Szkoła Podstawowa nr 127

Wyszukiwarka

Szkoła Podstawowa nr 127

03-438 Warszawa

ul. Kowieńska 12/20

tel. 22 619 30 88

Kochani! Nie ma nudy!

Zapraszam do samodzielnego (lub z Rodzicem czy Dziadkiem) wykonania super zabawki zręcznościowej!

Potrzebujecie do tego tylko: dobrego kleju lub taśmy dwustronnej, kolorowego papieru lub mazaka, nożyczek, opcjonalnie rolki (albo dwóch) po papierze toaletowym i obowiązkowo przykrywkę do pudełka po butach (im większa tym więcej zabawy) lub w miarę płaskie pudełko. Każda zabawka będzie wymagała także kulki (np. szklanej kuleczki, wiem że wielu z Was takie posiada) lub małej piłeczki (kauczukowej, ping-pongowej albo plastikowej  np. do kręgli).

Proponuję Wam 3 warianty jednej zabawki .

Najprostsza do wykonania wersja:

W rogu przykrywki wycinacie dziurę takiej wielkości, by zmieściła się w niej Wasza kulka lub piłeczka (koniecznie poproś dorosłego o wycięcie – nie rób tego samodzielnie!). Celem zabawy jest umieszczenie piłki w dziurce, jedynie poprzez odpowiednie  przechylanie pokrywki.  Powodzenia!

 

Kolejny, trudniejszy wariant:

Tutaj tniecie na kawałki rolki po papierze toaletowym i przyklejacie je np. taśmą dwustronną do pudełka tak, by stworzyć tunele dla Waszej kulki. Na środku możecie umieścić ślimaczka dla utrudnienia lub nawet dziurkę, do której kulka ma wpaść po przejściu całego toru. Wszystko zależy od Waszej wyobraźni i zręczności. Dobrej zabawy!

 

Najtrudniejszy wariant:

Potnij rolki papieru na trzy kawałki i przyklej je w dowolnych miejscach i pod różnymi kątami do przykrywki. Jeśli masz malutką kulkę, takie „tunele” możesz wykonać samodzielnie, sklejając dostosowane do jej wielkości  kawałki  kolorowego papieru.  Ponumeruj poszczególne tunele w przypadkowej kolejności. Zabawa polega na tym, że kulka ma przebyć drogę w takiej kolejności numerów lub kolorów, jaką wskaże Ci na przykład mama lub brat. To zdecydowanie gra dla mistrzów!