Dzień Postaci z Bajek w zerówce

04 listopada, w przeddzień Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek, przedszkolaki z klasy 0a przebrane w piękne stroje swoich ulubionych bohaterów, przybyły do magicznej krainy bajki, do której biletem wstępu był nie tylko dobry humor, ale również chęć niesienia pomocy w uporządkowaniu bajkowego świata zawładniętego przez złą Czarownicę Genowefę.

Za pomocą magicznego garnka dzieci przeniosły się do niezwykłej krainy, pełnej magii i tajemniczości. Nie zabrakło więc księżniczek, Skye, Elzy, Spider-Mana, Smoka, Scoobie-Doo i wielu innych. Dzieci bawiły się wspaniale. Zabawom i konkursom – sprawdzającym ich wiedzę na temat znajomości baśni i bajek – nie było końca. Przedszkolaki rozpoznawały bajki po przeczytanym fragmencie, bajkowe postaci i tytuły bajek – po rekwizytach oraz dopasowywały tytuły bajek do ilustracji. Ten magiczny dzień zakończył zaś quiz, którego rozwiązanie było dla dzieci ostatecznym testem znajomości bajek i płynących z nich morałów.