Bądź życzliwy nie tylko dziś

"Dobre słowa nie kosztują dużo, choć czynią dużo dobrego"

Blaise Pascal

Uczniowie naszej szkoły w wyjątkowy sposób świętowali Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Cała społeczność SP 127 uhonorowała ten dzień żółtym strojem - kolorem radości i uśmiechu. Wszędzie rozwieszone były "karteczki życzliwości", którymi uczniowie dzielili się między sobą oraz nauczycielami.

Dzieci klas 1-2 podczas zajęć świetlicowych stworzyły koperty, które umieściły na „drzewie życzliwości”, gdzie mogły dzielić się dobrym słowem w formie liścików. Brały udział w zabawach tematycznych, odgrywały scenki dramowe oraz otrzymały „Order życzliwości” - uśmiechnięte słoneczka. Nauczyły się mówić miłe słowa swoim kolegom i wychowawcom ale i przyjmować je.
Dzięki zaangażowaniu uczniów i nauczycieli ten dzień upłynął w atmosferze uśmiechu i miłej zabawy.
Pamiętajmy, aby życzliwość w naszym życiu była obecna codziennie, a nie tylko od święta :)