   Mamy nadzieję, że będą, jak do tej pory systematycznymi i aktywnymi czytelnikami.

 

Przygody z duchami przygotowały:

Pomysł - Magdalena Sztyler
Zadania: Magdalena Sztyler i Izabela Cygan
Przygotowanie: Magdalena Sztyler, Izabela Cygan, Maria Krupińska, Anna Ślipska, Małgorzata Wiertlewska, Agnieszka Filipiuk oraz wychowawczyni klasy III a Pani Urszula AndrasikZobacz fotografie w Galerii:

Pokaż więcej »
25-11-2013

"Od zabawy do sportu" - X edycja

   W dniu 22 listopada 2013 roku odbył się na hali sportowej w naszej szkole praski finał X edycji „Od zabawy do sportu”.

 

W rozgrywkach brały udział szkoły podstawowe:

 • Szkoła Podstawowa nr 30
 • Szkoła Podstawowa nr 50
 • Szkoła Podstawowa nr 73
 • Szkoła Podstawowa nr 127
 • Szkoła Podstawowa nr 258
 • Szkoła Podstawowa nr 354

 

   Sportowym zmaganiom przyglądali się goście: Burmistrz Dzielnicy Praga Północ Pan Piotr Zalewski, Zastępca Burmistrza Dzielnicy Praga Północ Pan Jarosław Sarna, Naczelnik Sportu i Rekreacji Pan Adam Kuszkowski oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 127 Pani Anna Martin.

 

   Wszystkie drużyny oraz publiczność podczas przygotowanych gier ruchowych bawiły się zgodnie z duchem fair play. Po wesołej, ale i zaciętej walce wygrała drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 127, drugie miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 30 a trzecie miejsce drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 258.

   Zwycięska drużyna będzie reprezentowała Pragę Północ podczas rozgrywek warszawskich.

Życzymy im dalszych sukcesów.

19-11-2013

Koncert

   W dniu 23 listopada 2013 r.  o godz. 18.00

 

Urząd Dzielnicy Praga - Północ m. st. Warszawy

 

zaprasza na koncert "Duchy Poetów".

 

Impreza odbędzie się

w Sali Koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I st. Nr 2 , im. Fryderyka Chopina

przy ul. Namysłowskiej 4.

Wstęp wolny.

 

 

Plakat "Duchy Poetów"

12-11-2013

Święto Niepodległości

Polska, to kraina, która się w sercu zaczyna

 

   W dniu 7 listopada 2013 roku, obchodziliśmy zbliżające się Święto Niepodległości. Uczniowie klas trzecich wzięli udział w konkursie zorganizowanym przez nauczyciela bibliotekarza panią Magdalenę Sztyler oraz wychowawcę klasy 3a, panią Urszulę Andrasik. W organizacji konkursu uczestniczyła pani Izabela Cygan.

 

   Zadania konkursowe (w określonym czasie) rozwiązywały cztery  drużyny (po 3 osoby z każdej klasy). Drużyny wykazały się świetną znajomością godła, hymnu, barw oraz dawnych stolic Polski. Znakomicie poradziły sobie także z kojarzeniem znanych postaci historycznych, herbów miast i zabytków.

 

   Staraliśmy się zaangażować wszystkich uczestników, dlatego 12 dodatkowych osób brało udział w zadaniu manualnym, którego efektem była flaga polska.

 

   Publiczność doskonale bawiła się podczas odgadywania postaci z legend polskich.

   Mamy nadzieję, że nie tylko drużyny, ale wszyscy uczniowie naszej szkoły zapamiętają dlaczego nie idą do szkoły, a ich rodzice do pracy w tym szczególnym dniu jakim jest  11-listopada.

 

W przygotowaniu nagród uczestniczyło „Wydawnictwo Bellona”.


Zobacz fotografie w Galerii:

15-10-2013

WARS i SAWA grają w szachy

    Dnia 4 października 2013 r. klasa 1b uczestniczyła w inauguracji warszawskiego projektu edukacyjnego pt. „ Wars i Sawa grają w szachy”.

Imprezie towarzyszyły pokazy taneczne, parada dzieci w strojach figur szachowych, oraz pokaz partii szachowej w wykonaniu aktorów w strojach z epoki  Jana III Sobieskiego.  

   Klasa 1b  od września  2013 r.  uczestniczy w zajęciach szachowych na terenie szkoły. Dzieci chętnie poznają znaczenie różnych figur szachowych oraz korzystają z pomocy ufundowanych przez Biuro Edukacji  oraz Polski Związek Szachowy.  

Może wśród uczniów klasy 1b ukrywa się prawdziwy mistrz szachowy?

 

Zobacz fotografie w Galerii:

30-08-2013

Rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014

 

klasy II - VI - godz.  8.30


 klasy  0 - I   - godz. 10.00

26-06-2013

Zakończenie roku szkolnego 2012/2013

 

Klasy VI - godz. 8.15


Klasy IV - V - godz. 9.15


Klasy I - III - godz. 10.30

Pokaż więcej »
29-05-2013

III Piknik Rodzinny w Szkole Podstawowej nr 127

 8 czerwca 2013 roku w godz. 10.00 - 13.00 zapraszamy Rodziców i Uczniów naszej szkoły na III Piknik Rodzinny.

 

W programie:

gry, zabawy, karaoke, wata cukrowa.

 

Zobacz fotografie w Galerii:

29-05-2013

Interdyscyplinarny projekt artystyczny

Interdyscyplinarny projekt  artystyczny – „W kartuszu herbowym zapisane…”

pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Praga Północ m.st. Warszawy

Pana Piotra Zalewskiego

 

     Już po raz czwarty Szkoła Podstawowa nr 127 im. Henryka Sienkiewicza jest pomysłodawcą i realizatorem interdyscyplinarnego projektu  artystycznego zakończonego sesją naukową, skierowanego do uzdolnionych uczniów praskich szkół,  zrealizowanego  w ramach programu Warszawskich Inicjatyw Edukacyjnych. Tegoroczny projekt – „W kartuszu herbowym zapisane…”-  sięga materii architektury.

     W ramach własnych działań  uczniowie poznali, ciekawe architektonicznie, budynki starej Warszawy zamknięte kwartałem Starego i Nowego Miasta.

     Przyczynkiem do wykonania prac plastycznych (rysunek, obraz, płaskorzeźba, portal) oraz literackich (historia miejsca, legenda, gawęda, opowiadanie, wiersz) były ciekawe detale architektoniczne (maszkarony, akanty, atrybuty, kartusze herbowe, panoplia itp.) odkryte przez młodych artystów i naukowców na fasadach, ścianach i we wnętrzach  kamienic.  

     Zajęcia z historii kultury zaplanowane w Muzeum Historycznym m.st. Warszawy i w Gabinecie Heraldycznym Zamku Królewskiego  przybliżyły uczniom  architekturę starej Warszawy, historię miasta i tych, którzy przyczynili się do powstania materialnych dowodów jej świetności – mecenasów, właścicieli, architektów, malarzy, rzeźbiarzy.

     W ramach projektu zaplanowano warsztaty literackie, fotograficzne i plastyczne (w Warszawie i w Kazimierzu Dolnym – 10 maja 2013 - „ W celejowskiej attyce cherubin…– warsztaty i plener  w Kazimierzu Dolnym”), w czasie których uczniowie otrzymali indywidualne wsparcie merytoryczne.

      

Współpartnerzy w realizacji projektu to:

 

Kolegium Sztuk Pięknych w Kazimierzu Dolnym

Muzeum Historyczne m.st. Warszawy  

Dom Kultury „Praga

 

     Efekty działań młodych twórców były prezentowane na specjalnie zorganizowanej sesji naukowej – 24 maja 2013, której towarzyszyła  wystawa prac plastycznych i fotograficznych – efekt warsztatów i pleneru malarskiego w Kazimierzu Dolnym, zorganizowanych wspólnie z Kolegium Sztuk Pięknych.

     Na sesji obecni byli zaproszeni goście: Burmistrz Dzielnicy Praga Północ Pan Piotr Zalewski, Zastępca Burmistrza Pani Edyta Federowicz, dyrektorzy praskich szkól podstawowych i gimnazjów.

     Burmistrz dzielnicy Pan Piotr Zalewski wręczył każdemu uczniowi biorącemu udział w projekcie Certyfikat udziału w sesji oraz  list - przesłanie wystosowany specjalnie na tę okazję do młodzieży.

 

List - przesłanie

Zobacz fotografie w Galerii:

28-05-2013

V Forum Edukacyjne

"Zmiana kluczem do sukcesu -

rola systemowych działań wspierających rozwój warszawskich szkół, przykłady dobrej praktyki"

 

      17 maja 2013 r. w siedzibie Zespołu Szkół im. inż. Stanisława Wysockiego odbyło się V Forum Edukacyjne zorganizowane przez Biuro Edukacji m. st. Warszawy oraz Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno - Społecznych i Szkoleń. Temat tegorocznego forum to "Zmiana kluczem do sukcesu - rola systemowych działań wspierających rozwój warszawskich szkół, przykłady dobrej praktyki".

Celem spotkania było upowszechnienie nowatorskich inicjatyw oraz doświadczeń w zakresie wsparcia szkół w podnoszeniu efektów kształcenia. Formuła forum była otwarta i zakładała wymianę doświadczeń nauczycieli pracujących w różnych środowiskach dydaktycznych i wychowawczych. Podczas wystąpień prelegentów można się było zapoznać m. in. z nowymi formami wspomagania pracy szkół oraz założeniami i korzyściami płynącymi z pracy zespołowej.

    W drugiej części spotkania poszczególne szkoły miały okazję zaprezentować swoje działania na rzecz lepszej edukacji (ekspozycja) oraz zapoznać się z przykładami dobrej praktyki w innych placówkach.

    Szkoła Podstawowa nr 127 jako jedna z piętnastu wybranych placówek oświatowych w Warszawie została poproszona o przygotowanie stoiska edukacyjnego. Przedstawiciele naszej szkoły zaprezentowali dokonania i szczególne osiągnięcia szkoły w ramach programu Warszawskie Inicjatywy Edukacyjne. Ekspozycja naszej szkoły cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród zwiedzających.

 

Zobacz fotografie w Galerii:

27-05-2013

Święto Szkoły

Klasy 0 - 3

 

 

      24 maja 2013 roku obchodziliśmy Święto Szkoły. W tym roku klasy młodsze oraz "zerówki" pracowały nad realizacją projektu "Piękna nasza Polska cała".

     Celem projektu było zapoznanie dzieci ze wszystkimi regionami Polski. Dzieci poznawały historię, przyrodę oraz folklor wybranych regionów.

     W dniu podsumowania projektu wysłuchaliśmy ciekawych legend, obejrzeliśmy niezwykłe miejsca kultury narodowej, kosztowaliśmy potrawy regional

ne a także uczestniczyliśmy w "koncercie" tańców i pieśni różnych regionów Polski.

Uczestnicy prezentując wybrany region umieszczali jego kontur na mapie Polski wraz z charakterystycznym dla tego regionu elementem.

Na zakończenie odśpiewano Hymn Polski, a każde dziecko otrzymało "wiatraczek" w barwach narodowych.

Do realizacji projektu włączyli się Rodzice i nauczyciele świetlicy, którym należą się szczególne podziękowania.

Gromkie brawa zaproszonych gości świadczyły o tym, że spotkanie było bardzo udane.

 

Zobacz fotografie w Galerii:

30-04-2013

Informacje o wyborze najkorzystniejszej oferty po odstąpieniu od zawarcia umowy

29-04-2013

Warszawski konkurs - Pamiętnik ucznia

   Zakończył się warszawski konkurs "Pamiętnik ucznia" zorganizowany przez Warszawskie Centrum Inowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń w ramach Roku Janusza Korczaka. Celem konkursu było napisanie ilustrowanego pamiętnika w formie elektronicznej. Do konkursu przystapiło ponad 140 dzieci z całej Warszawy, w tym uczniowie klas drugich i trzecich naszej Szkoły. Jest nam miło poinformować, że pierwsze miejsce zajęła uczennica klasy IIa Julia Wolke, natomiast trzecie miejsce zajęły ex aequo uczennice klasy IIIa Weronika Kościółek, Weronika Mostowska, Sylwia Strusińska i Oliwia Subda z klasy IIa. Serdecznie gratulujemy laureatom zdobytych miejsc oraz dziękujemy ich rodzicom za pomoc w przygotowaniu prac na konkurs.Podziękowania od organizatorów konkursu otrzymali także wychowawcy laureatów Panie Urszula Andrasik i Maria Krupińska.

Pokaż więcej »
19-04-2013

Wynik postępowania na dostawy artykułów spożywczych na potrzeby stołówki szkolnej SP 127

21-03-2013

W kartuszu herbowym zapisane ...

   Warsztatami literackimi rozpoczęliśmy  ósmy z cyklu interdyscyplinarny projekt artystyczny adresowany do uczniów praskich szkół podstawowych i gimnazjalnych.

   Warsztaty prowadził p. Krzysztof Rozner  redaktor portalu Kulturalna Warszawa; tłumacz;  poeta; autor scenariuszy widowisk muzycznych. Podczas spotkania w bibliotece SP 127 uczniowie naszej Szkoły oraz koleżanki i koledzy z SP 50, SP 258, GM 30, GM 32 zostali wprowadzeni w świat literatury i architektury. Już podczas warsztatów powstały ciekawe prace literackie związane z tematem naszego projektu.

   Interdyscyplinarny projekt  zakończony sesją naukową skierowany jest do uzdolnionych uczniów praskich szkół i jest już ósmą propozycją w cyklu. Obecnie proponujemy realizację projektu artystycznego – „W kartuszu herbowym zapisane…”, który pozwoli odkryć szkolne talenty: pisarskie, plastyczne, fotograficzne.

   Uczniowie poznają, ciekawe architektonicznie budynki starej Warszawy zamknięte kwartałem Starego i Nowego Miasta. Detale architektoniczne,  historia miejsca oraz mecenasów, właścicieli, architektów… będą inspirowały do własnych działań twórczych i naukowych (prace plastyczne, literackie, fotograficzne oraz multimedialne) związane  z wybranymi obiektami.

   Warsztaty plastyczne, fotograficzne oraz spacer po Starówce z przewodnikiem odbędą się w kwietniu 2013 roku.

W maju planowany jest tak jak w ubiegłych latach plener artystyczny w Kazimierzu Dolnym.

 

Podsumowaniem wszystkich działań będzie sesja naukowa w maju 2013 roku.


 Warsztaty literackie:

Warsztaty plastyczne:

Warsztaty fotograficzne:

Spacer po Starówce z przewodnikiem z Muzeum Historycznego:

Historia herbu i sztuka jego odczytywania- spotkanie z szefem Gabinetu Genealogiczno Heraldycznego Zamku Królewskiego w Warszawie

Plener w Kazimierzu Dolnym

20-03-2013

Dostawa artykułów spożywczych

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 127 ogłasza przetarg nieograniczony pod 
nazwą: DOSTAWA ARTYKUŁÓW SPOŻYWCZYCH NA POTRZEBY STOŁÓWKI SZKOLNEJ
SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 127 W WARSZAWIE W 2013 ROKU
Pliki do pobrania:

 

Ogłoszenie o zamówieniu

SIWZ

Załącznik nr 1 do SIWZ

Załącznik nr 2 do SIWZ

Załącznik nr 3, 4, 5 do SIWZ

Załącznik nr 6 do SIWZ

Załącznik nr 7 do SIWZ

Załącznik nr 8 do SIWZ

08-03-2013

Dzielnicowy Turniej Szachowy

   W dniu 21.02.2013 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Dzielnicowym Turnieju Szachowym „Mistrz Prawego Brzegu”  pod patronatem Senatora RP Marka Borowskiego. Podczas otwarcia zawodów swoją obecnością zaszczycił nas Burmistrz Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy Piotr Zalewski oraz pani Edyta Federowicz – Zastępca Burmistrza Dzielnicy Praga-Północ.

Reprezentanci SP 127 wystąpili w składzie Aleksandra Ochnio (kl. V B), Alicja Czerepińska (kl. V A), Maciej Ochnio (kl. III A), Augustyn Drozdowski (kl. IV C) oraz Dominik Trzeszkowski (kl. VI C). Należy nadmienić, że drużyna została wyłoniona na podstawie wewnątrzszkolnego turnieju szachowego, do którego zgłosiło się 54 uczniów! Sienkiewiczowscy szachiści po zaciętych partiach zajęli w końcowej klasyfikacji czwarte miejsce. Cała zabawa przebiegała w bardzo sympatycznej i jak przystało na „królewską grę” podniosłej atmosferze.

   Bardzo miłym akcentem było wyróżnienie uczennicy naszej szkoły – Aleksandry Ochnio, która w rankingu dziewcząt szkół z miejsc 2-5 zajęła pierwsze miejsce!

Wszystkim uczestnikom turnieju, a w szczególności naszym zawodnikom serdecznie gratulujemy życząc w przyszłości wielu owocnych partii!

 

Zobacz fotografie w Galerii:

25-01-2013

W karnawale wszystkie dzieci lubią bale

 

            22 dzień stycznia 2013 roku zapisał się w naszej szkole jako dzień zabaw, harców i swawoli! W tym dniu dzieci z klas 0-3 uczestniczyły w balu karnawałowym pod hasłem „Na leśnej polanie”.       (Część artystyczną balu prowadziła Agencja Artystyczna PRO ARTE.)     

        Po kolorowej sali hasały sarenki, skakały zajączki, fruwały ptaszki, a między nimi tańczyły leśne wróżki, duszki, elfy i wiele innych niezwykłych postaci. Leśni rozbójnicy wyjątkowo życzliwie towarzyszyli przejeżdżającym przez las księżniczkom, a Robin Hood dzielił się nie złotem, ale uśmiechem i radością.

 

Podczas balu nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu „Mistrz dobrych manier”.

 

Uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w konkursie, malując elegancki i właściwie nakryty stół.

„Mistrzami stołu” zostali:


        I miejsce – Weronika Bandurska kl. I c

       II miejsce – Kamila Kapuścińska kl. I a

      III miejsce – Julita Banasiuk kl. I b

 

W części teoretycznej i praktycznej dobrych manier brali udział uczniowie klas drugich i trzecich.

„Mistrzami dobrych manier” zostali:


       Maja Zapalska i Bartosz Czerwiński z klasy II c

oraz ex aequo

       Urszula Remiszewska i Filip Głowala z klasy II b

 

Po dwóch godzinach wspaniałej zabawy dzieci poszły na przygotowany poczęstunek, a potem z wypiekami na buziach wróciły do domów.

 

Zobacz fotografie w Galerii:

07-01-2013

Dzień otwarty i spotkanie z rodzicami 6-latków i 7-latków

Dzień otwarty i spotkanie z rodzicami 6-latków i 7-latków

rozpoczynających edukację 1 IX 2013 roku

 

   25 II 2013 roku o godz. 1700 Szkoła Podstawowa nr 127 zaprasza na dzień otwarty i spotkanie z rodzicami dzieci sześcioletnich i siedmioletnich (roczniki 2007 i 2006), które będą rozpoczynały edukację 1 września 2013 roku.

Pokaż więcej »
21-12-2012

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia

 

13-12-2012

Entliczek - Pentliczek - logopedyczny konkurs recytatorski

   Dnia 12.XII.12 odbył się w naszej szkole Logopedyczny Konkurs Recytatorski " Entliczek Pentliczek". Wzięły w nim udział dzieci z klas I i II, które pod opieką szkolnych logopedów przygotowały wiersze zawierające ćwiczoną aktualnie głoskę. Uczniowie bardzo dzielnie radzili sobie z "trudnymi" słowami, pokonując tremę i nieśmiałość. Wielkie brawa!

A oto zwycięzcy:


I miejsce - Adrian Cieszkowski kl. I B
II miejsce - Aleksandra Mróz kl. II C
III miejsce - Alan Marczak kl. I A

Wyróżnienia otrzymali:


Zuzanna Jankowska kl. II B
Wiktoria Mrowicka kl. II A
Zwycięzcom gratulujemy!

 

 

Zobacz fotografie w Galerii:

07-12-2012

Dziecięce Andrzejki w Cudakowie

   30 listopada 2012 r. odbyły się "Dziecięce Andrzejki w Cudakowie", w którym uczestniczyli uczniowie z klas I - III. Tego dnia, zgodnie z tradycją, świetlica szkolna zamieniła się w magiczne miejsce, pełne wróżb i przepowiedni. W rolę wróżek i wróżbitów wcielili się uczniowie kl. III c, którzy z ogromnym zapałem, już od godz. 9.00, przystąpili do "Pracy". Sądząc po zadowolonych minach dzieci, andrzejkowe zabawy wszystkim sprawiły wiele radości.

 

Zobacz fotografie w Galerii:

07-12-2012

Koncert kolęd

 

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia zapraszamy Rodziców na „Koncert Kolęd” w wykonaniu uczniów klas I – III. Koncert odbędzie się dnia 20 grudnia 2012 roku o godz. 16.00 w małej sali gimnastycznej.

 

Zobacz fotografie w Galerii:

22-11-2012

Drugie śniadanie do szkoły

   Dnia  16 XI 2012 r. w Szkole Podstawowej nr 50 odbył się III etap konkursu "Drugie śniadanie do szkoły". Naszą szkołę reprezentowali : Wojtek z kl. Ia, Zuzia z kl. IIb i Julia z kl. III c. To oni wykonali najciekawsze prace plastyczne i zostali zwycięzcami II etapu konkursu.

   W III etapie konkursu zadaniem uczestników było zrobienie kanapek z produktów przygotowanych przez organizatora. Dobra wspólpraca i organizacja naszego zespołu zaowocowało zdobyciem I miejsca.

 

Zobacz fotografie w Galerii:

13-11-2012

WARS i SAWA

   W październiku 2012 roku Szkoła Podstawowa nr 127 otrzymała Certyfikat Szkoły wspierającej uzdolnionych uczniów - "WARS i SAWA".

   Uroczystość wręczania Certyfikatów odbyła się w sali konferencyjnej Centrum Nauki Kopernik z udziałem Prezydent m.st. Warszawy Hanny Gronkiewicz - Waltz.  

Pokaż więcej »
12-11-2012

Finał

   9 listopada 2012 roku w Szkole Podstawowej nr 127 odbył się finał "Od zabawy do sportu". W rozgrywkach wzięły udział reprezentacje wszystkich praskich szkół podstaowych. Po zaciętych zmaganiach uczniowie naszej szkoły zajęli II miejsce; od zwycięstwa dzielił nas tylko 1 punkt - pierwsze miejsce zdobyła SP nr 258. Cała impreza przebiegała w przyjaznej atmosferze zgodnie z zasadami fair play. Wszyscy uczestnicy otrzymali dresy jako pamiątkę wspólnych zabaw.

   "Od zabawy do sportu" to program nadobowiązkowych zajęć z wychowania fizycznego dla uczniów klas I - III szkół podstawowych. Integralną częścią programu jest system rozgrywek rekreacyjno-sportowych, w której uczestniczą szkoły z terenu m.st. Warszawy.

06-11-2012

„Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas I – III szkół podstawowych”


 

„Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania
uczniów klas I – III szkół podstawowych”


            Projekt  jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki:

Priorytet IX - Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach,

Działanie 9.1. - Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty przez Miasto Stołeczne Warszawa – Biuro Edukacji Urzędu m.st. Warszawy.

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.


Uczestnikami projektu są uczniowie klas I - III ze zdiagnozowanymi specyficznymi potrzebami edukacyjnymi, w tym uczniowie szczególnie uzdolnieni.

 

W naszej szkole są organizowane:


- zajęcia dla dzieci ze specyficznymi  trudnościami w czytaniu i pisaniu w tym zagrożonych ryzykiem dysleksji:"W krainie bajki i baśni", "Choć mam rączki małe...", "Piszę coraz lepiej", "Czytam coraz lepiej",  
- zajęcia dla dzieci z trudnościami w zdobywaniu umiejętności matematycznych: "Dziecięca matematyka", "Ćwiczę i liczę", "Liczę coraz lepiej", "To nie jest trudne"
- zajęcia logopedyczne dla dzieci z zaburzeniami rozwoju mowy: "Mówię pięknie", "Gimnastyka buzi i języka"
- zajęcia gimnastyki korekcyjnej dla dzieci z wadami postawy: "Od ćwiczenia do zdrowia", "Dbam o swoją postawę"
- zajęcia rozwijające zainteresowania uczniów szczególnie uzdolnionych w zakresie nauk matematyczno-przyrodniczych: "Poznaję przyrodę przez doświadczenia"
- zajęcia rozwijające zainteresowania uczniów szczególnie uzdolnionych:"Malowane to i owo", "Historia Polski w legendach", "Kącik żywego słowa", "Czytam rozumiem, wiem", "Trening twórczego myślenia i działania"

Termin realizacji: 2012 - 2013

 

05-11-2012

Wynik postępowania na dostawy artykułów spożywczych na potrzeby stołówki szkolnej SP 127

29-10-2012

Przygody z duchami czyli wieczorne zabawy w bibliotece

 

 „… W bibliotece duchy siedzą. Nic nie piją, nic nie jedzą.

Zębiskami nie zgrzytają, tylko książki przeglądają…”

 

W sobotę - 27 października 2012 r.

odbyły się już drugie z cyklu

„Przygody z duchami

czyli

Wieczorne zabawy w bibliotece SP nr 127” 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   Przed godziną 17.00  uczniowie klas III a i III c czekali na rozpoczęcie magicznego wieczoru pełnego niespodzianek. Już na drzwiach szkoły czekała na „Pogromców duchów” koperta z pierwszymi poleceniami. Dzieci zostały podzielone na cztery grupy, którymi opiekowali się asystenci Duszka Bibliotecznego - uczennice z klasy IV c i VI d. Każda grupa musiała odnaleźć i wykonać polecenia aby dotrzeć do czytelni, w której czekała p. dyrektor Elżbieta Stańczuk-Babiel aby powitać przybyłych.     

   Podczas takiego spotkania nie mogło zabraknąć głośnego czytania. Czytaliśmy oczywiście książki o duchach.

   Przygotowane polecenia w formie zagadek, szyfrów, scenek itp. aktywizowały dzieci do działań. Uczyły współpracy w grupie, wspólnego rozwiązywania problemów. Dzieci podekscytowane atmosferą tajemniczości oraz późnych godzin bardzo chętnie wykonywały przygotowane zadania.

Zabawy ruchowe pobudziły apetyt i każdy uczestnik chętnie zjadł przygotowaną pizzę i rogaliki.

    Na koniec naszego spotkania wszyscy obejrzeli Teatr Cieni i otrzymali Certyfikat Pogromcy Duchów.

Cała impreza była doskonałą rozrywką dla naszych uczniów.

 

Przygody z duchami przygotowały:

Magdalena Sztyler, Izabela Cygan,
Maria Krupińska, Beata Borowska, Anna Śłipska
oraz Małgorzata Wiertlewska i Agnieszka Filipiuk

 

Zobacz fotografie w Galerii:

24-10-2012

Ślubowanie uczniów klas pierwszych

Pasowanie na ucznia 2012   W piątek 12 października 2012 roku do grona uczniów naszej szkoły zostali przyjęci nowi uczniowie. Podczas szkolnej uroczystości zostali pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej nr 127 uczniowie klas:  Ia – wych. Anna Ślipska,   Ib – wych. Małgorzata Król  oraz   Ic – wych. Marzena Krakowska.  

   Pierwszoklasiści z  wielkim przejęciem powtarzali za starszą koleżanką - Marceliną słowa przyrzeczenia:
    „My, dzieci polskie, w dniu tak uroczystym, wstępując w szeregi uczniów Szkoły Podstawowej nr 127 imienia Henryka Sienkiewicza, przyrzekamy solidnie wypełniać obowiązki ucznia, postępować w myśl słów patrona szkoły Henryka Sienkiewicza:  „Dziś trzeba służyć społeczeństwu, codzienną i wytrwałą pracą, uczyć się tak, aby zdobyta przez nas wiedza służyła ojczyźnie.”


   Na koniec każda klasa zaśpiewała swoją ulubioną  piosenkę o szkole, a członkowie Małego  Samorządu wręczyli maluchom piękne ołówki.
   Po uroczystym pasowaniu, wszyscy rozeszli się do swoich klas, a tam czekała na dzieci słodka niespodzianka, o którą zadbali oczywiście rodzice.


   Wszystkim pierwszakom serdecznie gratulujemy i życzymy wspaniałych sukcesów  w nauce!

 

Zobacz fotografie w Galerii:

18-10-2012

Jan Paweł II - papież rodziny

 

    16 października br. – w 43. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na stolicę piotrową w naszej szkole odbył się apel papieski. „Jan Paweł II – papież rodziny” to motyw przewodni akademii zorganizowanej przez uczniów klas V i VI oraz katechetów. 

    Spotkanie miało na celu nie tylko przypomnienie uczniom wartości rodziny, o której wielokrotnie przypominał błogosławiony papież, ale również ukazanie jego osobistej drogi do świętości, rozpoczętej w jego własnej rodzinie. Uczniowie korzystając z tekstów autobiograficznych Ojca Świętego skupili się zwłaszcza na jego dzieciństwie, latach szkolnych i wydarzeniach, poprzez które odkrywał swoje powołanie życiowe, bowiem sami znajdują się właśnie w tym okresie swego życia.

   Całość wzbogacona o kontekst życia rodzin na warszawskiej Pradze stała się doskonałym momentem do jeszcze głębszego uwypuklenia prawdy, iż bez zdrowej rodziny nie będzie zdrowego społeczeństwa. Uroczystość poprzedziły konkursy : wiedzy o Papieżu oraz plastyczny.

 

Zobacz fotografie w Galerii:

Pokaż więcej »
16-10-2012

PRZETARG NA DOSTAWĘ ARTYKUŁÓW SPOŻYWCZYCH NA POTRZEBY STOŁÓWKI SZKOLNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 127 W WARSZAWIE

15-10-2012

Marsz Pileckiego

EX AEQUO PIERWSI !

 

 

   28 września, już drugi raz z rzędu, nasza Szkoła wzięła udział w corocznym Marszu Rotmistrza Pileckiego organizowanym przez Gimnazjum Nr 31 w Warszawie. Reprezentację stworzyli uczniowie klas szóstych Filip Jakoński (6C), Bartłomiej Witowski (6C), Lena Dziatkiewicz (6D), Maria Płatek (6D) wraz z Panem Michałem Szybalskim. Nasze zwycięstwo w ubiegłorocznym Marszu motywowało nie tylko reprezentantów SP127 lecz także licznie zgromadzonych przedstawicieli obcych szkół. Do rywalizacji stanęliśmy jako jedyna szkoła podstawowa, a wśród przeciwników znaleźli się: Gimnazjum Nr 39 im. Rotmistrza Pileckiego z Wrocławia, Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 5 z Grudziądza oraz szkoły warszawskie Gimnazjum Nr 30 im. Gen. Kazimierza Pułaskiego, Gimnazjum Nr 31 im. Witolda Pileckiego, Gimnazjum Nr 32 im. Adama Asnyka, Gimnazjum Nr 37 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

   Tegoroczny Marsz odbywał się pod hasłem „Witold Pilecki – Żołnierz walczącej Warszawy”. Po oficjalnym przywitaniu uczestników przez Pana Dyrektora Artura Żuchowskiego, na „starcie” swoją obecnością zaszczyciła nas wszystkich córka Rotmistrza Pani Zofia Pilecka-Optułowicz życząc udanej zabawy. Głos zabrał także Pan Dariusz Gołaszewski (przedstawiciel IPN), przeprowadzając krótki konkurs wiedzy o patronie Marszu. Atmosferę okresu wojennego wprowadzali także obecni na sali członkowie grupy rekonstrukcyjnej „Radosław” przystrojeni w powstańcze mundury.

   Po otrzymaniu pierwszego rozkazu Zgrupowanie Róg, do którego należeliśmy, udało się szlakiem walk Zgrupowania Chrobry II. Uczestnicy mieli za zadanie odpowiadać na różne pytania dotyczące głównie walk powstańczych Rotmistrza Pileckiego, poruszając się wedle ściśle określonych wskazówek. Część trasy wiodła przez Wolę, Śródmieście i Stare Miasto. Ostatnim punktem trasy było dotarcie do Kopca Powstania Warszawskiego i choć to nieprawdopodobne to trzy Zgrupowania: Leśnik, Waligóra i Róg w tym samym momencie, znalazły się na Alei Godziny W prowadzącej do obelisku Polski Walczącej. Wspólnymi siłami dotarłszy na metę wszyscy pogratulowali sobie wspólnego sukcesu i po czterogodzinnym „biegu” mogliśmy z czystym sumieniem powtórzyć – SP127 ponownie pierwsza!

Zobacz fotografie w Galerii:

09-10-2012

Międzynarodowe Święto Bibliotek Szkolnych

BIBLIOTEKA SZKOLNA   SP nr 127

z okazji swego święta

życzy wszystkim czytelnikom

czasu na czytanie oraz dostępu do dobrych książek.

 

 • oferuje prezent w postaci nowego identyfikatora

(jeśli zniszczyłeś lub zgubiłeś swój identyfikator, tylko w październiku możesz wyrobić nowy bez żadnych dodatkowych kosztów)

 

 • zaprasza 27 października 2012 r. uczniów klasy III a - I miejsce w konkursie "Bank sukcesów" oraz III c - II miejsce w czytelnictwie w r. szk. 2011/2012

na II z cyklu :

„Wieczorne zabawy w bibliotece” 

(jeśli przeczytałeś w nowym roku szkolnym 5 książek i wpisałeś je do „zeszytu lektur”  możesz wziąć udział w harcach i psikusach oraz zabawach pełnych tajemnic w bibliotece szkolnej)

 

 

O szczegóły pytaj nauczyciela bibliotekarza!

05-10-2012

Wycieczka klasy III a do Folwarku Bródno

   nagroda za konkurs "BANK SUKCESÓW"


    Klasa III a wzięła udział w 4-godzinnych warsztatach zoologicznych. W czasie zajęć w Folwarku Bródno uczniowie mieli okazję poznać zwięrzęta hodowlane, karmić je a nawet pogłaskać. Najbardziej spodobała się dzieciom - koza, która przypominała im bohatera książki Kornela Makuszyńskiego i Mariana Walentynowicza "Koziołka Matołka".

   Uczestnicy wycieczki poznali także aromaty różnych ziół. Niektórzy po raz pierwszy mieli okazję zobaczyć uprawę roślin zbożowych, okopowych i włóknistych.

   Wielką atrakcją wycieczki była jazda na koniach.

 

Zobacz fotografie w Galerii:

Regulamin konkursu "BANK SUKCESÓW"

11-09-2012

Koncert dla dzieci w Filharmonii Narodowej

    10.09.2012r. grupa naszych uczniów została zaproszona przez senatora Marka Borowskiego na koncert do Filharmonii Narodowej. Był to koncert charytatywny organizowany co roku dla zdolnych dzieci przez Polskie Bractwo Kawalerów Gutenberga.

   Uczniowie naszej szkoły uczestniczący w koncercie brali udział w minionym roku szkolnym w wielu projektach i przedsięwzięciach co zostało nagrodzone zaproszeniem na koncert składający się z dwóch części "Instrumenty z duszą" oraz "Na swojską nutę".

25-06-2012

Współpraca z WCIES

    14 VI 2012 r odbyło się we WCIES - ie podsumowanie projektu „Dziecko – literatura – rozwój”. Uczniowie klasy I b Julia, Ola, Gracjan, Filip i Kamil na to spotkanie przygotowali inscenizację książki Bohdana Butenko „Bardzo nowe szaty króla” (opowieść inspirowana baśnią Andersena). Reżyserem miniatury literackiej jest Pani Teresa Nikołajew. Dzieci przedstawiły czas PRL – u  w lekkiej zabawnej formie. Uczniowie za świetne wystąpienie otrzymali w nagrodę od Pana Arkadiusza Walczaka Dyrektora WCIES – u książki.

 

Zobacz fotografie w Galerii:

Pokaż więcej »
05-06-2012

PIKNIK RODZINNY

W sobotę 2 czerwca obył się w naszej szkole PIKNIK RODZINNY.

   Dla dzieci oraz ich rodziców było przygotowanych wiele atrakcji, przede wszystkim sportowych. Na boisku szkolnym odbył się pokaz latawców. Rodzice przygotowali stoisko z pysznymi łakociami – domowymi wypiekami. Na wszystkich uczestników czekały nagrody oraz słodycze.

 

Zobacz fotografie w Galerii:

30-05-2012

Podsumowanie projektu

"Mgnienia tańca chwytam... - taniec w sztuce"

 

   W piątek 25 maja 2012 r. w Domu Kultury Praga odbyła się VII Sesja Naukowa „Mgnienia tańca chwytam… - taniec w sztuce”.  Uroczystości patronował Burmistrz Dzielnicy Praga Północ m. st. Warszawy, Pan Piotr Zalewski. W spotkaniu uczestniczyli goście: Pan Piotr Zalewski - Burmistrz Dzielnicy Praga Północ, Pan Włodzimierz Siess – Naczelnik Wydziału Oświaty i Wychowania, Pan Tomasz Kaliński – dyrektor Domu Kultury Praga, dyrektorzy, nauczyciele, rodzice i uczniowie praskich szkół podstawowych i gimnazjów. Uroczystego otwarcia sesji dokonała Dyrektor SP 127, Pani Anna Martin – inicjator warsztatów integrujących młodych twórców płótna i pióra.

  Interdyscyplinarny projekt artystyczny skierowany był  do najzdolniejszych uczniów północnopraskich szkół podstawowych i gimnazjów i miał na celu odkrywanie szkolnych talentów pisarskich, plastycznych, muzycznych i choreograficznych. W ramach własnych działań twórczych, pod opieką nayczycieli nie tylko ze szkół ale także z uczelni wyższych, uczniowie poznawali sylwetki wybitnych kompozytorów europejskich - twórców dzieł baletowych oraz choreografów. W ramach projektu  zorganizowanego przez Szkołę Podstawową  nr 127 im. H. Sienkiewicza w Warszawie (realizowanego w ramach Programu Warszawskie Inicjatywy Edukacyjne) odbyły się warsztaty literackie i plastyczne oraz choreograficzne i muzyczne w Ogólnokształcącej Szkole Baletowej im. Romana Turczynowicza (z okazji Dnia Otwartego).

   Działania młodych artystów prezentowane były na sesji naukowej, w czasie której uzdolnieni uczniowie wymieniali swoje doświadczenia badawcze i pasje.  Sesji towarzyszyła wystawa malarska, rzeźbiarska oraz instalacje plastyczne inspirowane tańcem. Był to efekt warsztatów w Kazimierzu Dolnym, zorganizowany wspólnie z Kolegium Sztuk Pieknych oraz warsztatów organizowanych w szkole. 

   Prezentacje zostały przygotowane w centrach multimedialnych w bibliotekach szkolnych pod kierunkiem nauczycieli bibliotekarzy, polonistów, którzy byli koordynatorami projektu na terenie szkoły.

   Równolegle odbył się wernisaż prac malarskich i rzeźbiarskich oraz instalacji plastycznych inspirowanych tańcem - efekt warsztatów szkolnych oraz zajęć w Kolegium Sztuk Pięknych w Kazimierzu Dolnym.

   Wrażenia i działania młodych twórców zostały utrwalone w reportażu fotograficznym „Żywioł tańca”. W ramach projektu wydano zbiór oryginalnych prac literackich ucznów wraz z płytą zawierającą prezentacje multimedialne przedstawione na sesji.

 

Zobacz fotografie w Galerii:

 

Zobacz prezentacje z Sesji:

25-05-2012

Święto Szkoły

 Klasy 0 - 3

   25 maja 2012 r. z okazji Święta Szkoły odbyły się warsztaty dla klas 0 - III "O UŚMIECH DZIECKA". Temat warsztatów związany był z twórczością i działalnością Janusza Korczaka. Wstępem do warsztatów była prezentacja o tym pisarzu i wielkim człowieku. Później dzieci rozmawiały na temat ich praw i obowiązków. Następnie zaprezentowali wybrane prawa.

   Klasy "0" przygotowały insygnia władzy królewskiej dla króla Maciusia, którego postać wykonały klasy I. Klasy II i III przedstawiły plakaty dzieci z różnych stron świata z najważniejszymi prawami. Punktem kulminacyjnym warsztatów było przesyłanie przez dzieci życzeń w postaci mydlanych baniek.

 

Zobacz fotografie w Galerii:

 

Klasy 4 - 6

   Zgodnie z tradycją – w miesiącu urodzin Patrona, 25 maja odbyło się Święto Szkoły. Klasy IV -VI  przygotowały obchody pod hasłem TANIEC.

   Klasy czwarte  wykonały zadania plastyczne i zaprezentowały artystyczną wizję tańców ludowych, narodowych, towarzyskich i baletu.

   Klasy piąte zajęły się tańcem współczesnym. Aplauz widzów wywołały ich występy muzyczne i taneczne z nieśmiertelnymi rytmami Rock and roll-a.

   Klasy szóste postanowiły przybliżyć uczniom sztukę baletową i zaprezentowały : Śpiącą królewnę, Jezioro łabędzie i Romeo i Julię. Uroczystości zakończyła klasa VI d prezentacją multimedialną „Taniec w sztuce”.


Zobacz fotografie w Galerii:

22-05-2012

Plener artystyczny - Kazimierz Dolny

 

   11 maja 2012 r. uczniowie praskich szkół podstawowych i gimnazjów uczestniczyli w plenerze artystycznym w Kazimierzu Dolnym.  Zajęcia literackie i plastyczne były częścią projektu interdyscyplinarnego „ Mgnienia tańca chwytam… - taniec w sztuce” organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 127 im. H. Sienkiewicza. Projekt realizowany był w ramach Programu Warszawskie Inicjatywy Edukacyjne – VII Edycja.

   Podczas pleneru w Kazimierzu Dolnym uczestnicy warsztatów literackich podjęli próbę oddania klimatu nadwiślańskiego miasteczka. Inspiracją do pisania wierszy był kazimierski Rynek, nadwiślański bulwar oraz wystawa malarska w Muzeum Nadwiślańskim. 

   W trakcie zajęć plastycznych uczniowie pracow a li w dwóc h grupach -  malarskiej i rzeźbiarskiej. Inspiracją dla uczniów był taniec w sztuce. Prace powstaw ały w pracowni malarskiej i rzeźby Kolegium Sztuk Pięknych dzięki uprzejmości i zaangażowaniu Dyr e ktora Zbigniewa Bagińskiego. Motyw tańca widziany oczami młodych twórców przedstawiony zost ał w formie prac plastycznych oraz rzeźb.

   W plenerze artystycznym  wzięło udział 42 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z Pragi Północ. Działania uczestników  pleneru uwiecznione zostały na fotografiach, które  zaprezentowane zostaną podczas wernisażu towarzyszącego Sesji Naukowej, która odbędzie się 25 maja 2012 r.

 

Zobacz fotografie w Galerii

11-05-2012

„Pod znakiem orła - w bieli i czerwieni”


Z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

   2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej. Jest to święto stosunkowo młode. Ustanowiono je w 2004 r. ustawą Sejmu RP z dnia 20 lutego 2004. Obchodzi się je poprzez organizowanie różnego rodzaju akcji i manifestacji politycznych. 8 maja 2012 r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 127 z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej odbył się koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego "Pod znakiem orła - w bieli i czerwieni”.  Chlubne tradycje barw biało-czerwonych, jako znaku jednoczącego Polaków w ich niełatwych dziejach są nam szczególnie bliskie. Barwy narodowe i godło – niekiedy pokonany, ale niezwyciężony – dumny Orzeł Biały, nigdy nie były i nie są nam obojętne. Podobnie jak łopocząca nad polską historią biało-czerwona flaga. Poezją i pieśnią – w bieli, czerwieni –  dorzucono garść refleksji (i być może wzruszeń) do rozmów o Ojczyźnie i o nas samych…

 


   W uroczystości uczestniczyli m.in. : Joanna Fabisiak - Poseł na Sejm RP, Marek Borowski- Senator RP, Piotr Zalewski -  Burmistrz Dzielnicy Praga-Północ, Włodzimierz Siess -  Naczelnik wydziału Oświaty i Wychowania, Zbigniew Czaplicki -  Pełnomocnik ds. Kombatantów Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, Stefan Grześkiewicz - Zarząd Główny ZKRP i BWP, płk Czesław Lewandowski - Prezes Społecznej Rady Kombatanckiej na Pradze-Północ, Adam Martin - Dyrektor naczelny i artystyczny Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego wraz z  kierownictwem artystycznym Zespołu, ks. Tomasz Nowaczek – proboszcz Parafii matki Bożej z Lourdes, liczni kombatanci, uczniowie praskich szkół podstawowych i gimnazjów wraz z nauczycielami.

 

   Wydarzeniu towarzyszyła wystawa przygotowana przez nauczycieli i dzieci Szkoły Podstawowej nr 127 z okazji 220. rocznicy ustanowienia Orderu Wojennego Virtuti Militari.


Zobacz fotografie w Galerii

28-04-2012

Seminarium w Centrum Nauki Kopernik

   26 IV 2012 r w Centrum Nauki Kopernik uczniowie naszej szkoły z klasy I b - Gabrysia, Julia, Wiktoria, Filip, Kamil i Michał pod opieką Rodziców i Pani Grażyny Duszyńskiej- wzięli udział w seminarium w ramach projektu "Dziecko - literatura - rozwój" przygotowanego przez doradców metodycznych WCiES dla dzieci i nauczycieli warszawskich szkół podstawowych.

    Uczniowie w trakcie spotkania pod czujnym okiem animatorów Centrum Nauki Kopernik wykonywali doświadczenia poznając tajniki nauki (dlaczego przedmioty nie toną w osolonej wodzie, co zrobić, aby balony latały po linii prostej, a nie spiralnej).

    Po spotkaniu dzieci z rodzicami zwiedziły Centrum.

 

Zobacz fotografie w Galerii:

Pokaż więcej »
22-03-2012

Pierwszy Dzień Wiosny

   Pierwszy Dzień Wiosny w Naszej Szkole powitaliśmy wierszem i piosenką. Każda klasa przygotowała swoją Marzannę,  kolorowe kwiaty z krepiny.


Zobacz fotografie w Galerii

16-03-2012

Warsztaty plastyczne

   W dniu 12 i 13 marca 2012 roku odbyły się w naszej szkole warsztaty plastyczne w ramach projektu „Mgnienia tańca chwytam – taniec w sztuce”. W warsztatach wzięli udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych z Pragi Północ.

 

Zobacz fotografie w Galerii

13-03-2012

Seminarium w Muzeum Chopina

   1 III 2012 r w Muzeum Chopina uczniowie naszej szkoły z klasy I b - Ola i Filip - wzięli udział w seminarium "Słuchać Chopina i nie tylko o Chopinie" w ramach projektu "Dziecko - literatura - rozwój" przygotowanego dla dzieci  i nauczycieli warszawskich szkół podstawowych.

   Uczniowie w trakcie spotkania czytali fragmenty ksążki Michała Rusinka pt. "Mały Chopin". Po spotkaniu dzieci wzięły udział w grze edukacyjnej w salach muzeum.

 

Zobacz fotografie w Galerii:

04-03-2012

W przyrodzie coś się dzieje - dzielnicowy konkurs ekologiczny

 

    Konkurs pt. „W przyrodzie coś się dzieje” został opracowany w ramach „Programu edukacji ekologicznej miasta stołecznego Warszawy”.

    Konkurs był adresowany do uczniów edukacji wczesnoszkolnej dzielnicy Praga-Północ. Zadaniem każdego uczestnika konkursu było napisanie wiersza o wybranym zjawisku atmosferycznym i wykonanie pracy plastycznej będącej ilustracją danego wiersza.

 

Zapraszamy do czytania i oglądania efektu pracy naszych uczniów:

14-02-2012

Mgnienia tańca chwytam ... - taniec w sztuce

 

                                                      Edgar Degas: Primabalerina, ok. 1878 

 

   13 lutego 2012 roku o godz. 16.00 warsztatami literackimi rozpoczęliśmy  siódmy z cyklu interdyscyplinarnych projektów artystycznych „Mgnienia tańca chwytam … - taniec w sztuce”.
   Warsztaty prowadził p. Krzysztof Rozner  redaktor portalu Kulturalna Warszawa; tłumacz;  poeta; autor scenariuszy widowisk muzycznych. Podczas spotkania w bibliotece SP 127 uczniowie naszej Szkoły oraz koleżanki i koledzy ze Szkoły Podstawowej nr 30 zostali wprowadzeni w świat literatury i tańca. Wysłuchali kilku znanych wierszy: m.in. wiersza Juliana Tuwima : Grande Valse Brillante; Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej : Tancerka, Dancing i inne. Pan Rozner zwrócił uwagę uczestników na bliską literaturze i tańcu - rytm i melodię.
    Już podczas warsztatów powstały ciekawe prace literackie związane z tematem naszego projektu.
    Następne warsztaty literackie dla uczniów SP 258, GM 30, ZS 112 - 16 lutego 2012 r.

    Warsztaty plastyczne, choreograficzne odbędą się w marcu 2012 roku. W maju planowany jest także plener artystyczny w Kazimierzu Dolnym.

    Podsumowaniem wszystkich działań będzie sesja naukowa w maju 2012 roku.


Zobacz fotografie w Galerii

10-02-2012

Seminarium w Muzeum Powstania Warszawskiego

   9 II 2012 r w Muzeum Powstania Warszawskiego uczniowie klasy III c Marcelina, Augustyn i Jakub wzięli udział w seminarium "Jak rozmawiać z dziećmi o wojnie?" w ramach projektu "Dziecko - literatura - rozwój" przygotowanego dla dzieci i nauczycieli warszawskich szkół poddstawowych. 

   Uczniowie w trakcie spotkania czytali fragmenty ksążki Pawła Beręsewicza pt. "Czy wojna jest dla dziewczyn?". Autor książki ze wzruszeniem słuchał interpretacji swojego utworu przez najmłodszych czytelników. Dzieci po zakończeniu spotkania otrzymały autografy od autora.

 

Zobacz fotografie w Galerii

Pokaż więcej »
07-02-2012

Tanecznym krokiem przez kontynenty

   W dniu 03.02.2012 roku odbył się w naszej szkole bal karnawałowy. Uczniowie klas 0 - 3 ruszyli  Tanecznym krokiem przez kontynenty poznając faunę i florę danego kontynentu. Tańce i pląsy odbywały się w pięknie udekorowanej sali. Dzieci brały udział w licznych konkursach z nagrodami (m.in. konkursie tańca towarzyskiego) oraz wyborach Miss i Mistera każdego kontynentu. Wszystkich czekała niespodzianka - zabawne występy klaunów i pieska.

   Po wspólnej zabawie ogłoszono przerwę na odpoczynek i poczęstunek. Wszyscy byli zmęczeni, ale i zadowoleni.

 

 

Zobacz fotografie w Galerii

12-01-2012

Bal karnawałowy

       W karnawale bawimy się wspaniale!

 

 

 

          Zapraszamy do wspólnej zabawy!


            W Szkole Podstawowej nr 127 

          dnia 3 lutego 2012 r. odbędzie się karnawałowy bal klas 0 - 3. 

 

 


          W programie:

 

wspaniała muzyka,

wiele atrakcji i niespodzianek,

dla każdego coś miłego, 

dla każdego coś smacznego.           Dokładne informacje przekażą wychowawcy klas.

 

Mały Samorząd

 

09-12-2011

Koncert Kolęd

 

                 

     Uczniowie wraz z wychowawcami klas I – III mają zaszczyt zaprosić na Koncert Kolęd,   który odbędzie się w dniu 21 grudnia 2011 roku o godz. 15.30 na małej sali gimnastycznej.

    Mały Samorząd - organizator koncertu składa wszystkim Uczniom i  ich Rodzinom najserdeczniejsze życzenia spokojnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku.

08-12-2011

Kiermasz bożonarodzeniowy

 

Od 8 grudnia 2011 r. trwał w naszej szkole kiermasz bożonarodzeniowy. Każdy mógł znaleźć tu coś dla siebie. Anioły z masy solnej -na szczęście, bombki, choinki, renifery, bałwany i ciasteczkowe wisiorki do zdobienia choinki, a filcowe gwiazdki i zimowe szyszki do dekoracji stołu. Zainteresowanie kupujących było ogromne. Wśród nich byli rodzice, uczniowie i pracownicy nasze szkoły. Zebrane fundusze w części przekazane zostaną na cel charytatywny oraz na zakup gier do świetlicy.

Wszystkie ozdoby i kartki wykonane zostały przez dzieci i wychowawców ze świetlicy „Cudakowo”.

 

Zobacz fotografie w Galerii

30-11-2011

Zabawy Andrzejkowe w Cudakowie

 

dostaniesz z matmy 5

wdepniesz w gumę do żucia

wygrasz bilet na Euro 2012

czyli

ZABAWY ANDRZEJKOWE w Cudakowie

 

 

   30 października 2011 r. odbyły się andrzejkowe wróżby. Do wspólnej zabawy zostali zaproszeni uczniowie klas I – III.

   Gospodarzami imprezy byli wróżbici i wróżbitki. Na początku każdy z nich zaprezentował uczniom swoje magiczne imię i narzędzia , za pomocą których przepowiada to co nieznane. Każdy odważny mógł poznać swoją bliższą lub dalszą przyszłości m.in. z kart, poprzez ulubiony kolor, cyfrę, kubki. Oczywiście wszystko z przymrużeniem oka.

Dzieci chętnie uczestniczyły w konkursach i wróżbach, które sprawiły im wiele radości.

 

   Imprezę andrzejkową przygotowała świetlica szkolna „Cudakowo” i nauczyciele wychowania zintegrowanego.

 

Zobacz fotografie w Galerii

14-11-2011

Jesienne Konfrontacje Artystyczne

 

 

To cykl prezentacji teatralnych, plastycznych, literackich i muzycznych organizowanych przez Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej. Nasi uczniowie wzięli udział w dwóch konkursach „ Obraz mojej Warszawy” i „Muzyka i obraz”.

„Obraz mojej Warszawy” – inspiracją do tworzenia mógł być dowolnie wybrany fragment naszego miasta, konkretny budynek, park, plac, ulica czy podwórko. Prace wykonać można było techniką plastyczną lub fotograficzną.

Wyróżnienie otrzymała Julia Gmaj z klasy 6 d za tryptyk fotografii o Pradze.

Wyróżnienie udziałem w wystawie otrzymały Zuzanna Pogórska z klasy 3b i Patrycja Kłos z klasy 3 c za rysunki praskich podwórek.

„ Muzyka i obraz” – tematem konkursu plastycznego były utwory poetyckie w muzycznym wykonaniu znanych artystów. Konkurs ten, był pretekstem do sięgnięcia do poezji min. Cypriana Kamila Norwida, Juliana Tuwima, Edwarda Stachury, Bułata Okudżawy, Jonasza Kofty, Agnieszki Osieckiej

Wyróżnienie udziałem w wystawie otrzymała Julia Gwiazdowska z klasy 3 b za pracę do utworu „Groszki i róże”

Opiekę nad uczennicami sprawowali: Monika Wowk i Krzysztof Selwon.

 

Zobacz fotografie w Galerii

Pokaż więcej »
25-10-2011

Przygody z duchami czyli wieczorne zabawy w bibliotece

„… Czy to bajka, czy nie bajka,

Myślcie sobie jak tam chcecie.

A ja przecież Wam powiadam:

Duchy są na tym świecie…”


21 października 2011 roku już od godz. 1700  czekały na uczniów naszej szkoły   

Przygody z duchami czyli wieczorne zabawy w bibliotece SP nr 127.

 

   Od 1700 do 2200 uczniowie klasy III C szukali na boisku, w szkole oraz w bibliotece kopert z zadaniami. Informacje tam zawarte wskazywały dalszy kierunek poszukiwań, uczyły współpracy w grupie, wspólnego rozwiązywania problemów w formie wesołej, niekonwencjonalnej zabawy.  Polegały one na rozwiązywaniu w grupach przygotowanych zadań związanych ze Szkołą, biblioteką i literaturą. Grupy prowadziły starsze koleżanki z klasy V B – Wiktoria Cudna, Kornelia Czarnecka, Roksana Szymanowicz.

   W naszej wieczornej zabawie nie zabrakło głośnego czytania. Dzieci słuchały z zainteresowaniem  fragmentów książek o duchach w wykonaniu p. dyrektor Anny Martin oraz nauczyciela bibliotekarza - p. Magdaleny Sztyler. Wychowawczyni klasy - p. Anna Ślipska oraz nauczyciele bibliotekarze: p. M. Sztyler oraz p. I. Cygan przygotowały dla dzieci teatrzyk cieni: Przygody Bolka i Lolka z Białą Damą – najsłynniejszą polską zjawą z pałacu w Kórniku. Także  uczniowie mogli sami poprzez specjalny układ dłoni rzucać cienie na ekran. Na koniec każdy uczestnik otrzymał certyfikat pogromcy duchów. Cała impreza była doskonałą rozrywką i relaksem dla naszych czytelników.

 

Zobacz fotografie w Galerii:

20-10-2011

IX Konkurs Recytatorski Poezji Religijnej

 

IX Konkurs Recytatorski Poezji Religijnej

„Usłysz Panie, moje słowa”


   15 października 2011 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w IX Konkursie Recytatorskim Poezji Religijnej „Usłysz Panie, moje słowa” dla uczczenia pontyfikatu błogosławionego Jana Pawła II. Konkurs miał na celu przypomnienie wątków religijnych w poezji polskiej i zagranicznej oraz ukazanie jedności doświadczenia religijnego w rozmaitych kulturach i kręgach cywilizacyjnych. Organizatorem konkursu było Katolickie Publiczne Gimnazjum im. ks Piotra Skargi w Warszawie. Naszą szkołę reprezentowali: Aleksandra Bąbała (VI c), Wiktoria Wasiak (VI d), Tomasz Gwistka (VI c).

18-10-2011

Dzień Edukacji Narodowej - Pasowanie na ucznia klas I

 

Dzień Edukacji Narodowej

Pasowanie na ucznia klas I

   14 października nasi pierwszoklasiści stali się pełnoprawnymi uczniami. W szkole odbyło się pasowania na ucznia. Uroczystość rozpoczęło wprowadzenie sztandaru szkoły i odśpiewanie hymnu narodowego. Zgromadzonych nauczycieli, rodziców i uczniów powitała dyrektor szkoły, pani Anna Martin. W słowach skierowanych do dzieci klas I przypomniała zadania, jakim muszą sprostać rozpoczynając naukę w szkole.

   Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez najmłodszych uczniów przysięgi uczniowskiej: „My, dzieci polskie, w dniu tak uroczystym wstępując w szeregi uczniów Szkoły Podstawowej Nr 127 imienia Henryka Sienkiewicza, przyrzekamy solidnie wypełniać obowiązki ucznia, postępować w myśl słów Patrona Szkoły Henryka Sienkiewicza: „Dziś trzeba służyć społeczeństwu codzienną i wytrwałą pracą”, uczyć się tak, aby zdobyta przez nas wiedza służyła Ojczyźnie…”

   Po ślubowaniu każdy z uczniów dostąpił zaszczytu pasowania na ucznia klasy I, dokonanego symbolicznym ołówkiem przez dyrektor szkoły panią Annę Martin.

  Na zakończenie uroczystości trzecioklasiści z Małego Samorządu powitali młodszych kolegów i koleżanki w gronie uczniów i wręczyli im upominki.

 

Zobacz fotografie w Galerii

11-10-2011

IV Marsz Szlakiem Rotmistrza Witolda Pileckiego

 

   Dnia 5 października 2011 r. z inicjatywy Gimnazjum nr 31 w Warszawie odbył się IV Marsz Szlakiem Rotmistrza Witolda Pileckiego organizowany dla uczczenia jego bohaterskiego czynu.
    19 września 1940 Witold Pilecki podczas niemieckiej łapanki pozwolił aresztować się Niemcom, by przedostać się do obozu Auschwitz (w Oświęcimiu) i zdobyć informacje o panujących w nim warunkach. W obozie zorganizował siatkę konspiracyjną, której celem było: podtrzymywanie na duchu kolegów, przekazywanie współwięźniom wiadomości z zewnątrz obozu, potajemne zdobywanie żywności i odzieży oraz jej rozdzielanie, przekazywanie wiadomości poza druty KL Auschwitz, przygotowanie własnych oddziałów do opanowania obozu podczas ew. zaatakowania go z zewnątrz przez oddziały partyzanckie, z równoczesnym zrzutem broni i siły żywej (desant). W nocy z 26 na 27 kwietnia 1943 Pilecki wraz z dwoma współwięźniami zdołał uciec z obozu.

   Nasza szkoła po raz pierwszy została zaproszona do wzięcia udziału w imprezie. Reprezentowali nas uczniowie klasy VI d –  Julia Gmaj, Aleksandra Strusińska, Norbert Borkowski, Bartosz Dzięcioł, Piotr Kruszewski pod opieką p. Michała Szybalskiego. Nasza drużyna wykazała się dużą wiedzą historyczną. Zadaniem uczestników było odnalezienie tzw. „grypsów” w różnych częściach Warszawy i poruszanie się zgodnie z ich wskazówkami (min. Pawiak, siedziba Gestapo i inne miejsca związane z działalnością Witolda Pileckiego). Nasi uczniowie spisali się znakomicie docierając jako pierwsi do symbolicznej mogiły Pileckiego na warszawskich Powązkach. Sukces ten był o tyle cenny, że grupa „127” była najmłodszym zespołem biorącym udział w Marszu Pamięci „Ochotnika do Auschwitz”.

21-09-2011

Jak poznaję świat?

Dzień przedszkolaka i pierwszoklasisty

 

Warsztaty integracyjne dla uczniów klas 0 – III

Szkoły Podstawowej nr 127 w Warszawie

 

   20 września 2011 r. w Szkole Podstawowej nr 127 im. Henryka Sienkiewicza w Warszawie odbyły się zajęcia integracyjne, dzięki którym dzieci i ich rodzice w trakcie wspólnej zabawy za pomocą zmysłów:  wzroku, smaku, dotyku, węchu i słuchu poznawali wszystko, co nas otacza.

   Każdy z uczestników miał swój sposób widzenia, wąchania, smakowania, słyszenia, dotykania. Wszystko to za pomocą mniej lub bardziej rozwiniętych zmysłów. Po warsztatach każda z klas współnie z opiekunami wykonała prace plastyczne, które zostały nagrodzone - każda klasa otrzymała z rąk Pani Poseł Joanny Fabisiak zestaw do zabaw ruchowych na szkolnym placu zabaw.

   W zajęciach brali udział również uczniowie klasy III c, którzy od trzech lat zajmują się wolontariatem: wykonują kartki świąteczne dla osób starszych, prowadzą akcje charytatywne dla zwierząt, biorą udział we wszystkich skierowanych do dzieci akcjach wspierających potrzebujących. Uczniowie opowiadali jak można pomagać innym.

   W trakcie zajęć plastycznych powstały prace „Twarz” inspirowane  twórczością  surrealistów i abstrakcjonistów.

   Swoją obecnością zaszczyciła nas Pani Joanna Fabisiak – polityk i samorządowiec, posłanka na Sejm RP, inicjatorka Fundacji "Świat na TAK". Pani Poseł zachęcała uczniów do szerzenia idei bezinteresownej pomocy innym w formie wolontariatu.

 

Zobacz fotografie w Galerii:

02-09-2011

Dzielnicowa Inauguracja Roku Szkolnego 2011/2012 w Szkole Podstawowej nr 127

Dzielnicowa Inauguracja Roku Szkolnego 2011/2012

 

w Szkole Podstawowej nr 127 w Warszawie

 

   1 września 2011 r. w naszej szkole odbyła się dzielnicowa inauguracja roku szkolnego 2011/2012. Uroczystość rozpoczęło wprowadzenie historycznego i współczesnego sztandaru szkoły i odśpiewanie hymnu państwowego. Dyrektor szkoły – Anna Martin powitała zgromadzonych, a następnie przypomniała wydarzenia z 1 września 1939 roku oraz okresu Powstania Warszawskiego. W swoim przemówieniu nawiązała do słów patrona szkoły - Henryka Sienkiewicza, że „dziś trzeba przede wszystkim służyć społeczeństwu codzienną, długą, wytrwałą pracą. ...”.

Kierując swoje słowa do nauczycieli i wychowawców młodego pokolenia, zachęcała do aktywnego angażowania się w tworzenie bogatej oferty edukacyjnej, aby nauka w szkole była dla uczniów szczególnie ciekawa i pasjonująca.

   W uroczystości wzięli udział Burmistrz Dzielnicy Praga Północ Piotr Zalewski, Naczelnik Wydziału Oświaty Jadwiga Chrobak, Zastępca Dyrektora DBFO Stanisław Rybski, Prezes Zarządu Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego na Pradze Północ - Anna Osypiuk, wiceprezes ZNP Praga Północ Ewa Balasiewicz, przedstawiciel Rady Dzielnicy Praga Północ Hanna Jarzębska, proboszcz Parafii Matki Bożej z Lourdes Tomasz Nowaczek, Przewodnicząca Rady Rodziców Anna Zakrzewska, nauczyciele, rodzice i uczniowie.

   W nowym roku szkolnym Burmistrz Dzielnicy Praga Północ życzył uczniom, rodzicom i  nauczycielom sukcesów, wytrwałości oraz spełnienia wszystkich zamierzeń i planów. 

   Uroczystość uświetnił wspaniały występ artystów Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego, którym towarzyszyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 127. Usłyszeliśmy wiązankę pieśni powstańczych, m.in. "Warszawskie dzieci" i "Marsz Mokotowa".

 

Zobacz fotografie w Galerii

Pokaż więcej »
01-09-2011

Konkurs BANK SUKCESÓW w klasach I - III

Konkurs BANK SUKCESÓW wygrała klasa II C

/wychowawczyni p. Beata Borowska/.

 

   W nagrodę zwycięzcy pojadą na wycieczkę do CINEMA PARK BEMOWO aby nie odrywając się od Ziemi odbyć wspaniałą Podróż Kosmiczną.

   W pięciu interaktywnych salach uczniowie klasy II C zobaczą opowieść o kosmosie, układzie słonecznym i gwiazdach.

22-06-2011

Piknik Rodzinny

   W sobotę, 10 czerwca 2011 r. odbył się piknik rodzinny. Inicjatorami tego spotkania byli rodzice ze szkolnej rady rodziców. Współorganizatorami – dyrekcja szkoły i grono pedagogiczne. Świetna zabawa rozpoczęła się o godzinie 10.00. Dopisała pogoda, dlatego część festynu odbyła się na powietrzu.

   Nauczyciele wychowania fizycznego – p. Agnieszka Filipiuk, p. Małgorzata Król i p. Sławomir Szatan przygotowali wiele ciekawych konkurencji sportowych. Zabawy z elementami rywalizacji odbywały się na boisku szkolnym. Uczestniczyli w nich nie tylko uczniowie, ale również rodzice i nauczyciele.

   Na terenie szkoły można było spróbować swoich sił w karaoke, obejrzeć wystawę prac plastycznych dzieci  ( opiekunowie – p. Monika Wowk i wychowawcy z nauczania zintegrowanego), prace z terapii logopedycznej (p. Erika Rudnicka i p. Anna Pruchniewska) i fotografii dokumentujących ważne wydarzenia z życia szkoły autorstwa p. Krzysztofa Selwona.

   Organizatorzy zadbali również o podniebienie uczestników festynu, serwując pyszne ciasta domowego wypieku.

   Wszyscy, którzy nie pojawili się w sobotę na pikniku mogą jedynie żałować…

 

Zobacz fotografie w Galerii

20-05-2011

Sesja naukowa Mistrzowie impresji

Rok Odkrywania Talentów – sesja naukowa „Mistrzowie impresji”

 

   W piątek 20 maja 2011 r. w Domu Kultury „Praga” odbyła się VI sesja naukowa „Mistrzowie impresji”. Projekt artystyczny dla najzdolniejszych uczniów północnopraskich szkół podstawowych i gimnazjów zorganizowany został przez Szkołę Podstawową  nr 127 im. H. Sienkiewicza w Warszawie w ramach programu Warszawskie Inicjatywy Edukacyjne.

   Uroczystości patronował Burmistrz Dzielnicy Praga Północ m. st. Warszawy, Pan Piotr Zalewski. Uroczystego otwarcia sesji dokonała Dyrektor SP 127, Pani Anna Martin – inicjator warsztatów integrujących młodych twórców płótna i pióra. Wykład inauguracyjny wygłosiła Pani Barbara Tichy z Muzeum Narodowego w Warszawie.

   Główna część sesji to prezentacje multimedialne przygotowane przez uczniów północnopraskich szkół. Przybliżyli oni sylwetki najpopularniejszych impresjonistów i ich twórczość, m.in. Claude’a Moneta, Eduarda Maneta i Władysława Podkowińskiego.

   Uczestnicy sesji mieli możliwość spojrzenia na impresjonizm z punktu widzenia młodych artystów – malarzy i literatów. Podsumowania sesji dokonała Pani Karolina Zalewska z Muzeum Narodowego w Warszawie. Wśród zaproszonych gości byli: Burmistrz Dzielnicy Praga Północ - Pan Piotr Zalewski, Pani Joanna Fabisiak – poseł na Sejm RP, członek sejmowej komisji nauki, szkolnictwa i młodzieży, Pani Jadwiga Chrobak- Naczelnik Wydziału Oświaty, Pan Krzysztof  Rozner – redaktor portalu Kulturalna Warszawa, przedstawiciele Muzeum Narodowego w Warszawie, dyrektorzy praskich szkół, rodzice i uczniowie.

   Sesja była podsumowaniem warsztatów literackich, plastycznych oraz zajęć w Muzeum Narodowym. Efektem pracy jest książka „Brodząc stopami w obłokach marzeń…” – impresje uczniowskie, w której zamieszczono utwory literackie, prace plastyczne oraz materiały multimedialne powstałe w trakcie warsztatów pod wpływem  obrazów wielkich mistrzów.

   Po uroczystej sesji  Dyrektor SP 127 dokonała otwarcia wystawy poplenerowych prac malarskich – „Mistrzowie impresji” – plener w Kazimierzu Dolnym.

 

Zobacz fotografie w Galerii

13-05-2011

Plener malarski w Kazimierzu Dolnym

      W piątek 13 maja 2011 r. uczniowie północnopraskich szkół podstawowych i gimnazjów uczestniczyli w plenerze malarskim w Kazimierzu Dolnym.

   Zajęcia  były częścią projektu pt. „Mistrzowie impresji” organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 127 im. Henryka Sienkiewicza. Projekt realizowany był w ramach programu Warszawskie Inicjatywy Edukacyjne. Przez kilka miesięcy młodzież uczestniczyła w warsztatach plastycznych oraz zajęciach z historii sztuki w Muzeum Narodowym w Warszawie.

   W trakcie pleneru malarskiego część uczestników podjęła próbę oddania klimatu nadwiślańskiego miasteczka. „Impresje uczniowskie” powstawały na kazimierskim Rynku, na nadwiślańskim bulwarze oraz w pracowni malarskiej Kolegium Sztuk Pięknych dzięki uprzejmości i zaangażowaniu Dyrektora Zbigniewa Bagińskiego. Świat widziany oczami młodych twórców przedstawiony został na obrazach, których efekty można było podziwiać na wystawie poplenerowej „Mistrzowie impresji” w trakcie sesji naukowej w Domu Kultury „Praga”.

   Burmistrz Dzielnicy Praga Północ m.st. Warszawy, Pan Piotr Zalewski po obejrzeniu wystawy przywołal słowa Armanda Silvestre o pierwszej wystawie impresjonistów: „Wszystko tu jest radością, jasnością, festynami wiosny, złotymi wieczorami albo kwitnącymi jabłoniami…”

   W trakcie pleneru powstały fotografie, które są próbą reportażowego oddania klimatu pleneru malarskiego  w Kazimierzu Dolnym.

 

 Zobacz fotografie w Galerii


21-04-2011

Szkoła Odkrywców Talentów

   Misją naszej szkoły jest pomoc wszystkim uczniom w pełnym rozwoju talentów a także zapewnieniu im równych szans gdyż każdy młody człowiek ma jakiś ukryty talent. Jednak nie zawsze ma okazję go ujawnić, odnaleźć - dopiero dzieci zachęcone do twórczych działań otwierają się, nabierają odwagi w wyrażaniu samych siebie. Rodzi się wówczas w nich poczucie własnej wartości.

   W uznaniu naszych niekonwencjonalnych działań w pracy z uczniem uzdolnionym Minister Edukacji Narodowej Katarzyna Hall przyznała Szkole Podstawowej nr 127 tytuł Szkoły Odkrywców Talentów.

08-04-2011

Sukces Szkoły Podstawowej nr 127 na III Forum Edukacyjnym

 

- Autorzy twórczych projektów humanistycznych –

 uczeń uzdolniony wyzwaniem dla edukacji.

 

   1 kwietnia 2011 r. w Zespole Szkół im. Stanisława Wysockiego odbyło się III Forum Edukacyjne „Autorzy twórczych projektów humanistycznych – uczeń uzdolniony wyzwaniem dla edukacji”.

   Organizatorzy – Biuro Edukacji Urzędu m. st. Warszawy, Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno – Społecznych i Szkoleń oraz doradcy metodyczni w tej edycji  za nadrzędny cel forum uznali upowszechnianie nowatorskich inicjatyw oraz innowacyjnych programów dotyczących pracy z uczniem uzdolnionym. Uroczystego otwarcia forum dokonała Jolanta Lipszyc, Dyrektor Biura Edukacji m. st. Warszawy. Uczestnicy forum wysłuchali wykładu inauguracyjnego, prof. APS dr hab. Macieja Karwowskiego nt. „Efektywności i nieefektywności w pracy z uczniem uzdolnionym”.

   Dyrektorzy warszawskich szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz przedstawiciele WCIES wzięli udział w panelu dyskusyjnym „Jak wspierać szkoły i nauczycieli w pracy z uczniem uzdolnionym? – propozycje działań”. Dyskusję rozpoczął Włodzimierz Paszyński, zastępca Prezydenta m. st. Warszawy, następnie wypowiadali się dyrektorzy warszawskich szkół, m.in. Anna Martin, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 127. Swoje  spostrzeżenia  z pracy z uczniem uzdolnionym, lecz trudnym oraz przykłady dobrych praktyk wymienili nauczyciele praktycy warszawskich szkół, m.in. M.Sztyler - nauczyciel bibliotekarz SP 127.

   Podobnie jak w latach ubiegłych forum towarzyszyły ekspozycje osiągnięć twórczych szkół, prezentujące metody i formy obrazujące proces wspierania uczniów w rozwoju zainteresowań i talentów. Największym zainteresowaniem cieszyła się ekspozycja Szkoły Podstawowej nr 127, prezentująca cykl artystycznych projektów interdyscyplinarnych: „Jedna jest ziemia[…] i jedna młodość”; „Muzykę piękną nam dałeś” oraz „Mistrzowie impresji”.

 

Zobacz fotografie w Galerii

Pokaż więcej »
08-04-2011

Już rozpoczęliśmy...

szósty z cyklu - artystyczny projekt interdyscyplinarny

 „Mistrzowie impresji”

 realizowany w ramach programu Warszawskich Inicjatyw Edukacyjnych (WIE)

 

 

   W ramach własnych działań twórczych uczniowie z praskich szkół podstawowych oraz gimnazjalnych poznają twórczość malarzy, pisarzy i kompozytorów reprezentujących impresjonizm w sztuce oraz przygotują i przedstawią własne utwory literackie, prace plastyczne oraz prezentacje multimedialne związane z twórczością impresjonistów. Efekty tych działań będą prezentowane na specjalnie zorganizowanej sesji naukowej, której towarzyszyć będzie wystawa prac malarskich - efekt warsztatów plastycznych i pleneru oraz reportaż fotograficzny „Mistrzowie impresji – plener w Kazimierzu Dolnym”.

   Z zaplanowanych warsztatów obyły się już : warsztaty literackie /10II, 3III/; warsztaty plastyczne /24III, 25III/ oraz warsztaty w Muzeum Narodowym /4III, 11III, 18III, 25III /.

   W ramach projektu planuje się wydanie zbioru utworów literackich wraz z płytą zawierającą filmy i prezentacje multimedialne przygotowane na sesję.

 

Zobacz fotografie w Galerii:

Warsztaty literackie

Warsztaty plastyczne

Warsztaty w Muzeum Narodowym

 

22-03-2011

Ogólnopolska inauguracja Dnia Talentów

   W dniu 21 marca  uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej inauguracji Dnia Talentów w warszawskim Centrum Nauki Kopernik. Ministerstwo Edukacji Narodowej, wspólnie z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego  przygotowało dla uczniów z 33 szkół z całej Polski niespodziankę - bezpłatne zwiedzanie  Centrum Nauki Kopernik. Zaproszone zostały szkoły z bogatą ofertą edukacyjną i osiągnięciami, które pozwoliły im się znaleźć w gronie Odkrywców Talentów.
   W imprezie tej wzięli udział wzorowi uczniowie ze wszystkich klas III-VI. Zwiedzaliśmy wystawy, odkrywaliśmy działanie interaktywnych maszyn, które przeniosły nas w świat nauk przyrodniczych.

 

Zobacz fotografie w Galerii

05-11-2010

II Sztafeta Pokoleń –

   W piątek, 5 listopada 2010 r. w Szkole Podstawowej nr 127 im. Henryka Sienkiewicza przy ul. Kowieńskiej odbyła się II Sztafeta Pokoleń - „Póki w narodzie myśl swobody żyje…”. Uroczystości patronowali – Burmistrz Dzielnicy Praga Północ, Pani Jolanta Koczorowska oraz Społeczna Rada Kombatancka Dzielnicy Praga Północ z Panem płk Czesławem Lewandowskim.

   Młodzież z LXXVI Liceum Ogólnokształcącego im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie, która była organizatorem I Sztafety Pokoleń, przekazała na ręce uczniów i dyrektora szkoły, pani Anny Martin, Akt Przekazania Sztafety Pokoleń – idei ocalającej pamięć 
o czynie niepodległościowym, któremu zawdzięczamy naszą współczesność.

   Krótkie prelekcje uczniów z Akademickiego Gimnazjum nr 50 przybliżyły zebranej młodzieży wydarzenia historyczne oraz postać Marszałka Józefa Piłsudskiego.

   Szkole Podstawowej nr 127 im. Henryka Sienkiewicza nadano Kombatancki Krzyż pamiątkowy „Zwycięzcom” - „za prowadzoną z motywacji patriotycznych działalność służącą upowszechnianiu i upamiętnianiu chwalebnych czynów obrońców i wyzwolicieli Ojczyzny z okazji 65 rocznicy historycznego zwycięstwa odniesionego w II wojnie światowej”.

   Dekoracji sztandaru dokonał członek Szarych Szeregów oraz uczestnik Powstania Warszawskiego - płk Czesław Lewandowski.

   Uroczystość uświetnił występ artystów Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego, który przedstawił zebranym widowisko historyczne „Póki w narodzie myśl swobody żyje…” opowiadające o trudnej drodze Polaków do wolności i o niezłomnym narodzie, który pozbawiony niepodległej ojczyzny, nigdy nie utracił nadziei na jej odzyskanie.

   Obok zawodowych artystów na scenie wystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej nr 127 w przepięknym polonezie „Powitalnym” i w sekwencji z Powstania Warszawskiego – „Warszawskie dzieci”.

 

Zobacz fotografie w Galerii

28-10-2010

Dzień Edukacji Narodowej

   Obchody Dnia Nauczyciela w naszej szkole miały w tym roku szczególny charakter. Oprócz przyjmowania tradycyjnych życzeń dla nauczycieli, świętowaliśmy również wyjątkowe wydarzenie – nadanie Medalu Komisji Edukacji Narodowej dyrektor naszej szkoły – Pani Annie Martin.  Pani Dyrektor odznaczenie  otrzymała w dniu  14 października 2010 roku podczas uroczystości Dnia Edukacji Narodowej w Auli Schumana Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Medal, w imieniu Ministra Edukacji wręczył Mazowiecki Kurator Oświaty i Wychowania p. Karol Semik.

   Medal Komisji Edukacji Narodowej jest nadawany za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania, w szczególności w zakresie działalności dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej, twórczości dla dzieci i młodzieży oraz kształcenia i doskonalenia nauczycieli.

 

Trochę historii:

   Medal Komisji Edukacji Narodowej ustanowiony został ustawą z 27 kwietnia 1956   o prawach i obowiązkach nauczycieli. Medal został utrzymany w aktualnie obowiązującej ustawie z 26 I 1982 - Karta Nauczyciela, która określiła, że Medal Komisji Edukacji Narodowej nadawany będzie nauczycielom i innym osobom za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania. 

   Medalowi patronuje Komisja Edukacji Narodowej - pierwszy w Polsce i Europie centralny organ władzy oświatowej, powołany przez Sejm 14 października 1773 roku na wniosek króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.

 

Zobacz fotografie w Galerii


27-10-2010

Napisali o nas...

W czerwcowym numerze WARSZAWSKIEGO MAGAZYNU ILUSTROWANEGO STOLICA ukazał się artykuł o projekcie „Fryderykowi Chopinowi w 200 rocznicę urodzin” przygotowanego przez naszą szkołę dla szkół praskich w ramach Roku Chopinowskiego.  

„Każdy młody człowiek ma jakiś ukryty talent – nie zawsze tylko ma szansę go ujawnić. Poprzez takie inicjatywy dzieci uczą się wyrażania swoich emocji, formułowania myśli w sposób symboliczny. Dzieci zachęcone do twórczych działań otwierają się, nabierają odwagi w wyrażaniu samych siebie. Rodzi się w nich poczucie własnej wartości.” – mówi dyrektor szkoły Anna Martin.

WARSZAWSKIEGO MAGAZYNU ILUSTROWANEGO STOLICA

 

Zwieńczeniem tego projektu była V sesja naukowa dla uczniów szkół praskich pod patronatem  Burmistrza  Dzielnicy  Praga  Północ Pani Jolanty Koczorowskiej.

W ramach własnych działań twórczych, pod opieką nauczycieli, uczniowie przygotowali utwory literackie, a także film i prezentacje multimedialne związane z Fryderykiem Chopinem i jego muzyką. Na zorganizowanej 14 maja 2010 roku (w Domu Kultury Praga) sesji naukowej uczniowie prezentowali swoje prace. Pracownik naukowy Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie dr Katarzyna Szymańska-Stułka wygłosiła wykład inauguracyjny oraz odniosła się do prac uczniów udzielając im wskazówek do dalszej pracy badawczej. Na zakończenie sesji odbył się koncert muzyki Fryderyka Chopina w wykonaniu studentki wydziału instrumentalnego UM.

W ramach projektu wydany został zbiór utworów literackich wraz z płytą zawierającą film i prezentacje multimedialne „Muzykę piękną nam dałeś…” .

Na zakończenie projektu (19 maja 2010 r.) uczniowie wzięli udział w wycieczce „Mazowieckim śladem Fryderyka Chopina” (Powązki, Brochów, Sanniki, Żelazowa Wola).

Sesji towarzyszyła wystawa prac plastycznych wykonanych przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 127 im. Henryka Sienkiewicza.

27-10-2010

FRYDERYK – INSPIRACJE

9 października 2010 r. odbyło się rozdanie nagród w konkursie literackim i plastycznym  „Fryderyk – Inspiracje”, organizowanym przez Dom Kultury Włochy. Konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i licealnych miasta stołecznego Warszawy. Jego celem było rozpowszechnienie wiedzy o Fryderyku Chopinie.

Uczniowie naszej szkoły również wzięli udział w tym konkursie.            

Nagrody otrzymali:

W kategorii literackiej :

Małgorzata Lucht – klasa V b

Daniel Zyśk – klasa V d

*      *      *

Niedaleko Sochaczewa

Tam, gdzie rosną piękne drzewa,

Gdzie te gaje, pola, łąki,

Kwiatów malowane pąki.

Leży Wola Żelazowa,

W której Chopin się wychował.

Tam on chodził, spacerował,

Z nut melodie swe budował.

Często pieśni i ballady

I mazurków też gromady.

Mały chłopiec, geniusz wielki,

co radości ludziom wszelkich

swą twórczością tak przysporzył,

bo muzykę piękną tworzył.

-Małgorzata Lucht, klasa V B-

  *   *   *

Wielki Chopinie,

O Polsce myślałeś,

Po polsku pisałeś,

W polskim stylu tworzyłeś

I tym żyłeś…

Piszą o tobie, żeś ty bogaty,

Bo światowej sławy obywatel.

Nie umiem tak tworzyć,

Nie umiem tak myśleć,

Lecz zawsze mogę posłuchać tego,

Co pozostawiłeś.

 -Daniel Zyśk , klasa V D-


Uczniowie pracowali pod kierunkiem p. Krzysztofa Selwona, nauczyciela języka polskiego

 

W kategorii plastycznej :

Natalia Borkiewicz – III a

Aleksandra Burdach – IIIa

Oliwia Damaz – II c

Dominika Deptuła – V a

Daria Idźkowska – II c

Marcelina Kret – II c

 

Prace powstały na zajęciach w świetlicy „Cudakowo” pod kierunkiem p. Moniki Wowk.

Pokaż więcej »
27-10-2010

LUNARYŚCI JUTRA - MŁODZI LIDERZY PRZYSZŁOŚCI PROJEKTUJĄ SYMBOLE ZIEMI

InfoQultura, Plac Konstytucji 4

Uczniowie o zdolnościach plastycznych, reprezentujący Szkołę Podstawową nr 127 im. Henryka Sienkiewicza w Warszawie, podejmują wyzwanie utrwalenia impresji z wystawy "Ziemianie na Księżycu", a jednocześnie sami próbują zaproponować uniwersalny znak dla planety Ziemi i jej dialogu z Księżycem i obiektami galaktycznymi. Świeżość spojrzenia i wolność od konwencji plastycznych, szkół artystycznych i przekazów naukowych, dotyczących kosmosu, może przynieść wyjątkowo zaskakujący efekt dzieła wizualnego. Warszawa może być miejscem pierwszych warsztatów

02-10-2010

Warszawska inauguracja roku szkolnego 2009/2010

   1 września odbyła się u nas Warszawska Inauguracja Roku Szkolnego 2009/2010 z udziałem Pani Prezydent m.st. Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz oraz przedstawicieli Ministerstwa Edukacji Narodowej i władz Dzielnicy Praga Północ. Tego dnia została oddana do użytku hala sportowa z zapleczem dydaktycznym dla najmłodszych uczniów.

 

Zobcz fotografie w galerii

Pokaż wszystkie aktualności » Pokaż tylko najnowsze aktualności »
Szkoła Podstawowa 127 © Copyright 2017
Serwkom sp. z o.o. Agencja Interaktywna
Serwkom sp. z o.o. Agencja Interaktywna