Szkoła Podstawowa nr 127

Szkoła Podstawowa nr 127

03-438 Warszawa

ul. Kowieńska 12/20

tel. 22 619 30 88

Relacja ze spotkania z pisarką Zofią Stanecką -2a/2c/3c

Pisarka, Zofia Stanecka – gość  Wypożyczalni dla Dzieci i Dorosłych przy ul. Strzeleckiej - stała się w ostatnich latach prawdziwą sławą. Jej „Basia”, seria traktująca o rozmaitych perypetiach uroczej, kilkuletniej bohaterki została w ostatnich latach prawdziwym przebojem i podbiła serca czytelników i to nie tylko dziewczynek, ale i chłopców, którzy – dla równowagi – otrzymali od pani Zosi bardziej chłopackiego „Franka”. (Nawiasem mówiąc, co jest bardzo dobrą wiadomością, w projekcie jest powstanie animowanego filmu o Basi).

Zofia Stanecka w świetnie prowadzonej rozmowie przekazała dzieciom wiele cennych informacji o procesie powstawania książki i ludziach, którzy ją współtworzą - od momentu pojawienia się pomysłu w głowie pisarza aż po pojawienie się książki w księgarni bądź w bibliotece. Wprowadzając i objaśniając różne nieznane terminy (na przykład: „stopka redakcyjna”), posługiwała się nie tylko przykładami w postaci egzemplarzy książek, ale i umieszczoną na sztalugach tablicą, na której (z talentem!) rysowała różne schematy lub osoby.

Serdecznie dziękujemy za urocze spotkanie oraz wzbogacenie naszej biblioteki szkolnej książkami autorstwa Z. Staneckiej wraz z autografem.

 

Dziękujemy!