Pojazdy z rolek po papierze toaletowym

Kochani, jeśli ktoś miałby ochotę wyczarować coś jeszcze zapraszamy do wykonania prac plastyczno - technicznych. Poniżej podajemy kilka inspiracji do wykonania prac.

W zabawie wykorzystaliśmy: rolki po papierze toaletowym, farbę, słomki do napojów,duże nakrętki z butelek, wykałaczki,nożyk

Instrukcja: Pomaluj każdą rolkę po papierze toaletowym na inny kolor. Gdy farba wyschnie, zrób na obu końcach rolek niewielkie otwory na koła. Upewnij się, że nie będą one za wysoko (koła muszą dotykać do podłogi).

Słomkę do napojów utnij na taką długość, żeby bez problemu mieściła się wewnątrz rolki. Będziesz potrzebować dwóch takich kawałków na każdy samochodzik. Umieść słomkę w odpowiednim miejscu i wsuń wewnątrz wykałaczkę. Powinna wystawać po obu stronach rolki. Nabij na każdy z końców wykałaczki po jednej dużej nakrętce do napojów.

(W tym momencie poproś rodziców) ! Ostrymi nożyczkami natnij samochodziki z wierzchu w taki sposób, żeby zrobić miejsce na pasażera. Naklej (lub namaluj) na masce wyścigówek numery rajdowe.