1A- Miejsca Pamięci Narowodej

Przygotowując się do obchodów Narodowego Święta Niepodległości, w czwartek 9 listopada dzieci z klasy 1A odwiedziły Miejsca Pamięci Narodowej.

Przy Grobie Nieznanego Żołnierza udało się podejrzeć z bliska przygotowania żołnierzy do zbliżających się uroczystości. Maszerowanie udzieliło się dzieciom, które głośnym krokiem marszowym przedefilowały od Parku Saskiego aż do Teatru Wielkiego, wywołując uśmiechy mijanych przechodniów.

Dzieci paliły znicze przy pomnikach i tablicach upamiętniających polskich bohaterów. Była okazja do rozmowy o ważnych wydarzeniach z naszej historii.

Pierwszaki zwiedziły też krypty w podziemiach Archikatedry Św. Jana Chrzciciela na Starym Mieście. To miejsce spoczynku ważnych Polaków. Są tam pochowani między innymi Prezydenci II RP, Ignacy Paderewski, król Stanisław August Poniatowski i przede wszystkim patron naszej szkoły Henryk Sienkiewicz.