Projekt edukacyjny "Emocja"- 0A

W lutym klasa 0a zrealizowała III moduł międzynarodowego projektu edukacyjnego „Emocja”.  W tym miesiącu staraliśmy się odkryć magię słów i odpowiedzieć na pytanie co to znaczy ze nasze wypowiedzi mają moc?

Uczniowie obejrzeli „bajkę o ciepłym i puchatym”. Po rozmowie na jej temat dzieci dowiedziały się dlaczego lepiej jest miło się do siebie zwracać i być pomocnym dla kolegów. Uczniowie określili też, które czyny lub słowa można włożyć do worka dobrych słów. Następnie każdy zobrazował swoje "ciepłe i puchate" słowo za pomocą aplikacji Quiver.

Na kolejnych zajęciach poruszyliśmy temat dokuczania i tolerancji. Celem zajęć było uświadomienie dzieciom tego że nasze słowa potrafią czasem ranić innych. Uczniowie zrozumieli, że do każdego człowieka powinniśmy odnosić się z szacunkiem niezależnie od jego wyglądu, pochodzenia czy wyznawanej religii. Obejrzeliśmy również film, który miał za zadanie pokazać dzieciom co powinniśmy zrobić gdy ktoś nam dokucza.

Z okazji walentynek cała grupa stworzyła przestrzenną pracę plastyczną obrazującą jedno z ciepłych i puchatych słów – miłość. Chętni uczniowie wykonali zadanie wymagające logicznego myślenia – odkodowali ukryte serce.