SZEWC, SKŁADANKA, WĄŻ WYRAZOWY

Odrywamy się od cyberprzestrzeni!

Wyłączamy telewizor, komputer, laptop:)

Czas na chwile z rodziną przy najfajniejszych grach kartka i ołówek! :)

Dziś w naszym scenariuszu następująca propozycja gier:

dla szlifowania zdrowej rywalizacji i strategi – SZEWC ;

SKŁADANKA -dla miłośników dobrego humoru, zabawy

i rysunkuoraz chwila oddechu i burza mózgów

dla lubiących wyzwania- WĄŻ WYRAZOWY .

Miłej zabawy!

SZEWC

Do tej gry potrzebujecie kartkę w kratkę oraz długopisy w dwóch kolorach.

Każdy z grających rysuje kreskę długości boku pojedynczej kratki. Grający, któremu uda się zamknąć kratkę, zaznacza ją w ustalony sposób (np. zamalowuje kratkę swoim kolorem), by można było później policzyć zamknięte kratki i przyznać każdemu punkty. Będą one bowiem zależały od liczby zdobytych kratek. Grający starają się wzajemnie utrudnić sobie zadanie, rysując kreski tak, by nie można było zamknąć kratek.

SKŁADANKA

(dla co najmniej 2 graczy)

Jedną wąską kartkę papieru składamy jak wachlarz na tyle części, ile gra osób

(lub ich wielokrotność, jeśli graczy jest tylko 2 lub 3). Następnie umawiamy się, co rysujemy: postać, zwierzę, pojazd. Pierwszy gracz zasłania ręką kartkę i rysuje np. nakrycie głowy, linie wyprowadza trochę poza zagięcie kartki, którą składa i daje następnej osobie. Ta przedłużając linie poprzednika rysuje głowę, kolejna tors, następne brzuch, nogi, stopy. Ponieważ nikt nie wie, co rysował poprzednik, na końcu ukazuje się komiczna postać :)

WĄŻ WYRAZOWY

Pierwszy z graczy zapisuje na kartce dowolne słowo. Kolejny dopisuje drugie słowo, które musi zaczynać się na ostatnią literę słowa pierwszego. Następny gracz

(lub znowu pierwszy) dopisuje następne słowo, rozpoczynające się na ostatnią literę słowa poprzedniego. I tak na przemian - tworzymy w ten sposób na kartce węża ze słów. Słowa nie mogą się powtarzać.
Przykład: nożyczki - igła - ananas - ser - róża itd.