Dzień pszczoły w zerówce

20 maja przypadał Światowy Dzień Pszczół. Z tej okazji Przedszkolaki włączyły się w działania, których celem było budzenie świadomości na temat znaczenia i pożyteczności pszczół dla świata przyrody oraz życia człowieka.

Dzieci zapoznały się z ich wyglądem, budową (uwzględniając ich podział oraz funkcję jaką pełnią w ulu), zwyczajami oraz wysłuchały różnych ciekawostek przyrodniczych na temat tych małych, ale jakże ważnych owadów. Poznały etapy przygotowania miodu i wzięły udział w zabawie muzyczno-ruchowej: „Przyszła wiosna do niedźwiedzia” – który bardzo lubi słodki miodek. Dzieci, przygotowując się do obchodów Dnia Pszczół, wykonały także pracę plastyczną – przy użyciu papierowych talerzyków utrwaliły wizerunek pszczoły.
Zwieńczeniem obchodów Światowego Dnia Pszczół był udział Przedszkolaków w warsztatach prowadzonych przez Fundację Pszczoła MusiByć. Dziękujemy za wspaniałą lekcję i cenne wskazówki!