Dzień Głośnego Czytania w "zerówce"

29 września 2022 r. przedszkolaki z klasy 0a obchodziły Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, którego celem było zarówno promowanie postawy czytelniczej wśród najmłodszych, jak i wprowadzenie ich w magiczny świat bajek, wierszy i opowiadań.

Książki towarzyszyły dzieciom wszędzie, nie tylko w czasie nauki, ale także zabawy i odpoczynku!
Tego dnia w roli lektorek wystąpili wyjątkowi goście – mamy naszych dzielnych przedszkolaków Aleksa i Ksawerego – Pani Ela i Pani Ania, które przygotowały dla dzieci wiele ciekawych niespodzianek literackich. Przedszkolaki z zaciekawieniem słuchały
bajkowych opowieści, a także z wielkim entuzjazmem uczestniczyły w rozmowach i quizach dotyczących wysłuchanych treści.
Pamiętajmy, że warto, a nawet trzeba czytać dzieciom – co najmniej 20 minut dziennie.
Dlatego tej zasady się trzymamy i codziennie głośno czytamy!