Spotkania autorskie z Panem Marcinem Koziołem

17 stycznia 2023 r. uczniowie klas 2a, 2c oraz 3b poznali pisarza MARCINA KOZIOŁA i bohatera cyklu jego książek WOMBATA MAKSYMILIANA.

Autor spotkał się z naszymi uczniami online. Opowiedział o Maksymilianie Wombacie – podróżniku z rodziny torbaczy australijskich i jego przygodach.

Marcin Kozioł to urodzony 2 lipca 1977 roku polski pisarz powieści  dla dzieci i młodzieży.

Jest absolwentem szkockiej szkoły średniej Gordonstoun, w której uczyło się tylko dwóch Polaków.

Podobno szkołą tą inspirowała się autorka Harry’ego Pottera Joanne K. Rowling, można więc powiedzieć, że Marcin Kozioł ukończył Hogwart przed Harrym Potterem.

Pisarz na swojej drodze spotkał wiele znanych osób -  m.in. występował na kameralnym pokazie przed Królową Elżbietą II.

Jest zapalonym podróżnikiem. Z aparatem zwiedził ponad 60 krajów. Kolekcjonuje stare komputery,  jeździ konno.