Gry i zabawy wspólnie z Rodzicami

Kochane Dzieciaki Cudaki,

mamy dla Was kolejną porcję fajnej zabawy. Polecamy fajną grę i zabawę do wykorzystania wspólnie z Rodzicami.

Co można wyczytać z mojego imienia?

Na kartce pionowo piszemy własne imię (formę/wersję, którą najbardziej lubimy). Każda litera będzie początkiem wyrazu, który najlepiej nas opisuje. Nowe wyrazy tworzy właściciel imienia lub jego towarzysze. Wariant pierwszy informuje, jak sami postrzegamy siebie, wariant drugi jak postrzegają nas inni.

M ą d r y

A t r a k c y j n y

R o z u m n y

I n t e l i g e n t n y

U p r z e j m y

S z l a c h e t n y

Z a z d r o s n y

Butelkowe kręgle

W zabawę Butelkowe kręgle dla dzieci można grać zarówno na zewnątrz, jak i w mieszkaniu. Przygotowania do niej trwają co prawda dosyć długo, ale wspólnymi siłami, z pomocą rodziców, nawet samo wykonywanie rekwizytów będzie już udaną zabawą.

Do rozpoczęcia gry potrzebne są oczywiście… kręgle. Nie będą takie zwyczajne, ale wykonane z butelek po napojach. Każdą butelkę musicie pomalować farbą, aby ładnie się prezentowały. Można też wykorzystać butelki po kefirze – znakomicie się nadają. Wystarczy zerwać z nich naklejki i jeśli nie macie farb – możecie wykorzystać kolorowe markery.

Żeby butelkowe kręgle były stabilne, musicie do butelek wsypać ziarna grochu, ryżu lub fasoli, wtedy będą trudniejsze do zbicia. Butelkowe kręgle mogą się rozpocząć. Ustawiamy butelki (czyli kręgle) w taki sposób, jak zwykłe kręgle, czyli w trójkąt. Tworzy nam się w domu prawdziwa kręgielnia dla małych i dużych. Zawodnicy próbują zbić jak najwięcej butelkowych kręgli w jednym podejściu. Odległość z jakiej będziecie próbować zbić kręgle zależy od wieku uczestników. Zabawa w Butelkowe kręgle dla dzieci daje mnóstwo radości!

Zasady gry:

• ilość uczestników: nieograniczona, minimum dwójka
  • miejsce: mieszkanie lub miejsce na zewnątrz
  • czas trwania: nieograniczony
  • rekwizyty: 10 identycznych butelek po napojach, farby do malowania lub markery, materiał do wypełnienia, piłka plastikowa
Przebieg gry:
  • każdą butelkę pomaluj farbą lub markerem
  • do butelki wsyp ziarna grochu, ryżu, kaszy
  • ustaw butelkę tak, jak do prawdziwej gry w kręgle
  • zawodnik musi zbić jak najwięcej butelek-kręgli w jednym podejściu.

Życzymy udanej zabawy J