I moduł międzynarodowego projektu edukacyjnego „Emocja”- 0a

Klasa 0a ze Szkoły Podstawowej nr 127 w Warszawie realizowała we wrześniu I moduł międzynarodowego projektu edukacyjnego „Emocja”.  Dzieci uczyły się określać jaki jest ich nastrój za pomocą  „termometru uczuć”.

Uczniowie wysłuchali również opowiadania I.Gromady „Blok rysunkowy” będącego podstawą do rozmowy na temat wyjątkowości każdego z nas. Nie zawsze jesteśmy najlepsi w każdej dziedzinie życia, ale wszyscy posiadamy jakiś talent, który powinniśmy pielęgnować.

Na kolejnych zajęciach uczniowie wspólnie obejrzeli bajkę „The Dot” o dziewczynce Vashti, która za pomocą nauczycielki odkryła w sobie talent plastyczny i duże pokłady kreatywności. Dzięki wytrwałości odniosła sukces, a także pomagała innym uwierzyć we własne możliwości. Rozmowa z uczniami była wstępem do wykonania grupowej pracy plastycznej -  plakatu  przedstawiającego postać głównej bohaterki bajki. Kontur naszej Vashti miał kształt Michaliny, a jej wygląd ukazał jak kreatywnie wyobraziły sobie ją dzieci – jako bardzo kolorową, niecodzienną dziewczynkę.