Propozycja zabawy z dziećmi na Dzień Offline :) – 3 maja - i nie tylko…

Prezentujemy  Wam przepis na domowy piasek kinetyczny.

Piasek z mąki nazywany też piaskiem księżycowym lub moonsand - to prosty i tani przepis na dobrą zabawę w domu.

Do wykonania takiego piasku potrzebujcie: miskę lub sporą kuwetę, dowolnąmąkę iolej lub zamiennie oliwkę, oliwę z oliwek, odżywkę lub balsam do ciała i w zasadzie to wszytko ????

Przepis na dużą ilość piasku:

(można proporcjonalnie zmniejszyć ilość składników, jeśli ma być np. tylko dla jednego dziecka)

• 8 szklanek mąki
  • 2 szklanki oleju
  • laska kredy dla zabarwienia starta na tarce lub barwnik spożywczy

lub alternatywny przepis:

• 3 szklanki mąki ziemniaczanej
  • 2 szklanki mąki pszennej
  • 1 szklanka oleju roślinnego
  • jeśli się uda to barwnik spożywczy

Dzieci mogą samodzielnie (pod okiem czujnego Rodzica) dodać składniki i je wymieszać. Jeśli zależy Wam na piasku ładnie pachnącym możecie użyć oliwki dziecięcej lub balsamu do ciała.

Piasek jest idealny do zabawy dla małych i dużych. Wspólne robienie babek, tworzenie zamków i rozmowy niezwykle  budują pozytywne relacje pomiędzy rodzicami i dziećmi.

Żeby uatrakcyjnić zabawę do piasku można wrzucić większe elementy, które dzieci mają za zadanie „wyłowić” paluszkami, np. muszelki znalezione w zeszłym roku nad morzem, błyskotki (duże koraliki), kamyki czy nawet duże guziki.

Zabawy w piasku polecane są przez pedagogów, gdyż działają na dzieci relaksująco i odprężająco. Przy zabawie dzieci uspokajają się, co ułatwia pracę z problemowymi maluchami. Co więcej, niezwykły charakter piasku i jego konsystencja zachęcają dziecko do zabaw manualnych, dzięki czemu piasek stosuje się w terapii ręki, przy rozwoju manualnym oraz wyrabianiu prawidłowego chwytu czy poprawie napięcia nerwowego.