Szkoła Podstawowa nr 127

Szkoła Podstawowa nr 127

03-438 Warszawa

ul. Kowieńska 12/20

tel. 22 619 30 88

 • Statystyki

  • Odwiedziny: 1145234
  • Do końca roku: 28 dni
  • Do wakacji: 204 dni
 • Kalendarium

  Czwartek, 2020-12-03

  Imieniny: Hilarego, Franciszki

0a- Dzień Kropki

15 września w naszej klasie 0a obchodziliśmy Dzień Kropki. Tego dnia założyliśmy ubrania w kropki i wykonywaliśmy „kropkowe” zadania matematyczne (szukanie pary, koła wśród figur geometrycznych, kontynuowanie rytmu). 

Dzieci stworzyły również pracę plastyczną ukazującą mieszanie i powstawanie nowych kolorów z barw podstawowych. Uczniowie mieli również okazję do wykorzystania aplikacji Quiver i wykonania pracy „Żywa kropka”.

Z okazji Międzynarodowego Tygodnia Głuchych rozmawialiśmy w klasie o tym, kim są osoby niesłyszące, oraz jak się porozumiewają. Celem zajęć było uświadomienie dzieciom, że należy być miłym i odnosić się z szacunkiem do każdego, bez względu na jego niepełnosprawność, inny kolor włosów czy skóry. Uczniowie z zapałem uczyli się zwrotów grzecznościowych w języku migowym. Chętne osoby wykonały pracę doskonalącą umiejętności kodowania.

Cykl wrześniowych zajęć miał za zadanie uświadomić dzieciom czym jest kreatywność, rozbudzić w nich chęć do działania i wzmocnić wiarę we własne możliwości. W październiku klasa będzie realizowała II moduł projektu – Wyobraźnia.