Cenne kreski, kalambury, na moim rysunku

Czas na relaks!:)

Dziś paleta  zabaw i gier

relaksacyjno-rysunkowych,

które uczą logicznego myślenia, koncentracji

i spostrzegawczości.

Umilmy sobie chwile przy wspólnej grze, bawiąc się i jednocześnie odpoczywając !

Cenne kreski

Zabawa polega na jak najszybszym odgadnięciu, co druga osoba rysuje. Dla ułatwienia mogą to być rzeczy, które znajduje się wokół nas, np. kapelusz stojącego obok pana. Zacznij od zaokrąglonej góry, kolejne ruchy długopisem to rondo, pasek... i już wszystko jasne. Odliczamy pociągnięcia długopisu - im mniej kresek zobaczymy, zanim rozwiążemy zagadkę, tym większe szanse na wygraną.

Kalambury

Jedna z osób przygotowuje hasła/kategorie: tytuły bajek lub imiona występujących w nich postaci, zwierzęta, sport, znany aktor/aktorka, lektura itp. Druga osoba rysuje podane hasła na tablicy lub na kartce papieru. Pozostali odgadują.
Zabawę można też przeprowadzić bez żadnych rekwizytów — wówczas zamiast rysować, zawodnicy odgrywają zadane scenki.

Na moim rysunku

Dzieci otrzymują czyste kartki i ołówek.
Prowadzący rysuje obrazek tak, żeby nikt nie widział, następnie opisuje go a zadaniem dzieci jest rysować to co słyszą.
Np. "Na moim rysunku widzę dom z kominem, dwoma oknami, drzwiami, przed domem jest płotek, obok drzewo i ogródek", itp.
Na końcu wszyscy pokazują swoje rysunki i porównują z rysunkiem prowadzącej, to dziecko, którego obrazek jest najbardziej zbliżony do rysunku prowadzącej, wygrywa i teraz ono wymyśla kolejny obrazek.