Obchody 100-lecia Naszej Szkoły

„Rocznice są wzniesieniami w krajobrazie naszego życia.
Kierują one nasz wzrok w stronę przebytej drogi.”
                                                         Christian Schultz

18 września 2019 roku na długo zostanie w pamięci i w sercach osób, które wzięły udział w tym pięknym i doniosłym wydarzeniu.
O godz. 9.30 w kościele Matki Bożej z Lourdes rozpoczęła się uroczysta msza. Obecni byli zaproszeni goście, władze miasta Warszawy, Absolwenci, Rodzice, Uczniowie oraz Pracownicy Szkoły. Przybyli również przedstawiciele sąsiednich szkół z pocztami sztandarowymi. Po nabożeństwie nastąpił przemarsz do szkoły ulicami Pragi.
    Szkolne korytarze naszej Jubilatki przywitały zaproszonych gości wystawami, kronikami szkolnymi wystawionymi na starych, zabytkowych ławkach, praskimi straganami ze swojskim poczęstunkiem. Przygrywała nam Kapela Praska.

O godzinie 11.15 część oficjalną rozpoczęło wprowadzenie zaproszonych pocztów sztandarowych, odśpiewanie hymnu państwowego oraz przemówienie Pani Magdaleny Czub Dyrektor SP 127. Po nim nastąpiły wystąpienia znamienitych Gości a także wręczenie statuetek "Przyjaciel Szkoły".

W części artystycznej mogliśmy obejrzeć min. tańce: Tango, Charleston oraz Rock'n Roll, w wykonaniu uczniów naszej szkoły. W programie artystycznym wykorzystano teksty handlarzy praskich, zaczerpnięte z felietonu Stefana "Wiecha" Wiecheckiego oraz książki "Praga Gada Wiechem. Raz!". Publiczność "rozbujała" Polka "Husia - Siusia" w wykonaniu klas II oraz  niespodzianką dla występujących dzieci  był- tort !!!

Po zakończonej uroczystości zebrani goście, przyjaciele oraz absolwenci Szkoły Jubilatki udali się na uroczysty poczęstunek, który sprzyjał spotkaniom i wspomnieniom po latach.
Goście mieli także możliwość dokonania wpisu w Księdze Pamiątkowej oraz zakupienia Wartościowych Cegiełek Jubileuszowych.

Pragniemy jeszcze raz podziękować wszystkim, którzy swą obecnością uświetnili tę ważną dla nas uroczystość oraz tym, którzy przyczynili się do jej wyjątkowego charakteru. Dzięki zaangażowaniu i pracy całego Grona Pedagogicznego, Pracowników Szkoły, Rodziców, oraz zaprzyjaźnionych Instytucji i Przyjaciół Szkoły ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci.