Praska Giełda Szkół Ponadpodstawowych

W piątek, 1 marca, uczniowie klas ósmych Szkoły Podstawowej nr 127, a także innych praskich szkół podstawowych mieli okazję zapoznać się z ofertę szkół ponadpodstawowych z Pragi, która miała im pomóc w wyborze swojej przyszłej szkoły.

Szkoły prezentowały się przy stoiskach, na których można było szczerze porozmawiać z nauczycielami i wychowankami tych placówek. Na najbardziej dociekliwych uczniów czekały również gadżety: smycze, linijki, długopisy czy notesy. W giełdzie udział wzięły Zespoły Szkół nr 11, 14, 33, 40, 73, VII LO im. Władysława IV, L LO im. Ruy Barbossy oraz LXXVI LO im. marszałka Józefa Piłsudskiego. Oprócz placówek oświatowych swoje stoisko miała również Młodzieżowa Rada Miasta Dzielnicy Praga, Dom Kultury Praga i Poradnia Psychologiczno Pedagogiczna nr 5.

Spotkanie otworzyła dyrektor Szkoły Podstawowej nr 127 Magdalena Czub, wraz z zastępcą burmistrza Pragi Północ Dariuszem Kacprzakiem, który objął imprezę patronatem honorowym.