Wiosenne zabawy z Kartką i Ołówkiem!!! - Mucha, Plaster miodu

Czas na gry wiosenne !

Miód i muchy z pewnością kojarzą

się z cieplejszymi miesiącami :)

Przygotowaliśmy dla Was dwie bardzo wesołe

i odprężające zabawy, które do gustu przypadną wszystkim zwolennikom uśmiechu :)

Mucha

W grze może brać udział dwie lub wiele osób. Jedno z nich „kieruje” ruchami muchy mówiąc np. mucha idzie w gorę, mucha w dół, mucha w prawo mucha 2 w lewo itp. Zadaniem pozostałych graczy jest obserwacja niewidzialnych ruchów muchy. Kiedy mucha opuści planszę, gracze krzyczą „Wyszła”. Dodatkowo gracze mogą określić miejsce, w którym mucha wyszła np. prawy górny róg.

Plaster miodu

W grze bierze udział 2 graczy z 2 kredkami lub długopisami różnego koloru. W ramce jest 6 kropek. Gracze na zmianę łączą ze sobą 2 kropki prosta linią. Każde 2 punkty można połączyć ze sobą tylko raz ! Przegrywa ten, kto pierwszy utworzy trójkąt z linii tego samego (swojego) koloru !