Nagroda w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Alicja w Krainie Czarów"

Uczennice z klasy 7b Szkoły Podstawowej nr 127 Klaudia Astapko oraz Marharyta Sikidżina w marcu 2022 wzięły udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Alicja w Krainie Czarów”, organizowanym przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Raciborzu.

Przedmiotem konkursu było wykonanie pracy przestrzennej nawiązującej do treści książki „Alicja w Krainie Czarów” Lewisa Carolla. Uczennice zaprezentowały odmienne interpretacje dzieła, aczkolwiek obie bardzo ciekawe i piękne.
W konkursie wzięło udział 906 uczestników w wieku od 3 do 55 lat. Pace pochodziły z Polski oraz Litwy. Jury po długich naradach zdecydowało się przyznać miejsce III pracy wykonanej przez Klaudię Astapko. Szachownica oraz tajemnicze drzwi okazały się dla jury ważnym elementem wizualnym i charakterystycznym dla krainy czarów. Serdecznie Gratulujemy. Poniżej fotografie obu prac.