Apel z okazji Święta Niepodległości dla klas 4-7

Już od poniedziałku 6 listopada w naszej szkole trwały przygotowania do obchodów Święta Niepodległości. Na  szkolnych korytarzach pojawiły się biało – czerwone dekoracje przygotowywane przez uczniów i nauczycieli.

W czwartek 9.11.2017r.  odbył się uroczysty apel upamiętniający 99. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.  O godz. 10 00 w sali gimnastycznej  zabrzmiał Mazurek Dąbrowskiego. Uczniowie klasy VI a pod opieką wychowawcy, p. Renaty Szymerskiej wcielili się w role, by przypomnieć najważniejsze fakty z dziejów  naszej  Ojczyzny.  Nie zabrakło też poezji patriotycznej
w  ich wykonaniu. Uroczystość uświetniły okolicznościowe pieśni chóru szkolnego pod batutą p. Elżbiety Feltynowskiej. Uczniowie klas IV – VII  wraz z nauczycielami wysłuchali  i wspólnie nucili  do słów melodii:  Pamięć w nas; My, pierwsza brygada, Szara piechota; Niepokorna, niepodległa.

Była to nasza wspólna i ważna lekcja historii.  Historii Polski, którą warto znać i pielęgnować.