Tydzień Małego Patrioty w Cudakowie

Z okazji Święta Niepodległości Dzieciaki Cudaki obchodziły TYDZIEŃ MAŁEGO PATRIOTY. Podczas zajęć świetlicowych uczniowie wykonywali flagi i godła Polski oraz biało-czerwone kotyliony, którymi przyozdobiły swoje stroje w czasie uroczystości szkolnych.

Działania plastyczne poprzedzone były informacjami historycznymi przekazywanymi przez wychowawców świetlicy ( „Historia Polski dla Piotrka”). Dzieci poznały legendy związane z początkami państwa polskiego “O Lechu, Czechu i Rusie” i historią godła. Obejrzały film o symbolach narodowych “Polak mały”, wysłuchały piosenki “Co to jest niepodległość?”. Zwieńczeniem tych wszystkich działań było stworzenie kącika patriotycznego, do którego wykorzystano prace wykonane przez dzieci.