Szkoła Podstawowa nr 127

Szkoła Podstawowa nr 127

03-438 Warszawa

ul. Kowieńska 12/20

tel. 22 619 30 88

 • Statystyki

  • Odwiedziny: 967493
  • Do końca roku: 179 dni
  • Do wakacji: -9 dni
 • Kalendarium

  Niedziela, 2020-07-05

  Imieniny: Antoniego, Bartłomieja

Spotkanie autorskie z Justyną Bednarek

13 grudnia klasa 3a wybrała się do Biblioteki mieszczącej się przy ulicy Strzeleckiej, na spotkanie z autorką książek dla dzieci –Justyną Bednarek.

Autorka opowiedziała zebranym o swoich inspiracjach twórczych dotyczących jej książek.  Nawiązała świetny kontakt z młodą publicznością. Przeczytała kilka fragmentów książki o przygodach „skarpetkowych” bohaterów, które wyruszyły w świat, robiąc przy tym karierę i przeżywając niesamowite przygody. Dzieci bardzo chętnie dyskutowały i tworzyły swoje historie. Entuzjastycznie przyjęły także opowieść detektywistyczną autorki - „Pięć sprytnych kun” z niesamowitymi miniaturkami bohaterów.

Reasumując – to było bardzo sympatyczne i inspirujące spotkanie. Uczniowie klasy 3a uwielbiają książki pisarki.

Justyna Bednarek z wykształcenia jest romanistką, ale od lat pracuje jako dziennikarka, tłumaczka i redaktorka w pismach kobiecych. Jej debiutanckie „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” z ilustracjami Daniela de Latoura zdobyły Nagrodę Literacką m.st. Warszawy i miano Najlepszej Książki Dziecięcej w konkursie „Przecinek i Kropka”, a także nominację w konkursie IBBY 2015. Walczyły też o tytuł Najpiękniejszej Książki Roku Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek.