Zabawy matematyczne

Doskonalimy umiejętności matematyczne!

Gry i zabawy matematyczne są doskonałe na ciekawe, wspólne, rodzinne popołudnia:)

Już niebawem Wakacje, zatem utrwalmy liczenie

i orientację przestrzenną !:)

ZABAWA ORIENTACYJNA

Do zabawy potrzebujemy kilka kartek papieru w kartkę. Długopisy lub ołówki.
Wykonaj rysunki samodzielnie – niech poniesie Was fantazja!

Każdy gracz otrzymuje kartki papieru i coś do pisania. Jeden z graczy wykonuje rysunek na kartce. Rysując obrazki wykorzystujemy po prostu linie kratek.

Na kartkach papieru zaznaczamy jedną dużą kropkę, od której przeciwnik będzie zaczynał rysować.

Od tego punktu przeciwnik porusza się, zgodnie z poleceniem. Jedno polecenie dotyczy jednego ruchu.

Będziemy rysować teraz linie, zaczynając od miejsca, w którym znajduje się kropka. Idziemy jedną kratkę w dół, jedną w prawo, dwie w górę, dwie w lewo, trzy w dół…

I w ten sposób powstaje obrazek.

Następnie przeciwnicy zamieniają się rolami.

LICZBY

Ile jest kwiatków w pokoju? Ile okien widzisz? Ile książek jest na półce?

Waszym zadaniem będzie naprzemienne zadawanie sobie tego typu pytań,

a następnie dokonanie właściwych odpowiedzi, które znajdą się na Waszych kartkach papieru. Na koniec porównajcie swoje wyniki i sprawdźcie, czy różnią się między sobą. Wygrywa ten, kto policzy bezbłędnie wszystkie wymienione elementy.