Wspaniali Rodzice naszych najmłodszych Dzieciaków Cudaków

Przesyłamy Wam kolejną garść pomysłów na wspólne zabawy z dziećmi, podczas, których miło spędzicie czas z pociechami, a jednocześnie chwilę odetchniecie…

Zabawa w lekarza i pacjenta
Klasyk, w którym ty oczywiście odgrywasz rolę pacjenta, zyskując niepowtarzalną okazję do leżenia na kanapie (i możesz nawet przymknąć oko, wszak jesteś chory!). Zapowiedz, że nie bawicie się w przychodnię, do której musisz przychodzić. Jesteś pacjentem szpitalnym, który co i rusz ma nowe dolegliwości. Przygotuj wszystkie akcesoria, dorzuć leki w formie cukierków oraz syrop, świetnie sprawdzą się również wszystkie strzykawki bez igieł czy dozowniki z domowej apteczki.

Zabawa we fryzjera
Niestety, to opcja głównie dla rodziców dziewczynek. Chłopcy szybko stwierdzają, że jest to nuda i przychodzą z torem samochodowym.
Przygotuj wałki, szczotki, grzebienie i w duchu pożegnaj się ze swoją wystylizowaną rano fryzurą. Pamiętaj także, że możesz być różnymi klientkami, które mają co i rusz inne potrzeby. Możesz zyskać nawet 15 minut spokoju i ekstra gratis - przyjemny dotyk małych rączek we włosach.

Zabawa w gotowanie
Jeśli nie tyle nie chce ci się bawić, co gonią cię inne obowiązki, to zaproponuj dziecku zabawę w małego szefa kuchni. Ty robisz swój obiad, dziecko swój. Poproś o pokrojenie marchewki, rozdrobnienie ugotowanego mięska czy umycie ziemniaków. Możesz nawet zaproponować smykowi oddzielny garnuszek, w którym powstanie jego osobiste dzieło kulinarne

Zabawa w szkołę
Przygotuj kartki, kredki, plastelinę, możesz także wydrukować kilka waszych zdjęć. Następnie zapowiedz dziecku, że bawicie się w szkołę, a ty jesteś panią nauczycielką. I - podobnie jak w szkole, daj dziecku zadanie. Może być to złożenie i przyklejenie puzzli powstałych poprzez pocięcie wydrukowanych zdjęć, narysowanie konkretnego obrazka czy ulepienie ludzików. A ty... cóż, jako pani nauczycielka masz akurat bardzo ważne dokumenty do przeczytania.

Ciepło - zimno
Kolejny klasyk, które świetnie sprawdzi się, gdy nie mamy siły na zabawę z kilkulatkiem. Ot, chowamy przed nim zabawkę, którą malec musi znaleźć za pomocą naszych wskazówek. Ciepło oznacza zbliżanie się do przedmiotu, zimno - oddalanie się. Podsumowując: gimnastyka dla dzieci, czas na kawę dla rodziców.

Pan fotograf
Zapowiedz dziecku zabawę w fotografa. Przykład - dajesz córce kilka spódniczek, koszulek, czapek i prosisz o stworzenie kilku ciekawych stylizacji, jak prawdziwa modelka. Ty jesteś fotografem (który niestety musi długo czekać w trakcie tych przebieranek), robiącym dziecku zdjęcia i umieszczającym je w specjalnym albumie mody.

To ma szansę się udać!
Życzymy miłej zabawy i chwili wytchnieniaJ

Zespół Cudakowa