Wieczorne zabawy w bibliotece szkolnej

"Na potęgę, nauce, zabawie,harcom i psikusom"

17 listopada 2017 roku, w bibliotece szkolnej odbył się kolejny już

VII z cyklu „Wieczór zabaw w bibliotece”.

W tym roku w imprezie uczestniczyła klasa III c, która w ubiegłym roku szkolnym zajęła w czytelnictwie- I miejsce wśród klas drugich.

Już przed godziną 16.00  uczniowie klasy III c czekali na rozpoczęcie magicznego wieczoru pełnego niespodzianek. Na drzwiach szkoły czekała na „Pogromców duchów” koperta z pierwszymi poleceniami. Odczytała je Pani Marzena Krakowska wychowawczyni kasy IIIc.

Czterema grupami opiekowali się asystenci Duszka Bibliotecznego - uczniowie z klasy V: Natalia, Maja, Marcelina oraz Klaudia. Każda grupa musiała odnaleźć i wykonać polecenia aby dotrzeć do czytelni. Tam czekały na dzieci Duchy biblioteczne, które chciały zaprzyjaźnić się z dziećmi a nie nastraszyć:)

Dzieci chętnie współpracowały w grupie rozwiązując wesołe, zaszyfrowane zadania. Dużo śmiechu oraz wesołej zabawy było podczas zabaw ruchowych oraz przygotowywania mumii.

Zabawy ruchowe pobudziły apetyt i każdy uczestnik chętnie zjadł przygotowaną przez rodziców kolację. Na koniec naszego spotkania wszyscy obejrzeli Teatr Cieni, wykonali czapki - duszki oraz otrzymali Certyfikat Pogromcy Duchów.

Cała impreza była znakomitą rozrywką dla naszych czytelników.

Mamy nadzieję, że będą, jak do tej pory systematycznymi i aktywnymi czytelnikami.