0a- Dzień Kropki

15 września w naszej klasie 0a obchodziliśmy Dzień Kropki. Tego dnia założyliśmy ubrania w kropki i wykonywaliśmy „kropkowe” zadania matematyczne (szukanie pary, koła wśród figur geometrycznych, kontynuowanie rytmu).

Dzieci stworzyły również pracę plastyczną ukazującą mieszanie i powstawanie nowych kolorów z barw podstawowych. Uczniowie mieli również okazję do wykorzystania aplikacji Quiver i wykonania pracy „Żywa kropka”.

Z okazji Międzynarodowego Tygodnia Głuchych rozmawialiśmy w klasie o tym, kim są osoby niesłyszące, oraz jak się porozumiewają. Celem zajęć było uświadomienie dzieciom, że należy być miłym i odnosić się z szacunkiem do każdego, bez względu na jego niepełnosprawność, inny kolor włosów czy skóry. Uczniowie z zapałem uczyli się zwrotów grzecznościowych w języku migowym. Chętne osoby wykonały pracę doskonalącą umiejętności kodowania.

Cykl wrześniowych zajęć miał za zadanie uświadomić dzieciom czym jest kreatywność, rozbudzić w nich chęć do działania i wzmocnić wiarę we własne możliwości. W październiku klasa będzie realizowała II moduł projektu – Wyobraźnia.