ul. Kowieńska 12/20

Teatralna 2c

Uczniowie klasy 2c w roku szkolnym 2023/24 zgłębiali tajemnice funkcjonowania teatru.

Na początku roku szkolnego odwiedzili Mazowiecki Teatr Muzyczny, gdzie obejrzeli spektakl pt. "Mała syrenka", w listopadzie zaprezentowali pokaz tańców narodowych. Wiosną uczestniczyli w warsztatach teatralnych w Teatrze Baj, gdzie próbowali swoich sił w pantomimie.

W czerwcu wraz z klasą 2a odwiedzili Warszawską Operę Kameralną. Podczas warsztatów teatru operowego poznali pracę scenografa, sami przygotowali makiety scenografii. Na zakończenie wzięli udział w kameralnym koncercie operowym, podczas którego zapoznali się z twórczością Mozarta. Śpiewacy operowi wywarli ogromne wrażenie na naszych drugoklasistach. To spotkanie, na długo zapadnie im w pamięci...

Jednak to nie koniec teatralnych przygód 2c.
W piątek 7 czerwca w naszej szkole odbyło się spotkanie z aktorkami Teatru Guliwer, które opowiedziały o pracy aktora teatru lalkowego. Uczniowie odgrywali scenki przy użyciu lalek teatralnych. Furorę zrobiły mupety, jawajki, marionetki, pacynki czy timtamareski.

Teatralne spotkania były dla uczniów niezwykle ciekawe i uwrażliwiające na odbiór sztuki.