Warsztaty historyczne prowadzone przez specjalistę z Muzeum Getta Warszawskiego

W dniach 21.10 - 27.10 w naszej szkole odbyły się warsztaty historyczne (zgodne z podstawą programową nauczania historii) poświęcone tematyce żydowskiej.

W klasach: 5a, 5b, 5c - dwugodzinne warsztaty, na których uczniowie zapoznali się z genezą Judaizmu. Dzieci dowiedziały się również na jaką pamiątkę obchodzone są święta w religii żydowskiej m.in. Święto Świateł czyli Chanuka. Dzieci zobaczyły również co to jest mezuza, Tora, Szofar, jarmułka i wiele innych symboli tej religii. Uczniowie pracowali różnymi metodami, m. in. w grupach. W trakcie zajęć dzieci oglądały też ciekawe prezentacje i fragmenty filmów.
W klasach 8a, 8b, 8c, 8d - czterogodzinne warsztaty, na których uczniowie przypomnieli sobie historię Żydów na przestrzeni wieków oraz zapoznali się z tematyką zagłady Żydów w czasie II wojny światowej. Uczniowie pracowali z różnymi źródłami m.in. mapami, prezentacjami i filmem.
Warsztaty prowadziła Pani dr Wiesława Młynarczyk - specjalista ds. edukacji w Muzeum Getta Warszawskiego.