STREFA KARTKA I OŁÓWEK

Strefa kartka i ołówek to zbiór zabaw i gier dla każdego. Do pełni szczęścia potrzeba jedynie kartki, czegoś do pisania i drugiej osoby do towarzystwa. Znajdziesz tu gry i zabawy logiczne, strategiczne, rysunkowe oraz relaksacyjne.
Pozwólmy sobie na podróż do przeszłości, przywróćmy dawne metody spędzania wolnego czasu, użyjmy swojej wyobraźni i kreatywności.
To świetna zabawa, która nie tylko bawi, ale i uczy. Rozwija koordynację wzrokowo-ruchową, procesy myślowe i decyzyjne. Pozwala na oderwanie się od wirtualnego świata oraz codziennych obowiązków. To świetny zbiór ćwiczeń usprawniających koncentrację i pomysłowość.
Weź do ręki kartkę i ołówek,
Wykaż się logicznym myśleniem, baw się , śmiej się i uczJ

Kółko i krzyżyk
Rysujemy dwie pionowe oraz dwie poziome linie, tworząc w ten sposób siatkę. Następnie kolejno rysujemy kółko, bądź krzyżyk. Wygrywa ta osoba, której uda się narysować 3 symbole w jednej linii.

Łatwo, szybko i przyjemnie.

Państwa - miasta
Rysujemy tabelę i ustalamy, co będziemy wpisywać w kolejnych kolumnach. Najczęściej są to takie kategorie jak: państwa, miasta, zwierzęta, rośliny, rzeczy, imiona, marki samochodów. Następnie losujemy literę, od której będą zaczynać się nasze słowa. Wszyscy uczestnicy piszą jednocześnie, ten, który ukończy najwcześniej zaczyna odliczanie do 10. Po tym czasie nie dopisujemy nic! Następnie liczymy punkty: brak odpowiedzi - 0, odpowiedź powtarzająca się - 5, odpowiedź, której nikt inny nie podał - 10, gracz, który jako jedyny posiada odpowiedź - 15. Wygrywa ten, kto zgromadzi najwięcej punktów. Propozycja planszy załącznik nr 1

Zaginanie
Im więcej uczestników, tym weselej. Siadamy w taki sposób, aby utworzyć krąg. Każda osoba ma kartkę, na której zapisuje pytanie zaczynające się od słów ustalonych wcześniej (np. jak? kto? po co? dlaczego? gdzie? itp). Im bardziej absurdalne pytanie tym śmieszniej. Po zapisaniu pytania, każda osoba zagina brzeg kartki, w taki sposób, aby tekst nie był widoczny. Następnie tak zagięte kartki przekazywane są osobie, siedzącej po lewej stronie gracza. Każdy uczestnik, na otrzymanej kartce pod zagięciem wpisuje odpowiedź, ale uwaga: zapisujemy tu odpowiedź na pytanie, które zadaliśmy na poprzedniej kartce. Po zapisaniu odpowiedzi kartkę zaginamy i przekazujemy dalej. Wymyślamy kolejny początek pytania i powtarzamy cykle, aż miejsce na kartkach się skończy. Kiedy mamy zapisane i zagięte całe kartki odginamy je i czytamy całość.

Dobry humor gwarantowany!