Światowy Dzień Pluszowego Misia w Cudakowie

25 listopada obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Dzieci ze świetlicy Cudakowo przyniosły do szkoły swoje ukochane Przytulanki.

Wszystkie Misie miały dziś swoje święto: usłyszały życzenia, odśpiewano im „Sto Lat!”, przy piosence „Jadą, jadą misie” odtańczyły taniec radości.

Tego dnia dzieci przedstawiły pozostałym swoich pluszowych przyjaciół, utrwaliły wiedzę o niedźwiedziach – tych prawdziwych – oraz poznały ich bajkowe wcielenia. W różny sposób wykonały ich podobizny – z zamkniętymi oczami, z kółek origami, kredkami, ze ścinków materiałów.
Obejrzały krótkie bajeczki z misiem w roli głównej, wysłuchały kilku wierszy oraz wzięły udział w zabawach słowno-muzycznych. Na koniec dostały to, co niedźwiedzie lubią najbardziej - miodek z biszkoptami :)