II Forum Edukacyjne na Pradze Północ

II Forum Edukacyjne na Pradze Północ

pod Honorowym Patronatem Burmistrza Dzielnicy

Pani Ilony Soja – Kozłowskiej

Założeniem przedsięwzięcia jest coroczne organizowanie forum edukacyjnego w innej szkole, aby promować pracę nauczycieli z dzielnicy Pragi Północ nauczycielom warszawskich szkół. Każde forum będzie rozpoczynać się od wykładu inauguracyjnego, następnie nauczyciele danej szkoły równolegle będą prowadzili warsztaty pokazujące swoją pracę i specyfikę danej szkoły.

Wydarzenie to ma na celu rozpowszechnienie wzorcowych przykładów w zakresie nowatorskich inicjatyw w edukacji wczesnoszkolnej oraz wsparcie nauczycieli w trudnej sztuce wychowania, a także inspirowanie do skutecznych do skutecznych działań dydaktyczno – wychowawczych.

Pani Ilona Soja – Kozłowska

Organizatorzy:  Bożena Ćwiklińska

dyrektor  Szkoły Podstawowej 73

Grażyna Duszyńska

doradca metodyczny edukacji wczesnoszkolnej

Termin: 6 marca 2019 w godz. 15.30 – 18.30

Miejsce: Szkoła Podstawowa 73 ul. Białostocka 10/18

Na spotkanie trzeba się zalogować na stronie; www.wcies.edu.pl

Program II Forum

15.30 – 15.50 – powitanie, sprawy organizacyjne

15.50 – 16.30 - wykład

Wielokierunkowe działania szkoły w celu zapewnienia skutecznej, profesjonalnej pomocy dzieciom w duchu szacunku, życzliwości i wrażliwości.

16.30 – 17.00 – przerwa kawowa

17.00 – 18.30 – warsztaty

1. Gimnastyka korekcyjna w klasach 0-3 (dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej oraz nauczycieli WF uczących w klasach 0-3)

mgr Anna Olawa – nauczyciel w –f, prowadzi gimnastykę korekcyjną, trenuje szkolny zespół gimnastyki artystycznej z przyborami.

1. Terapia SI (sygnały ostrzegawcze w zachowaniu dziecka, które mogą świadczyć o zaburzeniach SI, prezentacja ćwiczeń do zastosowania w poszczególnych zaburzeniach SI)

mgr Anna Kamińska – terapeuta integracji sensorycznej

1. Drama i jej tajemnice („Podróż w świat bajki”; poznanie struktury zajęć z wykorzystaniem bajki i dramy oraz doboru ćwiczeń, gier i technik. Kreatywne podejście do pracy z bajką- tworzenie własnej bajki i opracowanie jej).

mgr Patrycja Bartoszak – Kempa – nauczyciel wspomagający, terapeuta

1. Jak zaburzenia widzenia obuocznego wpływają na uczenie siędzieci? (celem warsztatów będzie zrozumienie przez uczestników, jak ważą rolę w procesie uczenia się pełni prawidłowe widzenie, a także nabycie umiejętności obserwowania objawów w widzeniu u dzieci).

mgr Katarzyna Polewaczyk  pedagog specjalny, terapeuta pedagogiczny, dyplomowana ortoptystka

1. Logopedyczne gry, zabawy i prace plastyczne (propozycje ćwiczeń słuchowych, oddechowych, artykulacyjnych do przeprowadzenia z uczniami klas O – III)

mgr Monika Drozd – logopeda

1. Zajęcia rozwijające kompetencje emocjonalno – społeczne (skuteczne odmawianie i obrona własnych praw).

mgr Aneta Mierzejewska – terapeuta socjoterapii