Warsztaty origami w Wydziale Kultury Ambasady Japonii

5 maja, z okazji Japońskiego Dnia Dziecka, uczniowie naszej szkoły brali udział w warsztatach zorganizowanych przez świetlicę Cudakowo oraz Wydział Kultury Ambasady Japonii, w jego przepięknych wnętrzach przy Alejach Ujazdowskich 51.

Klasa 7b - wykonawczyni największej ilości żurawi z październikowego bicia Rekordu Polski - miała możliwość obejrzenia prezentacji przybliżającej wiedzę o Japonii, jej kulturze i tradycjach, nauczenia się kilku podstawowych zwrotów japońskich, wypicia zielonej herbatki w tradycyjnych czarkach, zapoznania się z bogatym zbiorem mang w wydziałowej czytelni.
Ukoronowaniem zajęć było wykonanie żurawi, z których powstał latawiec w kształcie karpia Koi - japońskiego symbolu szczęścia.