Europejski Dzień Numeru Alarmowego

30 stycznia w świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia edukacyjne w ramach Europejskiego Dnia Numeru Alarmowego.

Uczniowie klas pierwszych zostali uświadomieni kiedy i jak należy używać numeru alarmowego „112”, utrwalili wiadomości dotyczące pracy policji, straży pożarnej i pogotowia ratunkowego oraz numerów alarmowych. Podczas zajęć dzieci wykonały szereg ćwiczeń praktycznych. Każde dziecko przypomniało sobie swój adres zamieszkania, rozwiązywało zagadki słowne, dopasowywało numer do obrazka, brało czynny udział w tematycznych zabawach ruchowych oraz wykonało wspólną pracę techniczną.
Nasi uczniowie wiedzą jak ważne jest szybkie wezwanie pogotowia i że nigdy nie należy dla zabawy dzwonić na numery alarmowe.

Pamiętaj! Europejski Numer Alarmowy 112 RATUJE ŻYCIE!